Razvan Lucescu explica declinul Rapidului: "Arbitrajele si atitudinea suporterilor ne-au scos din lupta pentru titlu"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 27 martie 2012, 15:02 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu, antrenor Rapid
Foto: AGERPRES
Dupa ce a pierdut trei partide consecutive in Liga 1, Rapidul s-a indepartat de prima pozitie, echipa din Giulesti aflandu-se la 9 puncte de liderul CFR Cluj. "Arbitrajele si atitudinea fanilor ne-au scos din lupta pentru titlu. Ce s-a intamplat in aceste 8-9 zile este strigator la cer, s-a vrut scoaterea noastra din competitie", a declarat Razvan Lucescu in cadrul unei conferinte de presa. 

"Ce s-a intamplat in aceste 8-9 zile este strigator la cer. S-a vrut scoaterea noastra din competitie, foarte bine, ati reusit. Nu mai avem nicio sansa la titlu. Din pacate asa-zisii suporteri de la Chiajna se vor rapidisti, insa aia nu sunt. Eu sper insa ca baietii sa inteleaga ca sunt intr-un razboi, ca trebuie sa aiba o alta reactie, ca lucrurile nu sunt drepte pe lumea asta, ca de foarte multe ori in spatele multor lucruri sunt interese foarte mari. Avem un meci extrem de important maine la Vaslui, avem obligatia sa aprindem scanteia, sa rasturnam in favoarea noastra tot ceea ce se intampla. Exista multe lucruri urate in spatele acestei primaveri", a declarat Razvan Lucescu intr-o conferinta de presa sustinuta la ProRapid, conform Mediafax.

Rapid se afla pe locul 5 in clasament, cu 41 de puncte acumulate, la noua puncte distanta de liderul CFR Cluj. Giulestenii au pierdut ultimele trei dispute din campionat, cu Concordia Chiajna (0-1), Ceahlaul Piatra Neamt (1-2) si FC Brasov (0-1).


Citeste mai multe despre   



















1132 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    ... (Marţi, 27 martie 2012, 15:07)

    Luce Sr. [anonim]

    Asa, fiule, sa nu recunosti in veci ca este si vina ta, noi in familia Lucescu suntem perfecti si de aceea toata lumea ne invidiaza si ne vrea raul, de la arbitrii pana la mecanici de tramvaie.
  • +7 (7 voturi)    
    Din lupta pentru titlu (Marţi, 27 martie 2012, 15:16)

    Audit [utilizator]

    v-a scos portarul Coman care NU este rapidist ci un MERCENAR. Reamintiţi-vă episodul "banii sau plec" şi a şi plecat!
    Pe când cel ce apăra înainte (Bornescu parcă) a "dat" gol pentru Rapid şi în meciul de acum 1-2 săptămâni!! Băiatul ăla apăra şi gratis pentru Rapid atât de devotat era.
  • +1 (3 voturi)    
    Hai, mai Razvane, ce dracu'! (Marţi, 27 martie 2012, 15:17)

    geo 6101 [anonim]

    Stoichita s-a inteles cu Becali sa ia campionatul, deci are sanse in mintea lui desi e la opt puncte de CFR Cluj si tu, doar pentru un punct mai mult... Fi barbat!...
  • -2 (2 voturi)    
    Hai, mai Razvane, ce dracu'! (Marţi, 27 martie 2012, 15:17)

    geo 6101 [anonim]

    Stoichita s-a inteles cu Becali sa ia campionatul, deci are sanse in mintea lui desi e la opt puncte de CFR Cluj si tu, doar pentru un punct mai mult... Fi barbat!...
  • +5 (5 voturi)    
    Nulitate (Marţi, 27 martie 2012, 15:18)

    Anonim [anonim]

    Acest antrenor al Rapidului, o nulitate dupa parerea mea in ceea ce priveste activitatea pe care o desfasoara (avand in vedere rezultatele pe care le-a avut la Brasov, echipa nationala si la Rapid), acest X Men al fotbalului romanesc (antrenorul cu cele mai multe rezultate de egalitate, in special 0-0) vine si ne vorbeste de arbitraj. Eu cred ca fotbalul e foarte simplu, joci bine castigi, daca nu...acuzi arbitrajele si suporterii. Suporterii vor fotbal, vor sa se bucure de acest spectacol... Razvane, lasa-ne! lasa-ne!
    • +1 (1 vot)    
      Dom'le (Marţi, 27 martie 2012, 20:21)

      bobo21 [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

      tu nu-ntelegi ca arbitrii sunt rai?
  • +3 (3 voturi)    
    Credeam ca (Marţi, 27 martie 2012, 15:34)

