Raul Gonzalez, lider detasat in clasamentul marcatorilor din cupele europene (76 de goluri)

Vineri, 30 martie 2012, 11:01 Sport | Fotbal

Raul Gonzalez
Raul Gonzalez a ajuns la cota 76 de goluri marcate in cupele europene, atacantul iberic punctand de doua ori in meciul pierdut, scor 4-2, in fata celor de la Athletic Bilbao, in "sferturile" Europa League. Raul se afla pe primul loc, fostul galactic fiind urmat de Filippo Inzaghi (AC Milan - 70 de goluri) si Andrei Sevcenko (Dinamo Kiev - 67 de goluri), conform Mediafax.

10. Alfredo Di Stefano (*) 50

Fotbalistii cu semnul (*) nu mai sunt in activitate.

1287 vizualizari

Cel mai bu (Vineri, 30 martie 2012, 13:19)

Adi [anonim]

Raul - cel mai bun fotbalist
    Raul (Vineri, 30 martie 2012, 17:54)

sergiu [anonim]

E adevarat un foarte mare fotbalist. Dar pacat ca nu toti comentatorii de fotbal de la posturile de tv din Romania stiu asta, cred ca anul trecut cind a jucat in sferturi cu Man. U., unul dintre comentatori zicea despre Raul si citez " Este un jocator batran si tarsit ." Asta doar pt ca Shalke pierde meciul la eie acasa cu Man U, cind ei se aflau pt prima data in istoria lor la acea faza de competitie in Liga Campionilor, halal de cometatorii de sport mi ales cei de pe TVR1, zici ca au invatzat limba romana suplimentar. Bravo Raul esti un geniu, si ai fost si cel mai bun marcator de goluri contra lui FC barcelona cind jucai pt Real Madrid, pacat ca Mourinho nu a putut vedea lucrul asta in tine.... Hai Shalke !!!