Real Madrid - Bayern Munchen 2-1, 1-3 lov. dep./ Bayern in finala Champions League

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 25 aprilie 2012, 21:36 Sport | Fotbal

Bayern Munchen, o masina de facut bani
Foto: Agerpres
Thriller pe "Santiago Bernabeu", in returul semifinalei din Champions League: Real Madrid a fost eliminata de Bayern Munchen dupa executarea loviturilor de departajare. Scenariul era greu de anticipat dupa consumarea primelor 15 minute: madrilenii aveau deja 2-0, ambele reusite fiind semnate de Cristiano Ronaldo (6, 14).

Avantajul venise, pe undeva, prea usor, iar Bayern a stiut sa o demonstreze: Schweinsteiger si Kroos au incalzit motoarele echipei, iar Bayern a inceput sa joace din ce in ce mai eficient. Germanii marcheaza in minutul 27 (Robben, penalty), egaland situatia la general, apoi domina partea secunda, in cautarea golului calificarii.

Acest gol, pandit si de Real, nu avea sa vina nici in perioada de prelungiri (secventa de joc in care madrilenii au aratat ceva mai multa agresivitate).

Loteria loviturilor de departajare a avut si ea istoria ei: Bayern beneficiaza de un avans nesperat (inscriu Alaba si Gomez), in vreme ce la Real rateaza Cristiano Ronaldo si Kaka. Urmeaza insa ratarile lui Kroos si Lahm, iar Madridul (care a marcat prin Xabi Alonso) are sansa de a egala, prin Sergio Ramos. Fundasul trimite insa peste poarta, astfel ca lui Schweinsteiger ii revine onoarea de a inchide meciul. Mijlocasul central al lui Bayern executa fara emotii si inchide meciul: 3-1 pentru Bayern la lovituri de departajare, iar nemtii vor intalni pe Chelsea in finala Champions League.

Marele invins al serii, Jose Mourinho a condimentat si acest final: l-a felicitat pe Heynckes inainte de lovituri, apoi s-a pus in genunchi, implorand ajutorul divin. Cum acesta nu a venit, a plecat imediat spre vestiare, lasand echipei germane spatiu pentru a-si manifesta bucuria pentru o calificare pe deplin meritata.  
























21634 vizualizari

  • -12 (22 voturi)    
    ai vazut Messy (Miercuri, 25 aprilie 2012, 21:53)

    zaboo [utilizator]

    cum se executa un penalty? =)) hala Madrid!!
    • +10 (22 voturi)    
      HALAL Madrid (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:03)

      coco [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Stai linistit ca se califica Bayern. Oare cat timp mai potr sa insele fotbalul cei de la Madrid numai cu penaltyuri si faze de 2 lei din devieri ale adversarilor.
      Chiar si la 2-0 Mourinho tot un terminat ramane. A batut si el o data pe Barca i-au prins intr-o forma slaba si acuma il ridica toti in slavi, se uita usor meciurile din ultimii 2-3 ani cand Barca matura cu ei pe jos.
      • -13 (23 voturi)    
        penalty (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:12)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui coco

        Dute mah cu Barcelona ta.Echipa care e terminata fara Messi.Cum nu joaca Messi nimic nu joaca nici Barcelona.Si daca se uita Messi in seara asta la meci a vazut cum se executa un penalty.
        • +11 (15 voturi)    
          vorbeste (s)expertu'? (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:21)

          adi [anonim] i-a raspuns lui anonim

          Tovarasu', de ce nu ne spuneti si noua cati ani de fotbal profesionist aveti? NU NU, nu in fata ecranului TV ! Asa, numai de curios - sa stim si noi un procentaj: cate penaltiuri ati executat dvs., cate au fost gol, cate RATATE si cate in BARA...
          Ca de aruncat noroi, deh, orice neica nimeni poate...
          • -3 (19 voturi)    
            de cand tre' sa joci fotbal (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:31)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui adi

            ca sa iti poti permite o opinie pe un forum??
            • +10 (14 voturi)    
              alo (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:37)

              nicksone [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

              doar cand e o opinie e ok, insa matale dai verdicte si aici e grav! nu exista jucator faimos care sa nu fi ratat cel putin un penalty. se vede ca nu stii cum e in iarba. cat am jucat nu am ratat niciunul, insa iti pot spun ca e ata de usor sa ratezi. din fericire ptr tine, nu sunt faimos :). nu-i asa ca fotbalul e un joc simplu, de la tv vazut?
              • -4 (12 voturi)    
                pai nu esti faimos, bre, (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:02)

                zaboo [utilizator] i-a raspuns lui nicksone

                ca Dumnezeu nu bate cu parul! daca ar fi ratat Ronaldo acel penalty altul ar fi fost discursul tau, n-am nicio indoiala! care e verdictul pe care l-am dat intr-o intrebare?? te-a pocit ura, nene... hai lasa gargara si ia notite, ca cica vestitul Pep nu mai are idei si il paste ideea sa plece de la Barca, poate te iau aia pe tine, internationalule!
                • +4 (8 voturi)    
                  :) (Joi, 26 aprilie 2012, 0:13)

                  nicksone [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                  cum le stii tu pe toate... tine-o asa.
                  • -3 (7 voturi)    
                    pai nu erai tu ala (Joi, 26 aprilie 2012, 0:20)

                    zaboo [utilizator] i-a raspuns lui nicksone

                    care le stia pe toate de pe teren si noi trebuia sa ne tinem gura pana nu ajungem acolo?
                    • +3 (7 voturi)    
                      gresit (Joi, 26 aprilie 2012, 0:35)

