CFR Cluj a obtinut o victorie importanta in lupta pentru titlu, echipa pregatita de Ioan Andone castigand, scor 1-0, pe terenul lui Dinamo. Kapetanos a fost omul decisiv, atacantul grec marcand in minutul 90. In urma acestui rezultat, formatia din Stefan cel Mare iese din lupta pentru prima pozitie.

Kapetanos, omul care aduce ploaia... de goluri Foto: cfr1907.ro

Click aici pentru rezultate si clasament.

Desfasurarea partidei Dinamo - CFR Cluj:

Final de partida dupa trei minute de prelungire, Dinamo - CFR Cluj 0-1

90' Kapetanos impinge cu capul, din apropiere, mingea in poarta lui Naumovski. Dinamo - CFR Cluj 0-1

86' Naumovski respinge sutul in forta al lui Kapetanos, cea mai mare ocazie de gol a partidei

Fotbal sarac in Stefan cel Mare, fara faze importante de minute bune...

76' Musat este schimbat de Tames

75' Sare este inlocuit de Gabi Muresan

69' Bastos intra pe teren in locul lui Nicoara la CFR Cluj

61' Stratila intra in locul lui Nica la Dinamo

60' Kapetanos ii ia locul lui Vranjes

57' Ronny intarzie sutul si este blocat de apararea dinamovista

51' Nica primeste cartonasul galben

50' Cadu este aproape de autogol dupa o centrare de pe partea dreapta

48' Sougou deviaza din apropiere, mingea trece pe langa poarta

46' Tucudean i-a luat locul lui Danciulescu

A inceput repriza a doua

Pauza in Stefan cel Mare: Dinamo - CFR 0-0, dupa o prima repriza modesta

43' Niculae intoarce o minge pentru Danciulescu, dar atacantul dinamovist suteaza fara vlaga, cu latul

41' Kone este avertizat cu galben

Sunt momente bune in care Dinamo si CFR arata ca doua echipe de mijlocul clasamentului

Se joaca haotic, fara actiuni periculoase la cele doua porti

26' Musat primeste cartonasul galben

25' Vranjes scapa pe partea dreapta, dar finalizarea lasa de dorit

24' Cadu inscrie cu capul, dar reusita este anulata pentru off-side

19' Vranjes nu loveste cum trebuie balonul de la aproximativ 9 metri, CFR putea deschide scorul

14' Replica CFR-ului vine imediat: Peralta trimite pe jos, la coltul scurt, putin pe langa tinta

11' Curtean centreaza perfect, dar lovitura de cap a lui Marius Niculae trece putin pe langa poarta lui Beto

A inceput partida din Stefan cel Mare, putini spectatori in tribune (aproximativ 3000)

Echipe:

Dinamo: Naumovski - Nica (Stratila '61), Luchin, Grigore, Pulhac - Curtean, Kone, Musat (Tames '76), Alexe - Niculae, Danciulescu (Tucudean '46). Antrenor: Dario Bonetti.

CFR Cluj: Beto - Lionn, Cadu, Maftei, Camora - Peralta, Sare (Mureşan '75) - Ronny, Vranjes (Kapetanos '60), Nicoara (Bastos '69) - Sougou. Antrenor: Ioan Andone.

Cartonase galbene: Musat '25, Kone '41, Tucudean '51, Grigore '59, Niculae '83 - Cadu '59, Peralta '61, Camora '90+2.