Steaua ramane fara victorie in Liga 1 (de trei etape), desi a renuntat la fostul antrenor Ilie Stan: cu Mihai Stoichita la comanda, Steaua a plecat de la Tg. Jiu cu un singur punct, 1-1.

Alex Chipciu a deschis scorul pentru Steaua, in minutul 73, cu un sut expediat din afara careului. Din pacate pentru Chipciu (aflat la primul gol pentru Steaua), el poarta si vina punctului egalizator: in minutul 81, nu a reusit sa il blocheze pe Alexandru Maxim care a preluat nestingherit in 6 metri si l-a invins pe Stanca (1-1).

Pandurii Târgu Jiu: Mingote - Unguruşan, Viera, Cristea, Rada - Pintilii (Neanu '90+2), Maxim (Al. Grigoraş '84) - Nistor, Voiculeţ, Ibeh (Lemnaru '80) - Batin.

Steaua: Stanca - Geraldo, Chiricheş, Iliev, Pârvulescu - Chipciu, Bourceanu, Răduţ (Bălan '61), Tănase (Fl. Costea '71) - Tatu, Rusescu (M. Costea '84).

Incident in minutul 24: un suporter a sarit gardul de protectie si a ajuns in careul Stelei, moment in care i-a aratat fundul portarului Stanca...