                      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                      doar ma amuzam de epigonii ca tine care vb fara sa aibe habar de un efect lateral al mingii :)
                      • +1 (5 voturi)    
                        inca o data (Joi, 26 aprilie 2012, 1:39)

                        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui nicksone

                        iti dai in petic - punand etichete unor persoane pe care nu le cunosti, mai internationalule! hai ca te las sa-ti savurezi valoarea in oglinda!
                • +5 (9 voturi)    
                  hehe (Joi, 26 aprilie 2012, 0:17)

                  nicksone [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                  uite puiule tocmai a ratat ronaldo si se aplica acelasi lucru: sunt si ei oameni, fotbalistii...
                  • -4 (8 voturi)    
                    tarziu, tataie (Joi, 26 aprilie 2012, 1:36)

                    zaboo [utilizator] i-a raspuns lui nicksone

                    imprejurarile NU sunt aceleasi, esti pe langa, oricat ai vrea sa faci pe inteleptul; HALA MADRID!
                    • +3 (5 voturi)    
                      :)) (Joi, 26 aprilie 2012, 3:29)

                      nicksone [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

                      acum erau animale, sau roboti :)
              • -1 (1 vot)    
                anonim... (Joi, 26 aprilie 2012, 15:57)

                lucyan [utilizator] i-a raspuns lui nicksone

                daca un anonim nu a ratat nici un penalty, atunci messi este sub un anonim...
                este adevarat ca este usor sa ratezi, la fel de adevarat ca este usor sa marchezi, dar mai greu este cu milioanele de euro castigate tocmai pe capacitatea de a marca usor...
                • 0 (2 voturi)    
                  offf (Joi, 26 aprilie 2012, 16:51)

                  nicksone [utilizator] i-a raspuns lui lucyan

                  chiar si cu acele milioane, tot om ramane... NIMENI nu va garanta vreodata ca nu va rata vreun penalty pe durata contractului. sa fim seriosi, dincolo de supararile inerente si oricum ar zugravi presa sau propria noastra fantezie lucrurile, cand tragi linie si aduni, fotbalul ramane, totusi, un simplu joc... iar daca personal nu am ratat nici un penalty, inseamna ca pur si simplu am avut noroc, nicidecum ca as fi mai bun ca Messi...
          • +1 (3 voturi)    
            da, (Joi, 26 aprilie 2012, 8:40)

            ginel din gura umorului [anonim] i-a raspuns lui adi

            dar si ce spui mata, poa' sa spuna oricine, cu un spirit mai critic, de usa blocului, sau de coltul strazii.
            sau cu putina practica in cismigiu.:)

            adevarul este ca, un profesionist al fotbalului nu poate rata o lovitura de la un'spe metrii. cum, niciun portar nu poate apara o lovitura de la un'spe metri.
            asta da ca treaba este facuta profesional, cu calm nemtesc. :)

            orice sut de la un'spe, tras cu sete, pe spatiu', este imposibil sa n'atinga plasa portii !

            asta s'o stii de la mine, un profesionist al privitului :)

            cum zisei si ieri, s'a cam prins lumea ce joaca barsa si reialu. galacticii si extraterestrii !
            jocul spaniarzilor s'a cam rutinizat. si, cu o leaca de gandire si planificare, poate fi combatut.
            dar, mai ales cu alergatura si seriozitate.

            ca un spectator de elita, ce ma consider(cu toata modestia !), am prevazut ieri ca va fi o finala anglo-teutona.

            bavaria rules !
            nemtii vor defila cu cupa in brate !

            am impresia ca daca se juca invers, adica barsa cu nemtii si madridul cu londra, alta era situatia.
            atunci se putea o finala spaniola...

            zic si io, ca unul care n''a dat de la un'spe m.

            asa, i'a scutit pe fanii spanioli de cheltuiala deplasarii la munich. pe criza asta ! :))
        • +9 (13 voturi)    
          :-) (Joi, 26 aprilie 2012, 0:23)

          andre [anonim] i-a raspuns lui anonim

          HAHAHA, daca taceai...
          Macar Messi a tras in bara transversala, dar "meseriasii" de CR7, Kaka si Ramos ? Aia numesc eu RATARE!
        • +6 (8 voturi)    
          a vazut, da :))) (Joi, 26 aprilie 2012, 0:26)

          Murphy [anonim] i-a raspuns lui anonim

          alea 3 ratate de RM la departajari:)))
        • +7 (11 voturi)    
          Ce ti-ai luat-o-n mana (Joi, 26 aprilie 2012, 0:28)

          Cristi [anonim] i-a raspuns lui anonim

          "uite cum se executa un penalty", mars ma de aici, hahalero.
        • +9 (11 voturi)    
          O fi terminata fara Messi (Joi, 26 aprilie 2012, 1:12)

          Sorin Blaj [utilizator] i-a raspuns lui anonim

          dar in seara asta Ronaldo a terminat-o pe Real.

