Liga 1: CFR Cluj - Concordia 2-4/ Surpriza de proportii in Gruia

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 22 aprilie 2012, 20:57 Sport | Fotbal

Ioan Andone - unde este liderul?
Foto: Rompres
Concordia Chiajna a oferit surpriza zilei in Liga 1, echipa pregatita de Laurentiu Reghecampf castigand pe terenul liderului CFR Cluj, scor 4-2. Iordache (7'), Krumov (32'), Rocha (38') si Alex (43') au marcat pentru oaspeti, in timp ce Vranjes (16') si Ronny (49') au punctat pentru gazde.

Adus pentru a schimba starea de spirit a liderului, Ioan Andone nu a reusit sa castige decat un singur punct in doua etape, CFR-ul pierzand pe propriul teren, scor 4-2, partida cu Concordia Chiajna.

In urma acestui rezultat, formatia din Gruia pastreaza doar un singur punct avansa fata de Rapid si trei fata de Dinamo (cainii vor juca cu Ceahlaul).

"Stiam ca CFR Cluj este o echipa foarte puternica si a fost greu sa jucam sub presiune. Probabil ca nu ne gandeam la acest rezultat, dar am pregatit meciul sa castigam. Nu ma intereseaza ajutorul pe care il oferim echipelor din fata. Imi pare rau ca nu am castigat si cu Dinamo" - Laurentiu Reghecampf (Digisport).

Echipe:

CFR Cluj: Beto - Maftei, Cadu, Piccolo, Nicoara (Hora '76) - Muresan, Peralta (De Zerbi '46) - Sougou, Vranjes, Bastos (L. Ganea '46) - Ronny. Antrenor: Ioan Andone.

Concordia Chiajna: Nita - Krumov, Mamele, Bratu, Guilherme - Muzac, Filip, Popa - Dos Santos (Dinu '52), Rocha (Iancu '76), Iordache (Vl. Munteanu '64). Antrenor: Laurentiu Reghecampf.

Cartonase galbene: Muresan '11, '77, Bastos '61, Ronny '70, Maftei '80 - Dos Santos '17, Bratu '28, Muzac '45, '73, Rocha '76, Nita '83, Munteanu '86.

Cartonase rosii: Muresan '77 - Muzac '73.

Arbitri: Robert Dumitru (central) - Eduard Dumitrescu, Florin Ungureanu (asistenti).


Citeste mai multe despre   



















6540 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    surpriza (Duminică, 22 aprilie 2012, 21:11)

    mario [anonim]

    sau pariuri?
    nu ne da uefa afara din competitii odata?
    • +5 (5 voturi)    
      ah iubesc comentariile astea... (Luni, 23 aprilie 2012, 9:24)

      me [anonim] i-a raspuns lui mario

      cand e o echipa adversa castiga: blat
      cand o echipa adversa pierde cu una slaba: blat la pariuri...
      sunteti geniali!!!
      nu zic ca nu sunt... da nici chiar fiecare meci...
  • +6 (8 voturi)    
    penibil (Duminică, 22 aprilie 2012, 21:13)

    DanHorea1307693823041 [anonim]

    daca nu se pune pumnul in gura pariorilor din sport, oamenii vor refuza sa mai mearga la meciuri.
  • +1 (5 voturi)    
    Sampania?! (Duminică, 22 aprilie 2012, 21:16)

    dilibau cotzcaru [anonim]

    Si Muresan si Falcosul visau sa deschida sampania de campioni in ultima etapa cu Steaua...pff, cu de-alde Beto care scapa mingea printre picioare sau Sogou care rateaza singur cu Nita vor astia sa ia campionatul ? Daca asta e liderul Ligii 1, atunci e clar de ce avem o nationala asa de jos clasata si un campionat de toata jena
    • +6 (6 voturi)    
      Nationala e slaba pentru ca aproape toti jucatorii (Duminică, 22 aprilie 2012, 21:29)

      .... [utilizator] i-a raspuns lui dilibau cotzcaru

      de valoare din campionat sunt straini. Fara acestia cred ca nivelul campionatului nostru ar fi undeva mai jos de Albania.
    • -2 (2 voturi)    
      ti-ai raspuns singur (Luni, 23 aprilie 2012, 0:41)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui dilibau cotzcaru

      chiar crezi ca Beto e idiot incat sa scape mingea printre picioare sau Sougou sa nu marcheze din conditii ideale? o fi Chiajna asta lumina fotbalului? astea sunt blaturi facute pt. mafia pariurilor! NU MAI MERGETI LA MECIURI SI DECLARATI CA NU VA UITATI LA TV! ori joaca fotbal pe bune ori sa lase alte echipe, preocupate de fortbal, nu de banii negri ai interlopilor care le finanteaza.
  • +1 (3 voturi)    
    Mafia Pariurilor = Reghecampf (Duminică, 22 aprilie 2012, 22:33)

    Andy Latimer [utilizator]

    In Germania nici azi nu e incheiata ancheta meciurilor trucate la care ipochimenul Reghe participa cu varf si indesat ! Sa zornaie catusele ,sa vina DNA-ul in Liga lu' Mitica ! Huoooo, mafioti ordinari !
  • 0 (4 voturi)    
    Hahahaha (Luni, 23 aprilie 2012, 0:27)

    axeladin [anonim]

    Smecherii pun 100de mii de euro la pariuru pe o echipa care are cota f mare iar suporterii fraeri plang ca pierde echipa :)) Patronul schimba antrenorii sa para ca e suparat,iar treaba merge inainte :)
  • -1 (3 voturi)    
    chiar si orbul (Luni, 23 aprilie 2012, 0:45)

    visio [anonim]

    poate vedea ca acest meci a fost aranjat; si de vina sunt impresarii...becali....
  • -3 (3 voturi)    
    adevarata valoare a cfr-ului =)) (Luni, 23 aprilie 2012, 10:37)

    U Cluj [anonim]

    Asta este adevarata valoare a cfr-ului =)) cand nu au arbitrii de partea lor. Oricum, chiar daca cfr a luat 7 trofee, in cluj mereu Numai U Cluj v-a conta !
  • 0 (0 voturi)    
    fotbal de ...tot risul (Luni, 23 aprilie 2012, 18:41)

    m [anonim]

    F.R.F.,din proprie initiativa,sa nu mai trimita in cupele europene nicio echipa citiva ani.Poate asa o sa se puna "osul"la treaba si sa nu ne mai facem de rusine,de F.R.F,care ar trebui sa plece primii.Astia chiar au monopoliza, fotbalul din Romania si avantajele pe care si le trag pe termen nelimitat ?