Atletico Madrid - Barcelona 1-2/ Salvati de Messi

Luni, 27 februarie 2012, 10:13 Sport | Fotbal

Lionel Messi, decisiv pentru Barcelona
Barcelona a castigat pe final partida disputata pe terenul lui Atletico Madrid (Primera Division, etapa XXIV), catalanii avand din nou nevoie de o executie a lui Lionel Messi pentru a se impune. A fost 2-1 pentru campioana Spaniei, iar diferenta fata de liderul Real Madrid se mentine la 10 puncte.

Barcelona a deschis scorul pe "Vicente Calderon" in minutul 36, prin Dani Alves. Egalarea a fost adusa de Radamel Falcao (49'), in timp ce Lionel Messi a inchis tabela in minutul 81.

• -2 (4 voturi)
    Barca ajutata de arbitrii (Luni, 27 februarie 2012, 11:59)

MADRILLERO [anonim]

In repriza a doua asistentul de pe partea Barcelonei a anulat total aiurea doua actiuni pe care scria 99% gol (una in care Falcao ar fi ramas absolut singur cu Valdes), asta dupa ce Atletico egalase. Sa mai zica cineva ca Madridul e ajutat de arbitrii, aseara Barca ar fi putut scoate cel mult un egal. Plus ca la faza golului dat de Messi a fost o eroare a portarului si a zidului, dar si a arbitrului care nu a lasat aranjarea zidului sa se incheie. Oricum, titlul e la Madrid, asa ca HALA MADRID!
    • -1 (1 vot)
      :))) (Luni, 27 februarie 2012, 16:15)

Cristianssen [anonim] i-a raspuns lui MADRILLERO

Bai Madrid, tu si cand castigi te oftici. Pana acum te ofticai ca pierde RMadrid intalnirile directe cu Barcelona , acuma te superi cand RMA castiga campionatul. Cine te mai intelege ?