          Cum suna? :)
      • -2 (18 voturi)    
        hmm (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:15)

        ampersand [utilizator] i-a raspuns lui coco

        Madridul are sezonul ăsta deja vreo 145 de goluri marcate în La Liga şi CL - câte din ele, în opinia ta, au fost din faze de doi lei? 63 e OK pentru tine?

        Real Madrid-ul de-acum are o medie de vârstă de vreo 24 de ani, e în formare, cel puţin vreo patru ani de-acum înainte va face ravagii.

        Mourinho - terminat, mă faci să râd: n-are nici 50 de ani şi-n nouă ani a câştigat şase campionate naţionale, două Champions League, cu trei cluburi din trei ţări diferite. Dacă antrenează până la 60 de ani, are toate şansele să câştige 10 CL-uri şi încă pe-atâtea campionate naţionale.
        • +7 (13 voturi)    
          Aiurea... (Joi, 26 aprilie 2012, 1:05)

          Marius [anonim] i-a raspuns lui ampersand

          La cate meciuri dIn La Liga te-ai uitat ? Eu am vazut vreo 10 meciuri de-ale Realului. Sincer sa fiu echipele alea sunt atat de slabute incat pot sa dea si 2000 de goluri ca nu reprezinta nimic. Erori grosolane in defensiva, portari mediocri, etc.
          Iar LC cu cine a jucat RM pana la Bayern ? Tsk Moskova, Apoel Nicosia, Lyon, Ajax, Dinamo Zagreb? Echipe de toata jena.
          In momentul in care au intalnit o echipa disciplinata, cu ambitie si mai bine organizata tactic si cu un portat excelent ca Bayern au avut nevoie de ajutorul arbitrului sa nu se faca de ras.

          Mourihno, e un antrenor bun , a castigat titlul in 3 campionate dar cele 2 ligi ale campionilor au fost niste furaciuni jenante. In 2004 a castigat impotriva lui MU intr-un mod jenant cu 4 faulturi de rosu, cu gol corect anulat lui MU. Iar cu Inter cele 2 goluri din offside clar ignorate de arbitrul portughez ? Realitatea e ca nu prea stie sa gestioneze meciurile decisive. Mai mereu le-a pierdut daca n-a fost ajutat de arbitri.
          • -1 (9 voturi)    
            vezi ca te cauta realul (Joi, 26 aprilie 2012, 1:29)

            pep [anonim] i-a raspuns lui Marius

            a fost impresionat de acuratetea analizei facute lui Mourinho si au zis ca te iau de la anul antrenor.

            ai pus-o!
        • +4 (6 voturi)    
          media de varsta (Joi, 26 aprilie 2012, 1:09)

          ws [anonim] i-a raspuns lui ampersand

          a titularilor de la real e 26 de ani, dar nu asta e problema.

          faptul ca joaca fotbal adevarat doar cu echipe de mana a doua. faptul ca nu joaca mai deloc fotbal cu echipe adevarate - in seara asta nu cred ca am vazut vreun atac pozitional al realului. faptul ca e ajutat - uneori extrem de dubios - de arbitrii. faptul ca lasa praf si pulbere in urma lui - nici porto, nici chelsea, nici inter nu s-au simtit bine dupa ce a plecat ala specialu.

          in urma lui raman doua cupe de arama si in rest desertul.

          nimeni nu poate sa numeasca stilul lui de joc, e inexistent. sa-i zicem anti-tiki-taka?

          esti usor incoerent cand zici "a câştigat şase campionate naţionale, două Champions League, cu trei cluburi din trei ţări diferite."

          regards,
          ws
        • -1 (3 voturi)    
          murinio (Joi, 26 aprilie 2012, 1:48)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

          s-a nascut batrin, asta nu vezi matale.
      • -5 (9 voturi)    
        urla frustrarea in tine (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:27)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui coco

        da' "calma!! calma!" ca am citit pe www.cristianoronaldo.com ca din prima de victorie trimite un transport masiv de batiste fanilor Barcei din Romania; HALA MADRID!!
        • +3 (5 voturi)    
          Poate isi face pomana (Joi, 26 aprilie 2012, 1:15)

          Sorin Blaj [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          si iti trimite si tie una, ca vad ca ai nevoie.

