Echipa Rapid Bucuresti nu a reusit sambata sa o invinga pe Universitatea Cluj intr-un meci din etapa a XIX-a a Ligii 1 la fotbal, giulestenii remizand acasa 1-1 cu "sepcile rosii". Alexa a marcat pentru rapidisti, in timp ce golul oaspetilor a fost inscris de Grozav, cu opt minute inainte de fluierul final.

Daniel Pancu, accidentat in meciul cu clujeniiFoto: Rompres

Meciul a fost marcat de accidentarea destul de grava a lui Pancu (Rapid), la mijlocul primei reprize, el fiind inlocuit cu Ionita (gsp.ro).

In urma acestui rezultat, Rapid acumuleaza 38 de puncte (locul 3 in Liga 1), in timp ce U. Cluj e pe pozitia a-8-a, cu 29 de puncte.

Echipele de start

Rapid: D. Coman - Creţu, M. Antonio, Glauber, Bozovici - Teixeira, Alexa, N. Grigore - M. Roman, Pancu, Surdu

U Cluj: Bornescu - S. Achim, Abrudan, Szukala, D. Popa - Păcurar, Hoban, M. Cristescu, L. Marinescu - Ad. Cristea - Cl. Niculescu