Tatarusanu, umilit de propriul patron: Bai, vagabondule!

de A.S.     HotNews.ro
Vineri, 24 februarie 2012, 17:11 Sport | Fotbal

Becali, un patron nervos
Foto: Agerpres
Iesire nervoasa incalificabila din partea patronului stelist, a doua zi dupa infrangerea de la Enschede (0-1 cu Twente): finantatorul a declarat ca a discutat deja cu un impresar pentru a aduce un alt portar si a declarat ca l-ar vinde la prima oferta pe Tatarusanu. "Bai, vagabondule, tu il iei la misto pe Duckadam? Nu vrei sa stai in cantonamente, dar il iei la misto pe presedintele Stelei?", a fost exprimarea patronului, la Sport.ro.

Intre Tatarusanu si Duckadam, relatia nu a fost niciodata perfecta: presedintele clubului a mai criticat cateva prestatii ale portarului, atitudine care nu i-a convenit lui Tatarusanu. Ultimul episod al acestei relatii s-a consumat dupa revenirea echipei din cantonamentul din Antalia: Tatarusanu a refuzat sa ramana o noapte in baza de la Mogosoaia, motivand ca patul este prea mic. Acest episod a ajuns la urechile patronului, prin intermediul presedintelui Helmuth Duckadam.

"Nu vrei sa stai la Mogosoaia, ca e patul prea mic? Il iei la misto pe Duckadam? El facea aluzie ca Duckadam este turnator, asta m-a deranjat!", a adaugat finantatorul echipei, care este convins ca fara greselile lui Prepelita (in tur) si Tatarusanu (in retur), Steaua se califica in optimile Europa League.




















8219 vizualizari

  • +10 (16 voturi)    
    Fraieri ca semneaza cu un milionar de 2 lei... (Vineri, 24 februarie 2012, 17:15)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Nu m-as angaja la un asemenea patron nici pentru 1 mil/luna... Asta e cam prostitutie, nu colaborare angajat-patron. El balacareste si spurca, antrenorii si fotbalistii inghit.
  • +13 (21 voturi)    
    Se calificau... (Vineri, 24 februarie 2012, 17:47)

    alaio [anonim]

    ..daca mai dadeau si ei niste goluri. Daca nu gresea Tatarusanu tot nu se califica Steaua, bai, oierule!
  • +10 (16 voturi)    
    nu-i mai spuneti patron (Vineri, 24 februarie 2012, 17:50)

    novarom [utilizator]

    astuia.....corect este oier sau cioban, cu toate ca multi ciobani au ceva mai multa minte decat asta. Norocul si inspiratia sa a fost ca a pus mana pe mlastinile alea de langa buc. in momentul in care romanii aveau alte preocupari
  • +2 (10 voturi)    
    Curatenie totala la Steaua... (Vineri, 24 februarie 2012, 18:26)

    Colette [utilizator]

    Cat timp Becali o sa fie patron la Steaua, echipa va merge din rau in mai rau... ar fi impotriva naturii si a lui Dumnezeu (cel invocat de cioban doar cand ii pica bine) ca aceasta nulitate sa poate gestiona corect afacerile clubului ' fanion' al fotbalului romanesc! Si as adauga ca nimic nu se va schimba atata timpt cat de acesta se ocupa Mircea Sandu, Dragomir sau clanul 'Becali'!
  • -3 (11 voturi)    
    B2B (Vineri, 24 februarie 2012, 18:36)

    GC [anonim]

    foarte corect a procedat Becali
  • 0 (12 voturi)    
    Are dreptate (Vineri, 24 februarie 2012, 19:28)

    Lucianmotzul [anonim]

    Pai mai fratilor astia (fotbalisti) luipeste iau salari de voi astia cu minusuri nu luati toata viata bani care ei i iau intro luna ,asa ca sa mai puna osul si mai putine figuri in capul lor ,atronul plateste pai asa este la capitalisti te supui asculti si faci treaba nu greseli de copil mic in cazuri cheie ,si mai lasati cu oierul ,cu ciobanul si alte epitete ca nu_i civilizat ci ei trebuie sa jace cu daruire si cap ,nu tu faci legea la echipa ci cei care conduc ,te iei tu de Dukadam ,tu marele nimeni de Tatarusan un luzer.
    • +1 (3 voturi)    
      Totusi nici un gol in 180 minute de joc (Vineri, 24 februarie 2012, 19:47)

      ogi [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      Indiferent cine , ce si cum dar sa nu poti da un gol in 3 ore de joc spune totul . Puteau sa primeasca dar trebuiau sa si marcheze .Asa ....
      JALNIC
    • +4 (8 voturi)    
      Dragule (Vineri, 24 februarie 2012, 20:36)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      Iti recomand sa citesti gramatica limbii romane. Sau, mai bine, sa inveti limba romana. Abia apoi ai sa poti sa comunici in scris.
      • 0 (0 voturi)    
        Limba ROMANA (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 1:26)

