VIDEO Dinamo - Medias 2-0/ Inapoi in fotoliul de lider

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 martie 2012, 23:27 Sport | Fotbal

Ionel Danciulescu, inca un gol pentru Dinamo
Foto: Agerpres
Dinamo si-a recastigat pozitia de lider, dupa succesul obtinut sambata seara in fata lui Gaz Metan Medias (2-0. "Haita" a evoluat in premiera pe Arena Nationala, in fata a 20.000 de suporteri.

"In sfarsit, am simtit ca sunt antrenorul lui Dinamo; vreau sa le multumesc suporterilor pentru atmosfera extraordinara - aceasta victorie este a lor", a declarat Liviu Ciobotariu dupa meci.

Scorul a fost deschis de Catalin Munteanu, in minutul 11, din penalty. In urma fazei care a condus la acordarea loviturii de pedeapsa, Medias a ramas in 10 oameni, prin eliminarea lui Zaharia. Danciulescu a majorat in minutul 28, cand a reluat cu capul o centrare sosita de la Luchin.

"E greu sa joci in 10 oameni, in conditiile in care intalnesti o echipa care face un joc ofensiv foarte bun, marcheaza repede si majoreaza la 2-0 in minutul 28... Am pregatit altceva, din pacate nu am reusit sa jucam faza de contraatac cum ne-am dorit. Un meci castigat clar de Dinamo" - Cristi Pustai, antrenor Medias.





















2005 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    oricum dinamo n-are nicio (Sâmbătă, 3 martie 2012, 23:44)

    ws [anonim]

    sansa la campionat.

    daca v-ati uitat la arbitrajele de la cfr si rapid, o sa intelegeti de ce.

    regards,
    ws
    • -2 (4 voturi)    
      CE ZICI BALACI? (Duminică, 4 martie 2012, 7:59)

      ciombe [anonim] i-a raspuns lui ws

      Pai nici nu incepuse meciul si Dinamo a obtinut un penalty necuvenit si o eliminare nejustificata!
      //
      Nu va e rusine?(editat de HotNews.ro)
      • +1 (3 voturi)    
        serios? (Duminică, 4 martie 2012, 20:37)

        me [anonim] i-a raspuns lui ciombe

        uitete mai bine la reluare si apoi vb.
        a fost 11m si eliminare. aparatorul de la gaz metan a fost idiot!
        mie imi place cand arbitrii profesionisti si ziare de sport dupa zeci de erori zic ca o decizie e corecta sau nu si se multe ori (mai ales cand decizia e in favoare lui dinamo) apar o gramada care se pricep mai bine la fotbal decat profesionistii... in fine... uitete mai bine la reluare, invata mai bine regulile de fotbal si apoi mai vorbim
    • +1 (3 voturi)    
      arbitri (Duminică, 4 martie 2012, 13:07)

      dorin valeriu [anonim] i-a raspuns lui ws

      Imi vine sa cred ca ai dreptate. Dupa anularea unui gol perfect valebil al muresenilor - simptomatic, faza nu s-a reluat la reportajele ulterioare, televiziunile sunt complice !- si dupa "iertarile" lui Grigore si Alexa dela cartonase galbene, totul a devenit clar ! Craciunescule, ce pazesti ? Sau ai intrat in "cooperativa"?
  • -2 (4 voturi)    
    M-am uitat la arbitrajul lui Dinamo (Duminică, 4 martie 2012, 9:21)

    Mircea [anonim]

    @ws
    Stai linistit, ca m-am uitat eu la meciul lui Dinamo, si am vazut arbitri care-si fac datoria. Adica repede 11m pentru Dinamo (echipa care primeste 11m in fiecare meci) si eliminarea jucatorului de la Medias (ca a ridicat piciorul prea sus, nu va e rusine ?!)

    Daca Dinamo nu are nici o sansa- asta poate sa fie din cauza ca valoarea slaba a echipei (imbatranita, jucatori modesti, antrenor slab, fara stadion ca lumea) nu poate fi suplinita la nesfarsit de acesti 11m primiti cadou. Odata si odata tot se va termina.
    • +2 (2 voturi)    
      Ha? (Duminică, 4 martie 2012, 16:59)

      emil [anonim] i-a raspuns lui Mircea

      Pai ia spune tu ce club din Ro are echipa, are stadion, joaca f bine si NU e ajutata de arbitri?
    • 0 (2 voturi)    
      eu ma bucur... (Duminică, 4 martie 2012, 20:38)

      me [anonim] i-a raspuns lui Mircea

      ca toate arbitrajele pro cfr si urziceni (cand aceste echipe au luat titlul) au trecut foarte usor cu vederea
  • -2 (4 voturi)    
    :)))))) (Duminică, 4 martie 2012, 9:43)

    Borcea [anonim]

    Doamne, daca si dinamovistii se plang de arbitrii... Asta-i culmea culmilor!
    • +1 (3 voturi)    
      tu (Duminică, 4 martie 2012, 20:39)

      me [anonim] i-a raspuns lui Borcea

      ai vazut "victoria" cfrrului? d c nimeni nu aminteste de cfr... daca o sa fie arbitrat la fel pana la finalul campionatului nu cred ca au cum sa rateze titlul
  • 0 (2 voturi)    
    50 000!! (Duminică, 4 martie 2012, 9:54)

    Alex [anonim]

    Daca Dinamo bate pe Pandurii, ceea ce e ultra greu, iar meciul cu Sportul Studentesc poate fi jucat pe NA, nu vom mai veni "doar" 20 000, VENIM 50 000!!!!
  • 0 (4 voturi)    
    Foarte bine (Duminică, 4 martie 2012, 11:57)

    axel [anonim]

    Eu sunt stelist dar decat sa ia campionatul ungurii mai bine dinamo
    • +1 (1 vot)    
      asemenea (dar pe invers) (Duminică, 4 martie 2012, 20:41)

      me [anonim] i-a raspuns lui axel

      din pacate cfru a reusit sa ia campionatu... si pentru asta putem sa ii multumim lui sandu (si campionatu asa daca o sa ia probabil o sa fie acelasi lucru)