VIDEO Gigi Becali a castigat procesul cu MApN - Poate folosi in continuare "marca Steaua"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 17 aprilie 2012, 15:30 Sport | Fotbal

Stadionul Steaua
Foto: Hotnews
Tribunalul Bucuresti a hotarat, marti, ca Gigi Becali poate folosi in continuare "marca Steaua", informeaza Realitatea TV. Clubul Sportiv al Armatei Steaua a dat in judecata societatea care detine echipa de fotbal, pretinzand ca foloseste ilegal "brand-ul Steaua". Decizia nu este insa una definitiva, ea poate fi atacata cu recurs.

In urma deciziei Tribunalului Bucuresti, echipa de fotbal, sigla si palmaresul formatiei din Ghencea vor ramane la FC Steaua, formatie patronata de Gigi Becali.

Clubul Sportiv al Armatei Steaua l-a acuzat pe Gigi Becali ca a preluat fraudulos numele, emblema si palmaresul echipei din Ghencea. Procesul a fost deschis in data de 25 mai 2011.



Citeste mai multe despre   























2231 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Iata! (Marţi, 17 aprilie 2012, 15:42)

    George [anonim]

    Iata cam cine sunt cei care au pus labele jegoase pe tara asta: clanul mafiot Berbecali si USL-ul.
    • 0 (2 voturi)    
      Sa nu uitam! (Marţi, 17 aprilie 2012, 16:06)

      danielush [anonim] i-a raspuns lui George

      Sa nu uitam ca berbecali tot incearca sa-i albeasca cu limbutza partile dorsale ale lui baselu! asa ca...
      • 0 (0 voturi)    
        Becali e omul USL (Marţi, 17 aprilie 2012, 19:31)

        cristi [anonim] i-a raspuns lui danielush

        in 2009 Gigi Becali era langa Crin Antonescu si Mircea geoana, la sediul PSD. acum dupa ce a vazut ca Basescu a castigat s-a dat pe langa el.
  • +1 (1 vot)    
    pe langa... (Marţi, 17 aprilie 2012, 16:42)

    me [anonim]

    rezultatul hai sa zicem... indoielnic..
    creau sa remarc ca procesul (civil) a durat MAI PUTIN de un an !!!
    cand e vorba de diverse dosare penale dureaza cativa ani...
  • -1 (1 vot)    
    fotbal şi politică (Marţi, 17 aprilie 2012, 16:58)

    patriotu' [anonim]

    Implicat într-o puzderie de procese şi cu riscul de a pierde "emblema" grupării din Ghencea, Jiji s-a apucat, cu vreo trei luni în urmă, să le pupe tălpile şi fesele "mai marilor" Gabi Oprea (ministrul MAPN) şi marinarului-chior. Rezultatul pozitiv s-a văzut imediat.. Jiji a câştigat dreptul de a purta emblema şi palmaresul clubului Steaua plus procese în care era acuzat (şi dovedit) de fals în acte, dare de mită, sfidarea autorităţilor statului, etc, etc. Toate acestea într-o sfidare TOTALĂ şi făţişă a cetăţeanului român !!?? La putere se află (şi probabil se va afla şi în viitor) ciuma portocalie ce se numeste PDL.
    • +1 (1 vot)    
      Gigi Becali e omul USL (Marţi, 17 aprilie 2012, 19:32)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui patriotu'

      SE VA FACE RECURS. in 2009 Gigi Becali era aliat cu Crin Anton escu si cu Mircea Geoana pt ca ii credea castigatori in alegeri, ciuma e la USL
  • 0 (0 voturi)    
    Ce repede se uita (Miercuri, 18 aprilie 2012, 11:12)

    Steaua 4 ever [anonim]

    ca fara banii lui Becali Steaua ar fi fost astazi doar o amintire. Unde era MAPN, Boroi si generalii patrioti, cand tribuna oficiala si instalatia de nocturna erau puse sub sechestru dupa administrarea dezastruasa a reprezentantilor ministerului iar scoaterea la mezat a echipei de fotbal era iminenta ? Chestia asta cu "marca Steaua" este un santaj penibil intrucat chiar daca ar castiga procesul Clubul Steaua nu ar putea utiliza brandul intrucat UEFA interzice in componenta sa asociatiile sportive departamentale.Echipele trebuie sa fie profesioniste nu afiliate unui minister. Si atunci pentru ce atata tevatura ? Orgolii de APV-isti sau e vorba de altceva ? Au solutii de inlaturare a lui Becali si de a gasi pe cineva potent financiar, dispus sa preia si sa investeasca pe termen lung ? Perfect, dar sa o faca public pentru ca Steaua apartine milioanelor de suporteni nu unui numar restrans de efemeri gradati. Asta e, multi comenteaza, putini cunosc. Prost, sigur asta nu mai trebuie dovedit, este Becali ca a revenit in Ghencea. Trebuia sa isi inchiriese o baza sportiva pe cativa zeci de ani, sa o doteze, inclusiv cu acaretele de pe Ghencea care ii apartin pentru ca el le-a platit iar meciurile importante sa le dispute Arena Nationala.