​VIDEO Messi, direct in istorie: 5 goluri contra lui Leverkusen

de A.S.     HotNews.ro
Joi, 8 martie 2012, 8:52 Sport | Fotbal

Lionel Messi
Foto: Uefa.com
"Fara Messi, Barcelona este oricum cea mai buna echipa din lume. Cu Messi, e o echipa din alta galaxie" - sunt cuvintele lui Robin Dutt, antrenorul lui Bayer Leverkusen, rostite la cateva minute dupa infrangerea cu 7-1 suferita pe terenul catalanilor, in Champions League. "Sunt un norocos sa il antrenez, recunoaste Pep Guardiola: caracterul lui unic vine din talentul innascut, dar si din mentalitatea de competitie, cu care trage echipa dupa el".

Click aici pentru golurile lui Messi, in Barcelona - Leverkusen 7-1.


Cu acest succes, Barcelona s-a calificat in sferturile Champions League: catalanii castigasera si mansa-tur, in Germania, cu 3-1.

"Sunt multumit ca am marcat aceste goluri si mai ales de faptul ca am reusit sa trecem mai departe. Nu conteaza atat de mult cu cine vom juca, pentru ca raman in cursa doar echipe foarte bune" - Lionel Messi, Barcelona.




















11561 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    fotbalist (Joi, 8 martie 2012, 8:59)

    mem [anonim]

    În câte scandaluri e implicat Messi? Cu câte pipițe umblă? Ce droguri a mai tras pe nas? Cui i-a mai dat un cap in gură?

    Când aud știri despre Messi sunt știri cu câte goluri a marcat...

    Penibilii din fotbalul românesc citesc știrile astea?
    • +6 (8 voturi)    
      Fiecare cu ce-i place! (Joi, 8 martie 2012, 10:02)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui mem

      Excelezi in domeniul care-ti place, daca le amesteci iese carcalete!
    • +1 (1 vot)    
      dar golurile unde sunt? (Vineri, 9 martie 2012, 5:09)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui mem

      E a nu stiu cata oara cand hotnews pune un link catre interviuri, nu goluri.
  • +7 (7 voturi)    
    Adevarata fata a sportului (Joi, 8 martie 2012, 9:40)

    sgc [anonim]

    Asta este modelul unui sportiv de excelenta, talent si munca.
    Romanii isi pierd uzul ratiunii in fata banului, avem mentalitatea omului din feudalism. Si un ciocoism balcanic (aici e Mutu cu fitzele de vedeta de Pitesti).
    Penibilii din fotbalul romanesc sunt preocupati acum sa nu intre la parnaie, dupa ce se dovedesc nenumaratele blaturi, trafic de jucatori, gainarii la care nici nu ma obosesc sa mi le imaginez (vezi Mitica d ela Liga, militian pur sange)
  • +9 (9 voturi)    
    Tello (Joi, 8 martie 2012, 9:55)

    Sorin [anonim]

    Cu Messi deja m-am obisnuit sa fie genial, dar incredibil mi s-a parut pustiul Tello care la prima atingere de balon a inscris. Oare cati jucatori de calibru mai sunt in La Masia? Se pare ca ii produc pe banda rulanta...
    • +6 (6 voturi)    
      Jucatori pe banda... (Joi, 8 martie 2012, 10:11)

      Manefi [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      Pe banda rulanta nu au cum, dar ii cauta de mici prin toata Catalunya. Si se pare ca reusesc sa ii gaseasca.
      Cat despre Messi, desi nu e de-al locului, a crescut in echipa. A avut si o perioada mai agitata (de mult!), dar cineva a fost alaturi de el si l-a ajutat sa fie pe linia care se vede.
      Ii place sa se joace, dom-le, cu mingea. Daca scapa in teren si o prinde, e a lui. Ca in curtea scolii, ce mai.
      In plus, daca da 3 goluri intr-o partida, isi ia mingea acasa!. L-am vazut cu mingea in brate si mi s-a parut foarte frumos!
    • +5 (5 voturi)    
      Si a marcat pustiul de 2 ori . (Joi, 8 martie 2012, 11:11)

      ogi [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      Oricum Mesi va ramane cel mai bun fotbalist din lume .5 goluri in o singura partida din CL , nu va mai reusi cineva cit de curind , poate peste 50 de ani . Cind pe linga talent este munca 100% rezultatul s-a vazut aseara.
      Ai nostri cica sint jucatori de fotbal .Aiurea...
    • +3 (3 voturi)    
      nu numai din Catalunya ... (Joi, 8 martie 2012, 11:50)

      val [anonim] i-a raspuns lui Sorin

      ..cauta jucatori ci foarte mult din America de Sud !! Vezi recentul acord dintre Boca Juniors si Barca de crestere si promovare reciproca a juniorilor !!!
  • +2 (2 voturi)    
    Barcelona (Joi, 8 martie 2012, 14:14)

    eu [anonim]

    este un oras special, cu oameni speciali si cu o atmosfera pe care nu o intalnesti in prea multe locuri din lume. Ceva asemanator cu ceea ce se petrece pe terenul de fotbal :)
  • -1 (3 voturi)    
    fara suparare (Joi, 8 martie 2012, 17:39)

    gabi [anonim]

    cred ca e putin pompat pt ca dc stau bine sa ma gandesc,in 2010 cand Spania a castigat campionatul mondial,Xavi era cel care trebuia sa intre in posesia balonui de aur.Cu echipa nationala a iesit din sferturi unde Germanii i-au batut mar iar marele Messi n-a miscat in front.
  • 0 (0 voturi)    
    Normal, (Joi, 8 martie 2012, 19:35)

    AlisCuPar [utilizator]

    si sper sa-l uitam pe drogatul (nu dopat, ci drogat) de Maradona. Talent cat caru' , la Maradona, dar caracter zero. Daca recunosti ca te-ai drogat asta nu inseamna ca esti curat. Si s-a vazut la echipa nationala, ca antrenor, ca e "dus". Icoane, semnul crucii, si alte cele.
    Jenant!