AC ​Milan si Benfica - primele echipe calificate in "sferturile" Champions League

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 6 martie 2012, 23:43 Sport | Fotbal

Emotii nebanuite pentru AC Milan in returul cu Arsenal Londra: dupa 4-0 in primul meci, milanezii s-au vazut condusi cu 3-0 la pauza jocului de la Londra! In repriza secunda, Milan a reusit sa se inchida mai bine si a "inghetat" tabela, promovand in sferturi de finala.

Arsenal - Milan 3-0 (0-4 in tur). Au marcat Koszcielny 7, Rosicky 26 si Van Persie 44.

Benfica Lisabona - Zenit Sankt Petersburg 2-0
(2-3 in tur). Au marcat Pereira 45 si Oliveira 90.

Miercuri, de la 21.45, se disputa mansa decisiva in jocurile Barcelona - Bayer Leverkusen (3-1 in partida tur) si APOEL Nicosia - Lyon (0-1 in Franta).