Vaslui - CFR Cluj 1-1/ Remiza in 10 oameni

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 2 aprilie 2012, 23:23 Sport | Fotbal

Wesley, 19 reusite in ierarhia golgeterilor
FC Vaslui a a blocat liderul CFR Cluj, printr-un rezultat de egalitate, 1-1, obtinut in conditii speciale: vasluienii au jucat aproape tot meciul in inferioritate numerica. Hugo Luz a fost eliminat in minutul 15, cand CFR Cluj avea deja 1-0 (gol Ronny, minutul 14).

Ardelenii nu au stiut sa valorifice omul in plus - Vasluiul a egalat in minutul 22, prin Wesley, apoi a mai ratat cateva situatii de a marca.

CFR Cluj a cerut penalty in minutul 85, la un contact intre mijlocasul ofensiv Hora si fundasul Marius Constantin, insa arbitrul Alexandru Tudor a lasat jocul sa mearga mai departe.

"NU conteaza daca a fost sau nu 11 metri", a comentat dupa meci antrenorul CFR-ului, Jorge Costa: "Ceea ce conteaza este spectacolul si cred ca astazi l-am oferit. Am intalnit un Vaslui foarte bun chiar daca a jucat in 10, noi am jucat de asemenea bine, a fost un spectacol excelent. De ce nu am fructificat omul in plus? Vaslui a jucat extraordinar, iar noi am facut niste greseli tehnice la care sincer nu ma asteptam. Dar, pentru a castiga titlul, trebuie sa mai si suferi" (declaratie pentru DigiSport).

Adrian Porumboiu, patron Vaslui: "Sunt foarte dezamagit, pentru ca am jucat mult mai bine, desi domnul Tudor ne-a lasat in 10 oameni. Meritam victoria. CFR-ul? Dupa cum a jucat astazi, poate pierde titlul. (...) Ma sperie gandul ca strategiile astea ale CFR-ului au ajuns si la Alexandru Tudor. Vreau sa ma duc sa il pipai, sa vad daca e chiar el, sa nu fie cineva deghizat!"

Porumboiu reproseaza arbitrului ca nu a eliminat si un jucator de la CFR (Ronny), pentru lovirea adversarului fara minge. Finantatorul Vasluiului a acceptat insa si ideea ca ardelenii au avut penalty clar in minutul 85.

Etapa a 24-a (incheiata cu acest joc Vaslui - CFR) nu a produs nicio modificare in lupta pentru titlu: cele cinci echipe din varf au obtinut cate un punct - Rapid - Dinamo 0-0, Pandurii - Steaua 1-1 si Vaslui - CFR Cluj 1-1.

2292 vizualizari

• -1 (1 vot)
    culmea ! (Marţi, 3 aprilie 2012, 0:14)

srpc [utilizator]

Porumboiu IARASI da vina pe arbitru! bai, moldovean spurcat, ce-ar fi sa te retragi si sa lasi oamenii seriosi sa se ocupe de fotbal? deja ai depasit orice limita, mafiot murdar!
    linie perfecta (Marţi, 3 aprilie 2012, 8:31)

tzu [anonim]

Cele mai multe victorii, cele mai multe goluri date, cele mai putine infrangeri, cele mai putine goluri primite. Va este dor de vremea cand il aveam pe Nuno Claro, care singur a pierdut o multime de puncte anul trecut.
    mda... (Marţi, 3 aprilie 2012, 9:17)

me [anonim]

mie in continuare imi place cum TOATE echipele contracandidate a lui cfr au avut "subit" eclipse de forma ...
      eclipse de "forma" (Marţi, 3 aprilie 2012, 17:18)

pypy [anonim] i-a raspuns lui me

despre ce forma vorbesti? sa te uiti la un meci de fotbal din romania e o pierdere de vreme, mai bine bati mingea pe strada. fotbalul romanesc actual e SUPRAapreciat. SUPRA SUPRA SUPRA apreciat