Razvan Lucescu: "Dinamo e o echipa mica, am fost tocati de arbitri"

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 2 aprilie 2012, 11:07 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu, antrenor Rapid
Foto: AGERPRES
Rapid si Dinamo au oferit un derbi anost, cele doua echipe incheind la egalitate, scor 0-0, dupa o partida fara ocazii clare de gol. "De mult n-a mai fost dominat cu atata autoritate un derbi. Este greu, am avut un 11 metri, suntem tocati de arbitri", a precizat Razvan Lucescu.  

"De mult n-a mai fost dominat cu atata autoritate un derbi. Dinamo e o echipa mica la ce s-a jucat in aceasta seara. Am facut un pressing extraordinar, am ajuns de multe ori in careul advers, dar n-am profitat de ocaziile pe care le-am avut. A fost o dorinta prea mare de a marca, iar din acest motiv n-am avut limpezime in fata portii. Este greu, am avut 11 metri neacordat. Inca o data se confirma ce am spus zilele trecute, ca suntem tocati de arbitri" - Razvan Lucescu (Digisport).
 
"Acest rezultat nu ne ajuta prea mult pe noi, nici pe cei de la Rapid. Am facut un joc bun defensiv, dar pe faza ofensiva am ramas corigenti, nu am avut deloc forta in atac. Este un punct de moral pentru ca a fost o deplasare. Cred ca moralul echipei s-a rupt la meciul cu Sportul. Noi am vrut sa castigam, deci nu am ce sa le reprosez baietilor" - Liviu Ciobotariu (Digisport).


Citeste mai multe despre   






















1583 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    veche placa... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:11)

    Claudiu Minea [anonim]

    Arbitrii, acesti oameni rai, care nu vor sa fie o finala de Champions League intre Rapid si Shatior...
    • -4 (4 voturi)    
      corectie (Luni, 2 aprilie 2012, 11:18)

      Rainea I. [anonim] i-a raspuns lui Claudiu Minea

      in meciul de aseara, Rapid chiar a fost privata de un penalty limpede in min. 4; odata deschis scorul la debutul partidei, altul era moralul si alta eficienta...
      • +3 (3 voturi)    
        Asa si... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:50)

        Gino [anonim] i-a raspuns lui Rainea I.

        A fost refuzat un penalty...si asta e jocul modern
        promovat de Lucescu junior unde arma secreta este Pancu...lamentabil jocul ambelor echipe dar
        sa plingi dupa un penalty....pare hilar...nu ai mijloc Lucescule iar atacanti tai stau in spatele fundasilor
        cind le-a venit mingea in careu parca se lovea de coltul mesei...au cazut in fund in momentul sutului din pozitii excelente....esti un antrenor parvenit...
        mediocru....la cum a jucat Dinamo aseara orice echipa normala le dadea de 5 in sus....
        Veziti de reclame ca de fotbal esti zero .....parvenitule
      • +2 (2 voturi)    
        Clarificare (Luni, 2 aprilie 2012, 13:09)

        Kap [utilizator] i-a raspuns lui Rainea I.

        Cu toate ca Dinamo n-a jucat cine stie ce, Rapidul nu are ce comenta.
        Iar Surdu a fost privat de o cariera de saritor in piscina - cu astfel de plonjari mai avea nevoie doar de o groapa cu apa.De obicei ma scoate din sarite Scarla, dar de data asta n-a fost absolut nimic!
        Iar mitocanul ala mic si negru "educat" de Vama sub pod, fiul lui Spaima tramvaielor, n-are decit sa plinga, ca tot nu-i mai crede nimeni minciunile.
      • +2 (2 voturi)    
        pai, (Luni, 2 aprilie 2012, 16:57)

        chibitzu' [anonim] i-a raspuns lui Rainea I.

        si la football tot de la moral li s-a tras(ca sa fiu corect la ambele echipe), ca n-am reusit sa numar mai mult de 4 pase consecutive tot meciul? Sau i-au tinut arbitrii de picioare? N-am mai vazut de mult asa meci prost nici chiar la noi!
  • +1 (1 vot)    
    nu conteaza.... (Luni, 2 aprilie 2012, 11:34)

    mihai [anonim]

    opiniile lui razvanel... cert este ca dinamo nu joaca nimic... doar o schimbare de antrenor poate face ca echipa sa mai si joace ceva
  • +1 (1 vot)    
    cu sau fara penalty (Luni, 2 aprilie 2012, 12:05)

    Horatiu i-a raspuns lui Rainea I. [anonim]

    Chiar daca li s-a refuzat un penalty asta nu e o scuza sa nu mai inscrie nici un gol pana la sfarsitul meciului, fotbalul nu se joaca pe posibile penalty-uri obtinute (si care mai pot fi si ratate), ci pe GOLURI. N-au nici o treaba moralul si eficienta cu o faza mai mult sau mai putin importanta, ele trebuie sa fie constante pe toata durata partidei. Nu vorbim de liga a III-a si nici de amatori, e vorba de liga a I-a si vorbim de o echipa , nu de un om, chiar daca unul se mai accidenteaza, chiar daca vreunul e eliminat, chiar daca mai greseste arbitrul, o echipa intreaga nu are voie sa cada din nici un punct de vedere (moral, fizic, etc.). "Am facut un pressing extraordinar, am ajuns de multe ori in careul advers, dar n-am profitat de ocaziile pe care le-am avut. A fost o dorinta prea mare de a marca, iar din acest motiv n-am avut limpezime in fata portii." Acesta e adevarul, asa ca faza cu arbitrii e total gratuita. Repet, fotbalul se joaca pe goluri, nu pe povesti si scuze.
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Luni, 2 aprilie 2012, 12:08)

    ion [anonim]

    M-am uitat vreo 20 min la meci, mai mult nu am rezistat. Cred ca daca ne adunam niste prieteni si o incingeam de un fotbal in spatele blocului tot mai spectaculos era. Si dupa un fotbal asa penibil vine Lucescu si zice ca un minutul 4 a fost nu stiu ce penalty, pai mai omule nici o echipa nu a jucat nimic si tu cu din astea vii. Invatati jucatorii sa dea o pasa ca lumea la o distanta mai mare de jumat de metru, si sa faca un dribling si un stop ca lumea si pe urma vino ca arbitrul a facut si a dres, Ca iesiti in Europa si va bat toti descultii(si nu numai la rapid ma refer, ii valabil pt steaua, dinamo , cfr etc)
    Si mai vine si Mitica si zice ce campionat puternic avem :) ii glumet baiatul
  • +3 (3 voturi)    
    mda... (Luni, 2 aprilie 2012, 13:14)

    me [anonim]

    razvanel a bagat aceeasi placa
    si noi toti am inteles cine trebuie sa ia campionatu anu asta...
  • +3 (3 voturi)    
    Mare manager... (Luni, 2 aprilie 2012, 14:39)

    ilie [anonim]