VIDEO Villareal - Real Madrid 1-1/ Doar 6 puncte peste Barcelona

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 22 martie 2012, 7:47 Sport | Fotbal

Cristiano Ronaldo, Ramos si Casillas, dupa egalarea lui Senna
Real Madrid a fost tinuta in sah pe terenul lui Villareal, miercuri seara, permitand rivalei Barcelona sa se apropie la 6 puncte, in ierarhia din Primera Division. Real a deschis scorul in minutul 62, prin Cristiano Ronaldo, dar a fost egalata (ca si in jocul precedent cu Malaga!) dintr-o lovitura libera, in ultimele minute: Senna, minutul 82.

Click aici pentru rezumatul meciului Villareal - Real Madrid 1-1!

Real a terminat meciul cu doi oameni mai putin: Sergio Ramos si Ozil au fost eliminati, dupa ce si antrenorul Jose Mourinho fusese trimis in tribuna, imediat dupa punctul egalizator al lui Senna.

3602 vizualizari

• +3 (15 voturi)
    ha ha ha (Joi, 22 martie 2012, 8:20)

the sPEPcial one [anonim]

Iar i-a furat arbitrul......ha ha ha.....Visca Barca!!!!!!!!!!!
    • +4 (16 voturi)
      ... (Joi, 22 martie 2012, 8:41)

anca [anonim] i-a raspuns lui the sPEPcial one

De cand m-am hotarat sa nu mai urmaresc nici un meci de-al realului din campionatul acesta, vad ca fac numai pasi gresiti .. Ma trezesc dimineata, surpiza , Real doar egal .... Platesc acum pentru toate greselile de arbitraj care s-au facut in favoarea lor pana acum. Nici nu stiu sa piarda si tare mi-e ca si de la Apoel. Portughezii sunt trecuti prin ghilotina grecilor , stiu ce inseamna.. VISCA BARCA !!!
    • +4 (10 voturi)
      Liga lu' Mitica e de tine.. (Joi, 22 martie 2012, 8:50)

Ha ha ha [anonim] i-a raspuns lui the sPEPcial one

...lasa fotbalul din Primera .Ramai la Tv la Steaua , Dinamo , Rapid si alte echipe mioritice de mare valoare ca hotii aia din Spania fura ca'n codru , nu-s cinstiti ca romanii !
    • -3 (13 voturi)
      incorect (Joi, 22 martie 2012, 9:13)

catar [anonim] i-a raspuns lui the sPEPcial one

realul este condus de special (n)one, un fel de crin antonescu care se vede la guvernare (in sondaje), dar la final va fi ca si realul pe locul 2
      • -1 (11 voturi)
        da, ma (Joi, 22 martie 2012, 10:53)

muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui catar

Ti-ai dat seama cat de slab e, nene. N-a facut decat sa castige liga campionilor cu doua echipe si sa ajunga cu a treia echipa in finala (unde a pierdut la penaltiuri).
        E clar ca nu se pricepe, ar trebui un romanas ca tine sa ii explice cum se antreneaza.
        • +2 (4 voturi)
          incorect (Joi, 22 martie 2012, 12:00)

Lu [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

Nu e in totalitate corect ce zici. Cand a ajuns Chelsea in finala cu United el era demis din iarna si antrenor era Grant
        • -1 (5 voturi)
          Sa fim seriosi (Joi, 22 martie 2012, 13:21)

Marius [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

A castigat LC de 2 ori. In ambele cazuri a beneficiat de greseli de arbitraj evidente. In cazul Porto-Man U din 2004, Porto a facut anti-joc total, a tras de timp in mod incredibil si a faultat in permanenta. In 2010 Inter a castigat cu Barca cu 3-1 cand arbitrii portughezi s-au facut ca n-au vazut doua offisde-uri evidente la doua dintre goluri.Singurele succese care nu-i pot fi contestate au fost campionatele castigate cu Chelsea. In Itala a venit la Inter intr-o perioada in care oricum Inter castigase ultimele 2 campionate iar Milan si Juventus erau in degringolada de cativa ani buni.
          • 0 (4 voturi)
            sa fim si mai seriosi (Joi, 22 martie 2012, 14:52)

msrp [anonim] i-a raspuns lui Marius

Spre deosebire de Mourinho care a fost ajutat mereu de arbitri, Guardiola a castigat toate trofeele fara a fi ajutat. Mai ales atunci cand a scos pe Chelsea
  • +5 (11 voturi)
    MOU vs UOM (Joi, 22 martie 2012, 9:00)

spain [anonim]

am fost la meci. majoritatea din tribuna erau cu real. dupa meci lumea a mers linistita si satisfacuta acasa. rezultatul a fost echitabil. real nu a jucat NIMIC.
    MOU tot timpul gaseste ceva ce nu ii place. doar el vede altceva pe teren
    • +6 (8 voturi)
      Aroganta... (Joi, 22 martie 2012, 10:35)

Cicci [anonim] i-a raspuns lui spain

...este cea care ii face pe cei de la madrid insuportabili. Si toate astea, parerea mea, incep de la Mourinho. El le induce aceasta stare, ca sunt cei mai buni, cei ma frumosi, cei mai gelati, si in cazul in care nu iese treaba cum trebuie, au fost furati. Aseara arbitrajul a fost destul de corect in ceea ce priveste jocul. A fost putin prea drastic cu arogantele lui Mourinho, si l-a eliminat. Dar asta nu putem spune ca a influentat direct jocul sau echilibrul din teren. Ca datorita frustrarii, Ramos a faultat si a fost eliminat, e adevarat. Inca nu se stie exact de ce a luat Ozil rosu direct.
      Ceea ce s-a vazut clar este ca Realul nu joaca nimic!
      • -1 (3 voturi)
        Barca (Joi, 22 martie 2012, 11:56)

Barca [anonim] i-a raspuns lui Cicci

ozil a aplaudat ironic si a luat DIRECT rosu. cel putin asta e scris in raportul arbitrului.

Ruben de la Villarreal trebuia eliminat pentru 2 galbene ... dar arbitul a uitat.

• 0 (6 voturi)
          da... (Joi, 22 martie 2012, 12:18)

geo12 [utilizator] i-a raspuns lui Barca

si a mai uitat ceva: sa dea un penalty pentru Villarreal la tragerea evidenta a lui Arbeloa asupra lui Nilmar ! Realul nu stie sa piarda! suporterii Realului nici atat...
            Adica doua penalty-uri (Joi, 22 martie 2012, 13:16)

Marius [anonim] i-a raspuns lui geo12

Arbeloa a tras de tricou adversarii de 2 ori la interval de 2-3 minute in faza de poarta. Sa fim seriosi.