          :)
          • -3 (5 voturi)    
            deloc (Joi, 26 aprilie 2012, 1:40)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Sorin Blaj

            si bayern e intre favoritele mele
      • -3 (9 voturi)    
        Ai uitat un 4-1 pentru Real in 2008 (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:44)

        Dan [anonim] i-a raspuns lui coco

        Ai uitat cand stergea Real cu ei pe jos. Tu compari palmaresul Realului cu cel al Barcei? Pai Barca trebuie sa mai joace vreo 50 de ani sa ajunga la palmaresul Realului.
        • -1 (7 voturi)    
          si o istorie intreaga (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:10)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Dan

          http://www.goal.com/en-india/news/2292/editorials/2012/04/21/3041161/top-10-real-madrid-wins-over-barcelona
          • +9 (11 voturi)    
            bine zis "istorie" .. hehehe (Joi, 26 aprilie 2012, 0:50)

            mvr [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

            1929, 1943, 1953, 1935, 1974 prin Top-10 ala ... hehehe :))
            Palmaresul de acum 40-50-100 de ani valoreaza cam zero astazi.

            Doar ca in ultimele 10 sezoane Madrid n-a castigat niciun trofeu Champions League. Barcelona a luat vreo 3.

            Fanii Madrid se pot mandri insa ca azi au vazut un meci cu o echipa mare: Bayern :)
        • 0 (4 voturi)    
          poate (Joi, 26 aprilie 2012, 1:54)

          ws [anonim] i-a raspuns lui Dan

          ar trebui comparate cele doua echipe. conform wikipedia, barca are mai multe trofee decat real. poti sa zici ca nu se compara o cupa campionilor cu o cupa a regelui, si asa e. dar daca ai vazut meciul barcelonei cu santos de acum cateva luni, o sa intelegi ca trofeul barcei (campionatul mondial al cluburilor) e egal cu cupa campionilor de acum 60 de ani a lui di stefano.

          oricum, asta era ideea, barca e mai tare ca real la palmares.

          regards,
          ws
          • +2 (2 voturi)    
            Nici tu nu crezi ce spui (Joi, 26 aprilie 2012, 10:45)

            Dan [anonim] i-a raspuns lui ws

            Real are 9 cupe ale campionilor. Vezi ce faci cu matematica aia.
    • +3 (9 voturi)    
      HALAL Madrid! (Joi, 26 aprilie 2012, 0:23)

      adi [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      HAHAHA, daca taceai...
      Macar Messi a tras in bara transversala, dar "meseriasii" de CR7, Kaka si Ramos ? Aia numesc eu RATARE!
      • +3 (5 voturi)    
        dar uite ce frumos atarna (Joi, 26 aprilie 2012, 1:41)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui adi

        nu?
      • +3 (5 voturi)    
        "macar a tras in transversala"? (Joi, 26 aprilie 2012, 3:46)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui adi

        pe logica ta de maidan Ronaldo "macar" a inscris DOUA (intre care un penalty executat perfect!) pana a ratat unul
    • +5 (9 voturi)    
      Am vazut! (Joi, 26 aprilie 2012, 0:26)

      io [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Ronaldo si Popo Ramos au primit ce-au semanat :)
      Bravo baietii!
    • +8 (10 voturi)    
      Penalty (Joi, 26 aprilie 2012, 0:27)

      Adrian1 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      uite ca Realul nu prea se pricepe la penalty-uri =))
    • +5 (9 voturi)    
      halal madrid (Joi, 26 aprilie 2012, 1:05)

      mvr [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      :)))
      dar tu ai vazut cum se executa un penalty ?

      Messi sigur a vazut si el si moare de ras pe acasa - el la sfarsitul jocului, tu la inceput... toata lumea e fericita : ))

      Serios acum, doar nu sperai ca Realul sa mearga in finala :))
      • 0 (4 voturi)    
        daca citeai comentariul meu de mai jos (Joi, 26 aprilie 2012, 1:46)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui mvr

        nu mai bateai campii
    • +1 (1 vot)    
      Nu stiu daca Messi a vazut (Joi, 26 aprilie 2012, 1:11)

      Sorin Blaj [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      dar tu sigur nu esti multumit de cum executa Ronaldo. :)
      • -1 (1 vot)    
        ia vezi aici (Joi, 26 aprilie 2012, 16:00)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Sorin Blaj

        http://www.gsp.ro/international/liga-campionilor/ronaldo-nu-mai-ratase-un-penalty-din-decembrie-2009-zlatan-e-cel-mai-tare-de-la-punctul-cu-var-327055.html

        pe unde e Ronaldo si unde e Messy in lista aia
  • +2 (2 voturi)    
    si unde (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:20)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    vedem meciul?
    • 0 (2 voturi)    
      solutii (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:32)

      Solutie [anonim] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

      Daca esti in Romania pe www.tvr.ro, daca esti din afara Romaniei incearca pe acest site
      http://video.uefa.com/video/Live/Competitions/UCL/Country=RO/MatchList.html vezi unde te redirecteaza.
      Spor!
      • 0 (0 voturi)    
        thanks (Joi, 26 aprilie 2012, 1:50)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Solutie

        merci.
  • +5 (9 voturi)    
    halal Madrid... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:35)

    hans [anonim]

    un gol din penalty inventat si inca unul din offside. Bayern a fost mult peste ei...
  • +8 (8 voturi)    
    IOI (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:32)

    adi [anonim]