    caius [anonim]

    patronul penal, jucatorii de kko, "suporteri visini" analfabeti si nu in ultimul rand antrenorul. :-) Vorba lui Gica: Banu' vine!
  • +4 (4 voturi)    
    rusinea campionatului (Marţi, 27 martie 2012, 15:34)

    patanu [anonim]

    propria voastra neputinta va scos din lupta pt. titlu si cupa pt. ca nu jucati nimic mercenarilor si antrenor de doi bani ce esti.Maine luati 3 de la Vaslui si iar o sa dai vina pe arbitri. Mai bine uita-te in propria ograda si fa pregatire fizica cu baietii ca sunt lesinati,nu mai zic ca nu au nici o idee de joc.Ai dezonorat acest club cu atitudinea ta si a jucatorilor.RUSINE si GLORIE ETERNA ADEVARATULUI RAPID de pana in 1990.
  • +4 (4 voturi)    
    este de la sine inteles ca... (Marţi, 27 martie 2012, 15:35)

    egroeg [anonim]

    antrenorul si jucatorii nu au nicio vina...Lucescule,aveam impresia ca esti ceva mai de Doamne ajuta...a fost doar impresia.Cred ca ar fi mai bine pentru tine sa mergi secund la tatal tau.Macar ai avea ceva de invatat.
  • +3 (5 voturi)    
    jos_rapid (Marţi, 27 martie 2012, 15:43)

    jos_iliescu [anonim]

    Vantul, Dumnezeu, arbitrii, vatmanii, suporterii echipei, suporterii echipei adverse, natura, Mitica, nasu' Sandu, FRF-ul, LPF-ul, ghinionul, destinul, toata lumea e de vina, mai putin familia Stra-Lucescu! Ei sunt perfecti si stralucesc in soare!

    Jos rapidu'. Hai Steaua! Doar noi mai facem puncte in cupele europene.
  • +3 (3 voturi)    
    eu nu (Marţi, 27 martie 2012, 15:52)

    Sun [anonim]

    Oooo, dar sigur ca arbitrii si publicul si starea gazonului si altadata vorbea ceva de natie, ca asa sunt romanii, orice numai sa nu isi asume esecurile. Clar nu il meritam. Pai e puiul lui Mircea, ce vreti.
  • -3 (3 voturi)    
    @razvan (Marţi, 27 martie 2012, 15:52)

    microb [anonim]

    traiesti in umbra talentului lu' al batrin.stiu ca iti vine greu si esti supus comparatiei sau atacurilor.probabil te-ai obisnuit cu asta.
    ce nu te omoara te intareste.io zic ca vei reusi.
    curaj iti doresc, si nu te lasa doborat .
    am incredere ca vei reusi sa ajungi mai tare decat Lucescu batrinul.cu cateva conditii; sa ramai baiat de caracter si sa nu pui botul la ce spun prostii pe de laturi.

    atita timp cat copos nu va baga bani in rapid , rapidul nu va face performanta si nici un antrenor nu va avea viata normala.orice antrenor cu scaun la cap iese uzat dintr-o experienta de asta gen copos-rapid-zota.zota ala e habarnist.

    parerea mea este ca autorul moral la tot ce se intampla este copos utc-istul ajutat de zota habarnistul.

    dixit.
  • +4 (4 voturi)    
    Cred eu... (Marţi, 27 martie 2012, 16:04)

    mariage [utilizator]

    Ca si tramvaiul ala este ceva ceva de vina, a scos in fata caracterul urat al tatalui si accidentul cu victime al fiului, ce mai, anul asta va mers rau.
  • +3 (3 voturi)    
    loooooooool (Marţi, 27 martie 2012, 16:40)

    me [anonim]

    frate.. .deci suporterii, arbitrii, programul incarcat, luna. soarele, ploaia, extraterestii... toti sunt de vina... numai razvanel nu...
    PENIBIL!!!
  • +3 (3 voturi)    
    asa-i razvane... (Marţi, 27 martie 2012, 17:22)

    thebblack [utilizator]

    Ai perfecta dreptate!!

    illuminati si oculta mondiala nu au timp de tine... le ocupa tot timpul taicatu'!
  • +2 (2 voturi)    
    Serios ? (Marţi, 27 martie 2012, 19:30)

    magiun [anonim]

    Și pentru faptul că echipa nu joacă NIMIC de vreo 5 (cinci) LUNI oare cine e de vină ? Suporterii, arbitrii, adversarii, terenul, vremea de-afară ? Nu ți se pare că ai luat-o razna, băiețaș ?