Crainicul UEFA pe "Arena Nationala": "Buna seara, Budapesta!"

de Corina Ionel     HotNews.ro
Miercuri, 9 mai 2012, 20:23 Sport | Fotbal

Crainicul oficial trimis de UEFA pentru finala Europa League i-a intampinat pe cei circa 4000 de suporteri care intrasera pe "Arena Nationala" pana in jurul orei 20:00 spunandu-le "Buna seara, Budapesta!", transmite Romania TV. Ulterior, crainicul si-a corectat greseala.

Finala Europa League, in care vor juca echipele spaniole Atletico Madrid si Athletic Bilbao, este programata de la ora 21:45, pe "Arena Nationala" din Capitala. Aproximativ 20.000 de fani iberici sunt asteptati pe stadion la cel mai important meci de fotbal organizat de Romania pana in acest moment.

Atletico vs Athletic Bilbao va fi in direct pe Protv si LiveText pe HotNews.ro de la ora 21:45.


Citeste mai multe despre   























7280 vizualizari

  • +31 (31 voturi)    
    da (Miercuri, 9 mai 2012, 20:33)

    Max [anonim]

    Alt bou...
    • +5 (5 voturi)    
      are si UEFA retardatii ei ! (Miercuri, 9 mai 2012, 21:58)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Max

      nu sunt tooti intelectuali fini ca nasu Mircea si Mitica Delaliga...ma mir ca Platini a vazut chelnerul din Oprescu si l-a felicitat pentru costumatia de picolo !plus ca statuia Tarzan sau Traian kuKuru in briza ,a facut furori printre turistii spanioli
    • +10 (10 voturi)    
      NU AVEM CALIFICATIVE... (Miercuri, 9 mai 2012, 22:56)

      schroedinger [utilizator] i-a raspuns lui Max

      Pentru un individ care nu stie unde se afla! Cat de idiot poti fi sa nu sti unde ai ajuns?
  • +24 (28 voturi)    
    niste geogra' n-ar strica! (Miercuri, 9 mai 2012, 20:56)

    noe [anonim]

    Nu e singurul. Fac pariu ca sunt o gramada de spanioli care si-au luat bilet de avion spre Budapesta...
  • +5 (5 voturi)    
    Bucuresti -Budapesta (Miercuri, 9 mai 2012, 21:20)

    bogdan [anonim]

    eram in Praga la aeroport si ma intorceam acasa , la Bucuresti , iar o doamna de la poarta de imbarcare spunea unui domn ca destinatia e Budapesta.Culmea ca domnul respectiv , desi avea bilet pt Bucuresti , s-a linistit cand a aflat ca se pleca spre Budapesta , era deci in regula , era OK .
  • -1 (3 voturi)    
    Asta are sange de ungur? (Miercuri, 9 mai 2012, 21:21)

    sotea [anonim]

    Poate boul asta are un pic de sange de ungur in el!
  • -1 (3 voturi)    
    nici o surpriza (Miercuri, 9 mai 2012, 21:30)

    Tomis [utilizator]

    In general microbistii nu sunt atat de cunoscuti pentru inteligenta si cunostintele lor superioare (care de obicei tind la zero, ca daca ar avea creier ar face altceva) cat pentru violenta, consumul excesiv de alcool, cumparat ziare de scandal, si altele din astea.
    Prin urmare de ce ar trebui sa se mire cineva ca un astfel de specimen nu stie diferenta intre doua capitale aflate la o distanta considerabila? Asta-i natura lui.
    • +2 (2 voturi)    
      serios?!??! (Joi, 10 mai 2012, 9:41)

      me [anonim] i-a raspuns lui Tomis

      d c generalizezi?!
      1 - el e crainic deci ar trebui sa aiba un iq peste 50
      2 - NU toti microbistii sunt violenti si prosti si alcoolici....
      eu am fost 5 ani pe stadion si nu m-am batut cu nimeni, nu m-am dus niciodata baut nici macar in deplasari si pe langa asta consider ca trebuie sa ai totusi un iq decent pentru a te face programator....
      nu mai generaliza!!!!!!!!!

      pe langa asta... metallica, si toate formatiile care au urlat buna seara budapesta erau microbiste?!?!?!
  • -2 (2 voturi)    
    exista o explicatie (Miercuri, 9 mai 2012, 21:33)

    Dragos.C [anonim]

    sa nu uitam ca si la maghiari mai sunt vite care zic `buna seara bucharest´.

    pronuntia celor doua capitale in limba engleza e oarecum asemanatoare dar totusi nu e o scuza.
  • 0 (2 voturi)    
    Spanac (Miercuri, 9 mai 2012, 22:04)

    Zummm [utilizator]

    Asta inseamna sa nu intereseze. Rromania hai nu zau cine sunt sia stia ?!?
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Miercuri, 9 mai 2012, 22:16)

    klaudyuxxx [anonim]

    senil sa fii si tot stii in ce oras te afli...
  • -3 (5 voturi)    
    hai hui - in limba engleza (Miercuri, 9 mai 2012, 22:21)

    hu [anonim]

    inca un motiv (pe langa coruptia patologica de pe Dambovitza) sa mutam capitala la Sarmisegetuza sau Alba Iulia sau Cluj sau Brasov.