    Incredibil cat a ratat Bayern, mai ales Gomez! Sper sa nu se razbune ocaziile, ca aseara . Hai Bayern!
    • +6 (6 voturi)    
      ar cam merita calificarea (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:47)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui adi

      sa vedem
    • +9 (13 voturi)    
      unde sunt frustratii (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:58)

      coco [anonim] i-a raspuns lui adi

      aia care tin cu Real. Barca si Bayern sunt 3 clase peste ei indiferent ca joaca sau nu Messi. Problema Barcei nu e Mesi ci faptul ca nu au un atacant de gol (aici e greseala lor ca l-au dat pe Ibrahimovic).
      Vad ca in meciu asta Ronaldo e tare, da numai pe langa minge.
      Bayern nu a primit un penalty din aceeasi faza in care Real a primit si a mai ratat vreo 3 ocazii imense.
      Mourinho nu e terminat dpv al varstei ci al jocului pe care il practica, numai faulturi, agresivitate si contre. Ar vrea sa aiba numai de Pepe in echipa.
      PS: chiar nu sunt fan Barca si uneori ma enerveaza si pe mine pasele lor infinite da asta nu inseamna ca nu sunt 3 clase peste Real, dovada meciurile din ultimii ani.
      • -8 (14 voturi)    
        frustrat esti tu (Joi, 26 aprilie 2012, 0:08)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui coco

        ca Barca si-a luat adio de la CL si campionat in doua zile; HALA MADRID!!!
        • +5 (7 voturi)    
          halaL zaboo (Joi, 26 aprilie 2012, 0:51)

          Carter [anonim] i-a raspuns lui zaboo

          Dute si te culca, e tarziu in noapte, iar prea ridicatul in slavi Ronaldo al tau e jucator de 2 lei cand vine vb de tarie-in-nervi. S-a vazut la penaltiurile de la final. I-a dat peste nas un pusti anonim de 19 ani. halal real, halal mourinio (in genunchi la final, fata de Guardiola care si-a felicitat elevii), halal ronaldo... si la final, halal zaboo.
          Noapte buna!

          PS: Publicati-mi comentariul va rog!
          • -1 (5 voturi)    
            la mine e lumina, puisor (Joi, 26 aprilie 2012, 1:43)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Carter

            si sunt imuna la pacalici ca tine
          • -1 (3 voturi)    
            iti zic un mic secret (Joi, 26 aprilie 2012, 2:21)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Carter

            "PS: Publicati-mi comentariul va rog!" spune cat esti de frustrat
  • +13 (13 voturi)    
    bravo (Joi, 26 aprilie 2012, 0:25)

    andu [anonim]

    Bravo Bayern!!!
  • +8 (12 voturi)    
    HALAL Madrid (Joi, 26 aprilie 2012, 0:25)

    coco [anonim]

    Dupa cum spuneam si in prima repriza la 2-0 pentru Real, Bayern se califica.
    Mourinho si-a dovedit pentru a nu stiu cata oara "valoarea" pe care o da Realului, numai faulturi si agresivitate, iar Ronaldo e o nulitate. dupa penalty a dat numai pe langa minge.
    Si cu asta am terminat.
  • +7 (11 voturi)    
    ... (Joi, 26 aprilie 2012, 0:27)

    anca [anonim]

    A ratat cumva cr un penalty ???? Doamne fereste ... si vrea balonul de aur :)))))))))) dar ramane cu samponul de matreata, nu-i bai !!!
    • -1 (1 vot)    
      de cand... (Joi, 26 aprilie 2012, 9:46)

      me [anonim] i-a raspuns lui anca

      e determinanta marcarea sau ratarea unui 11m pt balonu de aur ?!
  • +5 (11 voturi)    
    Mourinho?! (Joi, 26 aprilie 2012, 0:28)

    io [anonim]

    Inteleg ca Barca e de pe planeta Tiki Taka si poti sa-i bati doar daca stai cu fundul in poarta, da' astia de la Bayern ce au avut, tot extraterestrii au fost?!
    Mourinho nu putea insela la nesfarsit fotbalul. Halal antrenor. Mai mult, as zice ca-i un jeg, la cum a jucat Real astazi, dominata copios de Bayern.

