Surpriza de proportii in Liga 1: liderul Dinamo a pierdut pe teren propriu in fata Sportului Studentesc, scor 1-3! "Haita" pierde prima pozitie, in urma acestui esec, in vreme ce Sportul contabilizeaza al treilea succes consecutiv in sezonul de primavara!

Dinamo a deschis scorul repede, in minutul 2, cand Marius Niculae a deviat un sut al lui Danciulescu, in poarta "studentilor". Sportul a reactionat la fel de iute: era minutul 15, cand Nistor a reluat decisiv cu capul, din 6 metri, apoi Ferfelea l-a pacalit pe portarul Balgradean, la o lovitura libera - in minutul 32, "gasca nebuna" din Regie izbutise sa intoarca scorul! Tot echipa lui Isaila a mai inscris si dupa pauza, prin Lazar, in minutul 81, dupa o lege a avantajului inspirat aplicata de arbitrul Cristi Balaj - Lazar l-a invins pe Balgradean cu un sut din marginea careului.