A doua semifinala in Cupa Romaniei: Dinamo - Medias 1-0

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 29 martie 2012, 21:50 Sport | Fotbal

Succes la limita pentru Dinamo, in mansa-tur din semifinalele Cupei Romaniei la fotbal: echipa lui Liviu Ciobotariu a jucat toata repriza secunda in inferioritate numerica, dar a reusit sa castige prin golul lui Rus, marcat in minutul 88 - portarul Buchta a tratat neglijent o lansare in profunzime, permitandu-i jucatorului dinamovist sa il depaseasca.

Din centrul careului, Rus a marcat golul unei victorii care la un moment dat parea improbabila - Dinamo a jucat in 10 oameni din finalul primei reprize: Cosmin Moti a fost eliminat in minutul 39, dupa ce l-a faultat pe Vitinho in pozitie de ultim aparator.

In prima semifinala, Vaslui - Rapid 0-1. Jocurile retur se vor disputa saptamana viitoare.

749 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    oops (Joi, 29 martie 2012, 22:05)

DanHorea1307693823041 [anonim]

aici tot arbitrajul e de vina pentru jocul slab al dinamovistilor?
      10, 11 ce mai conteaza (Vineri, 30 martie 2012, 0:00)

george [anonim] i-a raspuns lui DanHorea1307693823041

Inainte de meci mediesenii spuneau (cu sau fara subintelesuri) ca de data asta spera sa joace 11 la 11; ei, uite ca nu li s-a implinit dorinta! dar tot au luat bataie!