    Increzutii Mourinho si Ronaldo au cam primit ce-au meritat. Daca nu ma insel, e al doilea penalty ratat de Ronaldo intr-un moment decisiv al CL, dupa cel din finala contra lui Chelsea. Noroc ca acolo a dat cu stangu-n dreptul Terry...
    • +3 (7 voturi)    
      Multe plusuri pt. comentariu (Joi, 26 aprilie 2012, 0:54)

      Carter [anonim] i-a raspuns lui io

      Bravo, cel mai pertinent comentariu! Meriti multe plusuri... ai pus punctul pe "i"...
      Bravo Bayern, s-a facut dreptate!
      Rusine Madrid!
  • +5 (7 voturi)    
    Parerea mea (Joi, 26 aprilie 2012, 0:29)

    alex [anonim]

    Mie nu-mi plac increzutii si cel mai mare e Mou, urmat de Ronaldo, imi pare rau de Kaka
    • -3 (7 voturi)    
      totusi (Joi, 26 aprilie 2012, 0:59)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui alex

      increzut dar totusi e cel mai mare antrenor din istorie...CL cu Porto si Inter, campionat cu Porto, Chelsea, Inter, Real...si nu antreneaza de asa mult timp.
      E f arogant dar are cu ce se lauda
      • +3 (7 voturi)    
        Lasa ca (Joi, 26 aprilie 2012, 1:17)

        alex [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        Si altii au cu ce se lauda dar nu se cred atat de grozavi, s-a pus in genunchi la penalty-uri, credea ca-l pacaleste asa usor pe Cel se sus, sa vedem cum le explica el la jucatori de ce nu i-a lasat sa se pregateasca sa bata penalty-uri ... :)
        Mi-a placut cum s-a comportat Heynkess sau cum il cheama pe antrenorul neamt, a privit la penalty-uri alaturi de staff-ul lui tehnic, ceva normal si frumos ptr. ca au fost cu totii o echipa de netrecut in seara asta...
      • -2 (4 voturi)    
        romanilor le plac loserii (Joi, 26 aprilie 2012, 1:45)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Sorin

        ca ei - de ce crezi ca suntem unde suntem ca natie?
        • +2 (4 voturi)    
          :) (Joi, 26 aprilie 2012, 3:25)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

          sa-ti aduc aminte cine a castigat in seara asta?

          tu chiar nu iti dai seama cat esti de penibil tinand in continuare sus un steag ars?

          accepta pur si simplu realitatea. real, in ciuda valorii uriase, a pierdut. a pierdut din cauza orgoliului, a pierdut din cauza slabiciunii psihice.

          bayern a jucat asa cum numai nemtii stiu sa o faca, pana la capat, fara sa le tremure un fir de par. real a cedat. asta nu ii face mai slabi ca barcelona, dar nici mai buni.

          ps iar manifestarile de orgoliu pur de genul "asa se bate un penalty" sunt demne de mila. mai ales atunci cand iti dai cu firma in cap ulterior. si mai ales atunci cand realizarea nu iti apartine.
          • -1 (1 vot)    
            =)) =)) (Joi, 26 aprilie 2012, 16:03)

            zaboo [utilizator] i-a raspuns lui thebblack

            http://youtu.be/J2rdG98keU0

            nu meriti niciun cuvant in plus, mahnitule
            • 0 (0 voturi)    
              mahnit (Vineri, 27 aprilie 2012, 11:35)

              thebblack [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

              mahnit esti tu... dar in general, nu asa, referitor la un meci de fotbal...

              pentru ca comentezi fara sa ai idee despre ce si cum. in noaptea aia eu m-am imbatat de bucurie. Manchester United este echipa mea favorita in orice situatie. dar deh, tu ai impresia ca subliniind infrangerile adversarilor esti mai puternic decat mine care ma bucur decat victorile favoritilor. si de asta esti mahnit!
  • +8 (10 voturi)    
    Ahaahahhahaha (Joi, 26 aprilie 2012, 0:29)

    Cristi [anonim]

    Pentru toti ratatii cu "uite cum se executa un penalty"..... Ahaahahahah, cum si-a luat-o real..... ahahahahahaha
    • 0 (4 voturi)    
      o fi luat-o real (Joi, 26 aprilie 2012, 2:24)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

      DAR NU DE LA BARCA, da' e loc aici sa va mai alinati amarul pana invie Messy(a)
      • +2 (4 voturi)    
        ai memoria cam scurta (Joi, 26 aprilie 2012, 9:56)

        gng [anonim] i-a raspuns lui zaboo

        "mana" de anul trecut, chiar la voi acasa, se pare ca ai uitat sa o mentionezi! In tur cat a fost la Madrid? A castigat si Real un meci in 3 ani si gata, sunt peste Barca... Si la Madrid si la Barcelona, Real a stat cu 6 oameni in fata careului si doar norocul , portarul si ratarile Barcei au facut sa nu manance bataie. Stilul lui Mo': aparare aglomerata spre supra-aglomerata, 2 jucatori pe benzi de viteza ptr contraatac si 1-2 jucatori de gol in fata... daca ai blochezi extremele este mancat! Barca a avut lotul slab atat in aparare: cearta cu Pique a lui Pep, batranetea si oboseala capitanului Puyoll, boala lui Abidal si a avut si ghinionul sa se accidenteze singurul om de gol de meserie: David Villa, in tur, cand Pep a avut lotul complet ce a facut Real pe Bernabeu ??? Ce a facut Real anul trecut??? Daca si cand joci acasa tot pe contraatac vrei sa castigi asta arata FRICA!!! Si da, pe contraatac se dau mai multe goluri DACA AI NOROC si esti AJUTAT DE ARBITRII: cate ajutoare a avut Real anul acesta si cate Barca impotriva??? S-a vazut clar ca toti au tras sa castige Real, sa nu fie umilinta prea mare!!! (daca scadem punctele luate cu ajutor cred ca are sub Barca 3-4 puncte...)
  • +6 (8 voturi)    
    HALAL (Joi, 26 aprilie 2012, 0:37)

    cmister [anonim]

