Site-ul oficial al echipei Al Jaish din Qatar anunta ca a ajuns la un acord cu antrenorul roman Razvan Lucescu; conform oficialilor din Qatar, Lucescu junior va prelua echipa incepand cu 20 iunie.

Informatii despre plecarea antrenorului au aparut in urma cu doua zile; patronul George Copos a transmis presei ca Razvan Lucescu nu poate parasi Rapidul decat daca plateste despagubirile prevazute in contract. Intelegerea financiara dintre Rapid si Lucescu junior se intinde pana la sfarsitul sezonului 2012-2013.

Joi seara, dupa aparitia anuntului site-ului din Qatar, oficialii Rapidului au negat informatia: "Din cate stiu, Razvan nu a semnat cu nimeni. E sub contract cu Rapidul, pregatim finala Cupei, eu nu stiu sa fi semnat cu cineva", a spus presedintele giulestean Constantin Zotta, dupa meciul Medias - Rapid 2-2, disputat joi.

Giulestenii au condus cu 2-0 la Medias, dupa golurile marcate de Herea si Roman in prima repriza. Finalul a fost insa un cosmar pentru Rapid: Bawab a redus din diferenta in minutul 79, iar Nicolae Grigore a inscris un autogol in minutul 90. Si etapa trecuta, Rapidul a fost egalat in ultimul minut, in jocul cu Tg. Mures, sustinut pe teren propriu.