Dinamo - Sportul 1-3/ S-a intors "gasca nebuna"!

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 martie 2012, 23:23 Sport | Fotbal

Surpriza de proportii in Liga 1: liderul Dinamo a pierdut pe teren propriu in fata Sportului Studentesc, scor 1-3! "Haita" pierde prima pozitie, in urma acestui esec, in vreme ce Sportul contabilizeaza al treilea succes consecutiv in sezonul de primavara!

Dinamo a deschis scorul repede, in minutul 2, cand Marius Niculae a deviat un sut al lui Danciulescu, in poarta "studentilor". Sportul a reactionat la fel de iute: era minutul 15, cand Nistor a reluat decisiv cu capul, din 6 metri, apoi Ferfelea l-a pacalit pe portarul Balgradean, la o lovitura libera - in minutul 32, "gasca nebuna" din Regie izbutise sa intoarca scorul! Tot echipa lui Isaila a mai inscris si dupa pauza, prin Lazar, in minutul 81, dupa o lege a avantajului inspirat aplicata de arbitrul Cristi Balaj - Lazar l-a invins pe Balgradean cu un sut din marginea careului.




















6515 vizualizari

  • +12 (16 voturi)    
    ?!? (Sâmbătă, 17 martie 2012, 23:30)

    ampersand [utilizator]

    Cine-i "gâsca nebună"?
    • +6 (6 voturi)    
      gâsca nebună (Duminică, 18 martie 2012, 0:02)

      Demostene [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Like
    • -3 (3 voturi)    
      gașca (Duminică, 18 martie 2012, 11:03)

      doru [anonim] i-a raspuns lui ampersand

      ...nebună
      • +1 (1 vot)    
        Captain... (Duminică, 18 martie 2012, 14:30)

        Rasboinicu [utilizator] i-a raspuns lui doru

        ...obvious.
  • +6 (8 voturi)    
    eu astept (Duminică, 18 martie 2012, 2:11)

    graveyard_shift [utilizator]

    stirea cu borcea :D
    • +1 (3 voturi)    
      Borcică (Duminică, 18 martie 2012, 9:37)

      Cripa [anonim] i-a raspuns lui graveyard_shift

      Dacă Pandurii mai băgau un gol (din multele ocazii) în meciul cu Dinamo, poate nu mai era nevoie de operația grea și costisitoare a lui Borcea; scăpa mai ușor; așa mai are de tras, de suportat multe înfrângeri, precum cea cu Sportul. Însă "victoria finală" va avea loc cu ocazia meciurilor din cupele europene (sper din Europa League, nu din Champions League...). Atunci, ca de obicei, Dinamo se va face de rahat. H.. Dinamo !
    • +1 (1 vot)    
      da da (Duminică, 18 martie 2012, 10:29)

      legionaru' [anonim] i-a raspuns lui graveyard_shift

      eu cred ca a intrat din nou in terapie intensiva :))
    • +1 (1 vot)    
      lasa-l (Duminică, 18 martie 2012, 10:46)

      Reader [anonim] i-a raspuns lui graveyard_shift

      ca se pregateste de "Shampion Lig"
  • +1 (1 vot)    
    Footbal adevarat (Duminică, 18 martie 2012, 5:59)

    Suporter Black&White [anonim]

    Este superba aceasta echipa a Sportului Studentesc...In plus s-a demonstrat ca se poate face performanta cu jucatori romani, fara transferuri gonflate, fara vedetisme de doi lei, cu bugete minimale si cu salarii de 1,500-2,000 Ron lunar, adica salarii de bugetar roman...Merita Marius Niculae 350,000 euro anual?Sau tanarul Lazar cu doar 4,000 euro anual...Care este adevarul privind valoarea umana si profesionala a acestor indivizi>?
  • 0 (0 voturi)    
    De ce nu a scris articolul A.I. ??? (Duminică, 18 martie 2012, 10:00)

    Stelist [anonim]

    Ce mi-ar mai fi placut .... :)
  • +2 (2 voturi)    
    am mai spus-o... (Duminică, 18 martie 2012, 14:49)

    egroeg [anonim]

    si cu alt prilej ca Dinamo nu are echipa de campioana si va termina pe locul 3-4. Dar n-am prevazut si ca Sportul o s-o ridiculizeze aratandu-le ce inseamna sa fii echipa si cum se joaca fotbal.