    Sa-l Ridice cineva pe MOU din genunchi :))))
    CRISTINEI sa-i puna cineva tocuri mai mici pentru ca prea a calcat pe minge:))
  • +10 (12 voturi)    
    Prima (Joi, 26 aprilie 2012, 0:47)

    alex [anonim]

    Prima echipa mai serioasa intalnita de Real in afara de Apoel s.a., le-a scos fotbalul din cap, e rusinos la cat de "galactici" se credeau
    • +2 (4 voturi)    
      nu se credeau (Joi, 26 aprilie 2012, 2:39)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui alex

      SUNT! pierd sau castiga, asta e fotbalul, asta e sportul - ai vazut tu echipa care nu pierde?
  • +7 (7 voturi)    
    Amenhoteph (Joi, 26 aprilie 2012, 0:49)

    patrick_higher [utilizator]

    Jawohl! Bayern München über alles
  • +7 (11 voturi)    
    // (Joi, 26 aprilie 2012, 0:56)

    zeno [anonim]

    si real si barca au avut mare ghinion ca a fost el clasico sambata. jucatorii au fost foarte obositi. ieri messi era mai rosu decat l-am vazut vreodata, si azi ozil parca era sa lesine.

    +

    va rog NU VA MAI ABERATI!
    real si barcelona nu inseala fotbalul, nu sunt plictisitoare, nu castiga din devieri. sunt niste echipe mirifice. suntem norocosi sa traim in aceeasi generatie cu acesti jucatori si sa avem tehnologia cu care sa ii admiram live!
    • +3 (3 voturi)    
      in sfasit.... (Joi, 26 aprilie 2012, 13:23)

      val [anonim] i-a raspuns lui zeno

      ...un comenatriu la obiect !!! Meciul de sambata le-a vlaguit si pe Real si pe Barca !!! Chelsea a odihnit 5 titulari sambata, iar Bayern mai mult de jumate de echipa !! Cam asta a facut diferenta !!!! Si Chelsea si Bayern au fost mai proaspete fizic si asta s-a vazut pe final de meci !! Chelsea a dat gol in prelungiri, iar Bayern a fost mult mai lucida la penaltiuri !!!
    • +1 (1 vot)    
      scuze... (Joi, 26 aprilie 2012, 13:26)

      ion [anonim] i-a raspuns lui zeno

      se uita ca Bayern a jucat cu Borussia Dortmund chiar inainte de turul cu Real Madrid. oricum, aceasta nu poate fi o scuza nici pentru unii, nici pentru altii.
  • +5 (11 voturi)    
    Rusine Murinho (Joi, 26 aprilie 2012, 1:02)

    axeladin [anonim]

    In loc sa felicite jucatorii cum a facut Guardiola el a plecat repede injurandui,iar ca jucator messi si barcelona sunt mult peste real,de celsea ce sa mai zic ca au avut noroc cu carul,au stat doar cu fundul in poarta iar golurile nici nu sti de unde au venit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Aroganta pedepsita exemplar (Joi, 26 aprilie 2012, 1:16)

    Leon [anonim]

    Mourinho nu si-a pus jucatorii sa exerseze loviturile de la 11 m inainte de meci (informatie de azi-dimineata de pe un site de sport). Urmarea: au ratat 3 din 4.
  • +2 (6 voturi)    
    i-am trimis lui (Joi, 26 aprilie 2012, 1:27)

    visio [anonim]

    pepe niscaiva panselute ca prea e domnisoara; cum vine o adiere de primavara si se reazeama unul de el cum cade; oricum, rm ar face furori in teatru...care mai de care artist in echipa aia...
    cat despre ronaldo, kaka...astia chiar nu au pregatit meciul sau poate ei nu sunt pregatiti; numai oboseala barcelonei, adica lipsa de jucatori de schimb, a facut ca realul sa nu isi muste unghiile dela picioare....
    n finala va bate bayern....sunt prea buni fata de lenesii de la chelsea...
    revenind la barca, stati sa vedeti ce instructie va face sezonul urmator cu rm; daca pana acum 5-0 era in scor de neimaginat, din toamna va fi 8-0 lejer...
    poti sa aduci 22 jucatori gen CR si tot nu se vor ridica la nivelul lui messi...
  • +6 (8 voturi)    
    Meci frumos (Joi, 26 aprilie 2012, 1:38)

    nano2k [utilizator]

    Cel putin au fost pe teren 2 echipe care au jucat fotbal. Una a fost putin mai buna decat cealalta (Bayern) si ma bucur ca nu s-au impiedicat la penalty-uri. Au meritat mai mult victoria.

