​VIDEO Barcelona - Chelsea 2-2/ Marca: Adio, Barcelona!

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 25 aprilie 2012, 10:22 Sport | Fotbal

Chelsea merge in finala Champions League
Foto: Uefa.com
Barcelona a fost eliminata din Champions League in semifinale dupa ce a remizat, scor 2-2, in meciul retur cu Chelsea (in tur, britanicii s-au impus cu 1-0). "Adio, Barcelona!" si "Cosmar pe Camp Nou", au fost doar doua titluri din presa iberica de miercuri.

BARCELONA - CHELSEA 2-2
(in tur, 0-1)

Echipe:

Barcelona:
Valdes - Mascherano, Pique (26 Dani Alves), Puyol - Fabregas (73 Keita), Xavi, Busquets, Iniesta - Cuenca (67 Tello), Alexis, Messi. Antr. Josep Guardiola

Chelsea: Cech - Ivanovic, Cahill (12 Bosingwa), Terry, A. Cole - Mikel - Mata (58 Kalou), Lampard, Meireles, Ramires - Drogba (79 Torres). Antr. Roberto Di Matteo

Din minutul 37 Chelsea a evoluat in inferioritate numerica - John Terry a fost eliminat.

Vezi aici rezumatul partidei Barcelona - Chelsea.


Citeste mai multe despre   






















7213 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    Revenirea la normal (Miercuri, 25 aprilie 2012, 10:32)

    dan [anonim]

    Adio fotbal tip pinball, practicat de Barcelona, bine te-am regasit fotbal adevarat, cu suturi de la distanta si centrari.
    • 0 (4 voturi)    
      pinball ??? (Miercuri, 25 aprilie 2012, 10:46)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui dan

      nu ai inteles,nu era pinball,era o corida in care toreadorul permitea taurului sa se apropie la cativa centimetri,pentru ca isi cunostea valoarea.evident ca la un moment dat totul se incheie chiar si suprematia celei mai tehnice formatii din istorie.
    • -2 (6 voturi)    
      :)))))))))))))) (Miercuri, 25 aprilie 2012, 11:26)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui dan

      deci fotbalul adevarat se compune din 10 jucatori stransi in careul de 16 metri.... wow... asta da revelatie.

      ma intreb cum ar reusi un meci de fotbal din asta adevarat sa se termine altfel decat 0-0...

      oricum, felicitari pentru chelsea care a gasit o solutie castigatoare impotriva jocului barcleonei.
      • -2 (2 voturi)    
        nu asta e scopul fotbalului (Miercuri, 25 aprilie 2012, 12:27)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui thebblack

        Deci asta e scopul echipelor mari in fotbal, sa distruga jocul Barcelonei... in cazul asta ma intreb ce scop ar mai avea fotbalul fara Barcelona daca doar asta se urmareste...
      • +3 (3 voturi)    
        Nu ai inteles (Miercuri, 25 aprilie 2012, 12:48)

        dan [anonim] i-a raspuns lui thebblack

        Eu nu m-am referit neaparat la meciul de aseara, ci la fotbalul din ultimii 3 - 4 ani de cand Barca domina cu jocul ei tip pinball. Fotbal adevarat, asa cum trebuie el sa fie, vei vedea la meciul din seara asta. Barca e deprate de asa ceva.
        • -1 (3 voturi)    
          pinball... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 15:38)

          thebblack [utilizator] i-a raspuns lui dan

          exista pe undeva prin regulamentul jocului de fotbal vreo prevedere care sanctioneaza stilul de joc al barcelonei? incalca ei cu ceva spiritul jocului? sau pur si simplu faptul ca echipa care dintr-un motiv oarecare iti este antipatica a gasit o formula castigatoare pe care nimeni pana acum nu a reusit sa o combata te zgarie pe suflet?

          de ce fotbalul bazat (excesiv uneori, intradevar) pe pase "din prima", scurte si dese este "fals" in timp ce cel bazat pe centrari, pase lungi si faulturi este "adevarat"?

          cat timp barcelona nu a incalcat in nici un fel regulamentul, ba mai mult, este si una dintre cele mai sus plasate in clasamentul "fair-play", as zice ca toti cei care o critica nu o fac decat din motivul vulpii.

