FC Brasov - Dinamo 2-0/ Cadou pentru CFR Cluj - ardelenii sunt din nou lideri

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 27 aprilie 2012, 20:20 Sport | Fotbal

Bonetti - jocul lui Dinamo inca are probleme
Foto: www.fcdinamo.ro
Dinamo a pierdut pozitia de lider, dupa esecul suferit vineri seara pe terenul lui FC Brasov: echipa lui Dario Bonetti nu s-a ridicat la inaltimea pozitiei de lider pe care o recastigase etapa trecuta (prin jocul rezultatelor).

Brasovul, o echipa mai harnica, a depasit fara mari probleme un Dinamo confuz la constructie si mai ales la organizarea jocului: Di Stefano a deschis scorul in minutul 28 (lovitura de cap, de la 12 metri, de langa Scarlatache), iar Ilijoski a inchis tabela in minutul 77, cu un sut din apropiere, pe coltul scurt.

Antrenorul dinamovist Dario Bonetti nu a reusit sa redreseze jocul lui Dinamo, dovedindu-se neinspirat la schimbari - l-a scos pe Danciulescu in minutul 24 cu Platini (iar brazilianul nu a avut reusite), apoi l-a retras pe Curtean (unul dintre fotbalistii activi ai bucurestenilor) pentru Stratila care nu a adus nimic bun in evolutia echipei.

"Cand schimbi prea mult, pierzi organizarea jocului. Bonetti face prea multe schimbari, iar echipa nu mai are automatisme. Astazi am primit doua goluri inadmisibile pentru pretetntiile lui Dinamo. Nu s-a pierdut titlul aici, mai e de jucat" - Cornel Dinu, pentru DigiSport.
























3981 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    Nu-i nimic ! (Vineri, 27 aprilie 2012, 22:41)

    U Cluj [anonim]

    Oricum maine pierde si cfr cu ceahlaul :)). Ceahlaul - cfr 4-1 :)) veti vedea, forzza U si dinamo :X:X:X:X
    • +1 (1 vot)    
      Tempo U si Hu Dinamo (Vineri, 27 aprilie 2012, 23:51)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui U Cluj

      un adevarat Uist nu poate tine cu militienii, copile, sa nu uiti asta!
      • 0 (0 voturi)    
        cred... (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 10:45)

        me [anonim] i-a raspuns lui clujean

        ca esti cu 20 de ani in urma baiete... sau ai creierul spalat rau de tot
        • 0 (0 voturi)    
          normal! (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 11:33)

          clujean [anonim] i-a raspuns lui me

          acum 20 de ani inca era U Cluj, acum e FC Universitatea Cluj-Napoca, afacerea murdara a mafiotului Busca, cu jucatori mercenari, fara traditie si fara nici o legatura cu U Cluj! U era echipa mea, jegul asta e al vostru; nu te intreb nimic despre onoare si spirit universitar fiindca n-am pe cine, e clar.
  • 0 (0 voturi)    
    Dinamo??? (Vineri, 27 aprilie 2012, 23:00)

    Mircea [anonim]

    Old boys - asta e Dinamo.
    Bine ca iese campioana, ne faceam de râs.
    • 0 (0 voturi)    
      lasa ma (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 10:45)

      me [anonim] i-a raspuns lui Mircea

      ca cfru e mult mai buna... cfr o sa umileasca real si barcelona cu 7-0 fiecare
      cred ca ai impresia ca esti in alt campionat decat in realitate...
      chiar nu obsservi ca in ultimu timp sun o gramada de rasturnari de situatie o caruta de echipa batandu-se la titlu aproape in fiecare an alta campioana etc....
  • 0 (0 voturi)    
    spuma sampaniei (Sâmbătă, 28 aprilie 2012, 14:02)

    kkciosuldelahamangia [anonim]

    de la acele stenograme, echipa a luat-o la vale, si se vedea campioana deja ! oare de ce ?