        Lucianmotzul [anonim] i-a raspuns lui Orpheus

        invata tu aceasta limba si generatia ta; ca eu si acum stiu poeziile poetilor nostri pe dinafara cu zecile >Ce scoal a a_ti facut si faceti voi?i aceasta generatie de scuipatori de seminte !am vazut la BAC,asa ca mai usurel ,uitate la continut si nu la forma ,voi astia dupa revolutie numai nemultumiti si sa primit GRATIS FARA MUNCA ,asa vret si cu acesti fotbalisti mediocri care de zeci de ani nu fac nici o BRINZA , pe afara daca merg zero ,gura mare aveti toti dar treaba putina nu se vad rezultate . Dupa generatia mea sa vad realizari si se traieste si azi dupa munca depusa atunci ,si dac vrei sa sti mai orpheus scriu ,citesc si vorbesc 4limbi OK.
        • 0 (0 voturi)    
          Hahaha (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 12:34)

          gigi [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

          Tu acuma esti ironic nu, cu capabilitatile tale? Mi-e mila de tine, ai grave lacune gramaticale si logice ...
      • 0 (0 voturi)    
        dragule ... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 12:14)

        maryus999 [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

        dragule ... sti ca ati devenit o minoritate stresanta ? gramaticii astia stresanti ...
    • 0 (4 voturi)    
      Tu creca esti o sluga (Vineri, 24 februarie 2012, 21:10)

      faun [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      de-a lui Becali care nu e decat un vanzator de branza cu ceva bani la ciorap. In rest e doar un analfabet nesimtit si hot, care intr-o tara civilizata ar trai pe ajutor social sau ar fi homeless.
    • +5 (5 voturi)    
      hmm (Vineri, 24 februarie 2012, 21:58)

      Adi [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      La cat de prost scrii eu zic ca esti chiar JIJI.
    • +2 (2 voturi)    
      Tot gigi este vinovat (Vineri, 24 februarie 2012, 22:08)

      sam [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      ... Daca se pricepea cat de cat ar fi vazut ca "super fotbalistii" lui nu merita salariile pe care el le-a propus! Salariul supraevaluat nu determina si cresterea proportionala a talentului. In RO fotabistii sunt platiti cu mult mai mult decat valoarea lor reala. Dovada: realizarile "vedetelor" exportate ...
  • +3 (3 voturi)    
    vorbiti de profesionism (Vineri, 24 februarie 2012, 19:49)

    kkciosuldelahamangia [anonim]

    in fotbal (un sport), dar continuati cu cantonamentele din epoca de aur! care echipa din vest, face cantonamente dupa modelul echipelor romanesti ?
    da-ti in Tatarusanu, dar ceilalti jucatori nu au reusit sa dea un gol in 180 de minute, nu au avut o ocazie, vai de steaua voastra supraevaluata.
  • +1 (1 vot)    
    gigi oieru' zis si becali (Vineri, 24 februarie 2012, 21:17)

    Ronnis [anonim]

    Pe asta l-a scapat ma-sa in cap cad era si el mic,si de atunci tot mic a ramas ... a cap.
  • +4 (4 voturi)    
    tipic ... (Vineri, 24 februarie 2012, 22:16)

    sir [anonim]

    ... ce daca am primit gol, valdez a gresit in primele minute in fata Realului dar echipa lui a castigat cu 3-1 si asta in deplasare (cu un stadion ostil). O echipa mare nu se prabuseste la primul gol primit, nu mai cautati scuze banale ... Adevarul este ca olandezii nu s-au agitat deloc, au aratat calm si superioritate tactica in ambele meciuri! Cand au vrut sa joace au facut faza in care au tras de 3 ori consecutiv la poarta, daca se hotarau si jucau asa tot meciul, cat era scorul?
  • 0 (0 voturi)    
    Steaua (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 8:05)

    Vizitiul [utilizator]

    Noapte buna Steaua...
  • 0 (0 voturi)    
    si oierul zise (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 8:30)

    avald [anonim]

    pai si presa care il tot pupa in dos ? cine e de vina? jurnalisti va numiti
    la asa vremuri asa conducatori
    • 0 (0 voturi)    
      si asa... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 12:26)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui avald

      comentatori :) In concluzie, suntem toti varza.
  • 0 (0 voturi)    
    Lol (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 12:32)

    Ovi [anonim]

    "incalificabila"? Pai reactia lui fecali poate fi "calificata" drept marlanie. Echipa este " incalificabila" cata vreme e condusa de "stimabilul" :))
  • -2 (2 voturi)    
    dreptate (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 13:44)

    adi [anonim]

    becali are dreptate. nu sunt un sustinator,insa un angajat e angajat. trebuie sa isi respecte superiorii. duckadam e o legenda,tatarusineanu e un scamator,plin de fite si de ifose de vedeta. i s-a urcat la cap ca valoreaza 5 mil de euro si se crede intangibil. eu l-as da afara imediat. fara becali ca dau scris ca in maxim 2 ani steaua se duce in faliment.
  • +1 (1 vot)    
    Grobyan , ynept, vyolent, ... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 13:47)

    dosen'tmatter! [anonim]

    Ce sa mai zik frate ?!
    Un grobian aparut din " geneza skursorilor " ancestrale si primordiale aparitiei pe aceasta planeta a unor asa numitzi " primii si cei mai pury dintre romany" adycatelea , "a -romanii"(vreau sa zik, cey care sunt "fara" kalytatea de romany !) !
    Un neyka nymeni, cu pretentzii la pryma funktzye in tzara, asha cum se doreshte si alde "Gyovany" Bekalyy , alta " hahalera" a neantuluy !
    Nyshte ceva componentzi ay regnului a-myorytyk !
  • 0 (0 voturi)    
    jenant (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 15:05)

    etre [anonim]

    nu stiu cum se aproba asemenea mizerie de comentariu.
  • 0 (0 voturi)    
    Taranus (Duminică, 26 februarie 2012, 20:44)

    (null) [anonim]

    Taranus mare Becali