          cu ce erau mai "fotbalisti" nemtii cu masinaria lor infernala de acum ceva vreme? cu ce erau mai "fotbalisti" italienii cu catenaccio ala al lor? cu ce erau mai "fotbalisti" olandezii cu fotbalul lor total? cu ce erau mai "fotbalisti" francezii?

          sau cumva toate acele stiluri exact asta au fost... stiluri de joc care nu scad in nici un fel valoare echipelor care le practicau si a rezultatelor obtinute?
          • +1 (1 vot)    
            Aseara ai avut dovada (Miercuri, 25 aprilie 2012, 16:36)

            dan [anonim] i-a raspuns lui thebblack

            ca fotbalul pinball si-a atins limitele, e mort. A durat trei ani, gata nu mai tine. De acum fiecare echipa va stii ce sa faca impotriva unei astfel de miute. Pe cand fotbalul in forta, cu suturi de la distanta, centrari, pase lungi, fotbalul spectacol (pe care il vei vedea deseara) nu va muri niciodata.
            • 0 (2 voturi)    
              Nu asa (Miercuri, 25 aprilie 2012, 17:10)

              alex [anonim] i-a raspuns lui dan

              Tu nu stii ce vb, fotbalul adevarat e statul cu fundul in poarta ca Chelsea sau Real si dat gol pe contraatac, asta s-o crezi tu
            • 0 (2 voturi)    
              :) (Miercuri, 25 aprilie 2012, 18:53)

              thebblack [utilizator] i-a raspuns lui dan

              vezi cum reusesti singur sa arati ca de fapt nu vorbesti din pozitia unui spectator de fotbal ci a unui suporter al realului? si orice observatia asupra jocului o faci din pozitia suporterului este aproape nula. pentru ca orice performanta a adversarului ti se pare o intamplare nesemnificativa, in timp ce cel mai banal sut in aut al echipei favorite ti se pare o performanta magnifica.

              si nu stiu cum se face ca exact expresia folosita de tine (fotbal spectacol) a fost folosita in astia 3 ani de intreaga presa sportiva mondiala (mai putin "marca", dar asta mi se pare normal) in legatura cu barcelona... acum pe cine sa cred? pe aia care mananca fotbal pe paine de vreo 100 de ani incoace sau pe tine care iti iei reperele din liga lu' mitica?
      • +1 (1 vot)    
        tactica (Miercuri, 25 aprilie 2012, 19:14)

        johnny [anonim] i-a raspuns lui thebblack

        Fotbalul are si latura tactica. Tu daca ai fi antrenor si ai ramane cu un om in minus pe teren, ce ai face?
    • +1 (1 vot)    
      Dincolo de messi exista Dumnezeu (Miercuri, 25 aprilie 2012, 12:32)

      Dincolo de messi exista Dumnezeu [anonim] i-a raspuns lui dan

      Dincolo de messi exista Dumnezeu, dincolo de extraterestii exista din nou Dumnezeu, asta trebuie sa inteleaga omenirea....
      • -3 (3 voturi)    
        corect (Miercuri, 25 aprilie 2012, 15:18)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Dincolo de messi exista Dumnezeu

        daca nu se rata penaltiul, Barca facea scor. A fost doar o seara cu ghinion.
        • 0 (0 voturi)    
          dupa alta in urma cu doua zile... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 19:08)

          zaboo [utilizator] i-a raspuns lui eu

          curat ghinion, bre!
  • +3 (3 voturi)    
    poetic justice... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 14:44)

    Ionut [anonim]

    Povestea s-a terminat cum a inceput: intr-o semifinala cu Chelsea:)
    Si-au pierdut din cauza ratarii unui penalty - Chelsea a fost eliminata din cauza neacordarii unui penalty.
    E chiar frumos cum se inchide cercul.
  • +1 (1 vot)    
    rezumat video goluri (Miercuri, 25 aprilie 2012, 17:23)

    catalin [anonim]

    Cine vrea sa revada cele 4 goluri http://www.youtube.com/watch?v=MIZKfarpKYk&feature=youtu.be
  • 0 (0 voturi)    
    forza bayer !!! (Joi, 26 aprilie 2012, 9:45)

    me [anonim]

    sper din tot sufletu sa castige nemtii :)