    DE CE ?

    BUCHAREST = BUDAPEST si ne-o fi placand noua cum suna in romaneste si stim ca e fff diferit - DAR ENGLEZA e limba internationala fratilor.

    TREZIREA !
  • +1 (1 vot)    
    doamne, doamne... (Miercuri, 9 mai 2012, 22:27)

    luci30 [anonim]

    asta ne arata ce are in comun invatamintul cu agricultura.Rezultat varza....la ambele domenii...
  • +1 (1 vot)    
    Avion spre Budapesta (Miercuri, 9 mai 2012, 22:34)

    Cristina [anonim]

    (null)
  • -2 (2 voturi)    
    Pai si e vina lui Oprescu??? (Miercuri, 9 mai 2012, 22:43)

    Dumitru [anonim]

    Ca idiotul ala nu a retinut numele orasului nostru??
    • -1 (1 vot)    
      esti pe un site pdlist.... (Joi, 10 mai 2012, 9:43)

      me [anonim] i-a raspuns lui Dumitru

      aici esti ars pe rug daca incerci cumva sa-l disculpi pe unu care nu e pdlist chiar daca nu a gresit cu nimic :)
  • +4 (4 voturi)    
    Stau langa stadion, am auzit! (Miercuri, 9 mai 2012, 23:06)

    A9 [utilizator]

    Nu ma uit la meci, insa e o galagie infernala aici. Stau langa stadion si l-am auzit pe crainic ce-a zis :)))

    Mai mare rusinea...le punem tot Bucurestiul la dispozitie si ei or sa povesteasca despre Budapesta :)))
  • +2 (2 voturi)    
    oare (Miercuri, 9 mai 2012, 23:33)

    sentenced [utilizator]

    Cat de greu e sa inveti si sa retii capitala unei tari.
    UNEI SINGURE TARI??
    • 0 (4 voturi)    
      Foarte simplu (Joi, 10 mai 2012, 9:52)

      robert.b [utilizator] i-a raspuns lui sentenced

      Capitala tarii unui spaniol este... Madrid, a unui francez Paris samd. Ca tu ai habar cum se cheama capitala tarii tale este laudabil. Dar care e capitala Mozambicului (eu stiu, dar nu zic). Daca nu esti interesat de geografie, sunt sanse mari sa nu ai habar. Dar de ce stim (cam) toti de Paris, Londra, Berlin? Pentru ca acolo s-a intamplat ceva important. Cand va fi important Bucurestiul pentru toata lumea, atunci da, ii putem face retarzi pe cei care gresesc. Poate nu e interesat mapamondul de cel mai lung carnat din lume... Pana atunci, amintiti-va ca respectul se castiga, nu se cere!
  • 0 (2 voturi)    
    ajhjs@yahoo.com (Miercuri, 9 mai 2012, 23:46)

    Heu [anonim]

    era membru USL...probabil...numai asa se prind joburile:)
  • +1 (1 vot)    
    global bet (Joi, 10 mai 2012, 1:00)

    cristi [anonim]

    Eu cred ca se pariaza intr-o conspiratie mondiala: oricine, de pe planeta asta, ajunge pe o scena din bucuresti sa zica "buna seara budapesta!"
    Cati bani s-or scoate din replica asta rostita in bucuresti?
  • 0 (2 voturi)    
    avem noi o alergie, dar Budapesta e super :D (Joi, 10 mai 2012, 1:29)

    vasile [anonim]

    avem noi o alergie, dar Budapesta e super, plus ca in engleza suna destul de similar cele doua nume.
    Austria nu se supara cand sunt confundati cu Australia, trateaza problema cu umor: "sorry, no kangaroos".
    La noi ar suna "sorry, no goulash", sau "Attila wasn't here"
  • 0 (2 voturi)    
    o asemenea confuzie (Joi, 10 mai 2012, 9:10)

    aasa [anonim]

    ar trebui mai degraba sa-i supere pe unguri, Budapesta este frumos si, mai ales, mult mai civilizat ca Bucurestiul
    • +2 (2 voturi)    
      aha... (Joi, 10 mai 2012, 9:44)

      me [anonim] i-a raspuns lui aasa

      daca e ceva ce am invatat in putinele cei drept iesiri din romania... este ca nu e asa de rau pe cat "ne laudam" noi...
      da noua ne place sa ne bagam propria tara in noroi
  • +2 (2 voturi)    
    Prost sau nesimţit... (Joi, 10 mai 2012, 9:37)

    sorin [anonim]

    Daca a facut-o intenţionat este un mare nesimţit, dacă doar din neglijenţă, neştiinţă, este un mare prost, un minim de deontologie profesională si respectul faţă de cetăţenii acestei tări îl obliga să se informeze în prealabil...
  • 0 (0 voturi)    
    cum il cheama? (Joi, 10 mai 2012, 15:01)

    blu3s0ul [utilizator]

    stie cineva cum il cheama pe crainic?
    se poate face o plangere improtriva lui la UEFA ca sa nu ii dea banii ?