    Eu zic ca avem o finala de vis... Pacat ca nu (mai) stim sa apreciem spectacolul sportiv nici macar atunci cand il avem. Nu vreau sa fac nicio comparatie cu "Liga lui Mitica", insa multe comentarii de aici sunt de acelasi nivel de Liga lui Mitica, desi in discutie e Liga Campionilor.

    E pacat ca nici macar mental nu suntem in stare sa ne ridicam la un anumit nivel. Ne intereseaza cat de nu-stiu-cum e Murinho, cat de impiedicat e CR si asa mai departe, cand niciunul dintre noi nu le ajunge la varful degetului mic.

    Putina decenta nu strica, a fost un meci frumos, fata de cel de marti, unde am vazut o echipa care a stricat orice sansa la un spectacol frumos: Chelsea.
    Doamne da sa ajunga vreodata si o echipa româneasca intr-o faza asa avansata, insa parca vad ca si atunci se vor gasi comentatori negativisti.
  • +5 (7 voturi)    
    Daca se califica Real era pacat (Joi, 26 aprilie 2012, 1:44)

    gigel [anonim]

    Au inselat fotbalul si pt asta ma bucur ca nu s-au calificat. La 11 m e posibil orice, puteau f bine sa se califice si gata ! Dar in seara asta loteria de la 11 m a calificat echipa care merita !

    Cat despre Murinho ... la cum joaca echipa aia ( doar pe realizari pesronale ) nu il vad un mare antrenor.
  • +4 (4 voturi)    
    Morala ptr. Mou (Joi, 26 aprilie 2012, 1:46)

    alex [anonim]

    Cand te rogi numai ptr. tine D-zeu nu-ti da nimic,
    numai cand te rogi ptr.ceilalti primesti
  • +3 (5 voturi)    
    revin cu o mica observatie despre (Joi, 26 aprilie 2012, 1:53)

    visio [anonim]

    pepe: cand vad caricatura asta de fundas, imi amintesc de Bumbescu; si mai ales de motto-ul acestui:
    mingea trece, picioarele raman....
  • -3 (3 voturi)    
    Hai barsa (Joi, 26 aprilie 2012, 1:59)

    connors [utilizator]

    Cel mai frumos final de .....( antrenoriat?).......
    =ADEVARUL ADEVARAT.
    Hai Cei mai Buni! Sa castige.
  • -2 (4 voturi)    
    BIBLIA (Joi, 26 aprilie 2012, 2:17)

    connors [utilizator]

    DUMNEZEU A SPUS :
    LASA-TI LOC SI CELORLALTI
  • 0 (4 voturi)    
    eeeeee (Joi, 26 aprilie 2012, 2:30)

    adyQ [anonim]

    ieri cand am vazut cum a patit0o barca chiar m-am gandit ca cea mai tare finala ar fi bayern-chelsea, din pacate meciul de azi l-am ratat dar sincer vorbind barca a avut ieri un ghinion teribil....felicitair finalistelor ca prea se vedeau real si barca in finala si isi faceau calcule pt finala deja
  • -4 (6 voturi)    
    real madrid (Joi, 26 aprilie 2012, 8:06)

    Hala [anonim]

    ieri,nu am vazut o echipa bayern munchen superioara,ci o echipa care a facut totul ca sa castige.Casilias este un portar adevarat(nu prea cred ca valdes ar apara asa),iar cristiano ronaldo a fost pus in umbra unei noi revelatii la Real:Marcelo.Cat despre munchen,am vazut acelasi stil de joc,net mai agresiv decat al realului.Realul 12 faulturi,bayern 27.tot ce pot sa spun este:HAI CHELSEA!!!!!!!!!(daca iarasi baga autobuzul in poarta nu merita sa castige)
  • +1 (3 voturi)    
    4 echipe (Joi, 26 aprilie 2012, 8:34)

    adrian [anonim]

    am vazut cele 2 semifinale, 4 echipe, 4 stiluri diferite :

    - barca -- fotbal aproape perfect, poate putin la tactica daca schimba guardiola imediat dupa golul 2 ( si cu om in plus pe teren) spuneam ca este o super echipa ...

    - chelsea -- antijoc total , dar cu tactica buna pentru ca le-a reusit. au speculat lipsa fundasului 4 din sistemul barcelonei ....

    - real madrid -- echipa obisnuita care in functie de adversar poate face un joc bun sau prost. au un cr7 care se straduieste , un ozil uneori magnific , in rest mai ales in defensiva si mijloc central au jucatori mediocri ..

    - bayern -- echipa nemteasca care potrivit stilului, tacticii si seriozitatii sunt imposibil de invins in anumite conditii. real a indeplinit conditia ca bayern sa-i poata invinge. sa vedem finala surpriza
  • -1 (5 voturi)    
    coincidenta (Joi, 26 aprilie 2012, 9:57)

    fuentes [anonim]

    de cand se vorbeste mai mult prin europa despre dopajul din spania incep si spaniolii sa piarda in serie, ce coincidenta, hahaha