​Champions League FC Basel, surpriza serii: 1-0 cu Bayern/ Inter Milano, infrangere in prelungiri la Marsilia

de A.S.     HotNews.ro
Miercuri, 22 februarie 2012, 23:37 Sport | Fotbal

Elvetienii de la FC Basel au castigat cu 1-0 in fata lui Bayern Munchen, in mansa-tur din optimile Ligii Campionilor. Acelasi scor si in cealalta partida a serii: Olympique Marseille a invins pe Inter Milano cu un un gol marcat in minutul al treilea al prelungirilor.

Champions League, optimi de finala, mansa-tur

Basel - Bayern Munchen 1-0 (Stocker 86)

Marseille - Inter Milano 1-0 (Ayew 90+3)

Napoli - Chelsea 3-1 (Lavezzi 38, 65, Cavani 45+1 - Mata 27)

TSKA Moscova - Real Madrid 1-1 (Wernbloom 90 - Cr. Ronaldo 28)

Milan - Arsenal Londra 4-0 (Kevin Prince Boateng 15, Robinho 38, 50, Ibrahimovic 79 - penalty)

Zenit Sankt Petersburg - Benfica Lisabona 3-2
(Sirokov 27, 88, Semak 71 - Pereira 20, Cardozo 87)

Leverkusen - Barcelona 1-3 (Kadlec 52 - Alexis Sanchez 41, 55, Messi 88)

Lyon - APOEL 1-0 (Lacazette 58)

De miercuri se cunoaste prima echipa calificata in optimile Europa League: Manchester City a surclasat pe FC Porto, 4-0, calificandu-se in faza superioara (City castigase si jocul din Portugalia, cu 2-1).

2041 vizualizari

hm (Joi, 23 februarie 2012, 0:24)

DanHorea1307693823041 [anonim]

sa intelegem ca TSKA Moscova e mai buna decat toate echipele spaniole (cu exceptia Barcelonei, fireste)?
      Aham (Joi, 23 februarie 2012, 7:44)

Marian [anonim] i-a raspuns lui DanHorea1307693823041

Asta inseamna ca si Rubin Kazan e mai buna decat toate echipele din Spania (mai putin Real, fireste).

Revenind la lucruri mai serioase, sunt curios sa vad daca anul asta Bayern sau Inter vor reusi sa intoarca cel mai dificil scor de intors (acest 1-0 din tur). In ultimii zece ani cred ca o singura data a fost acest scor in retur, si asta acum multi ani si nu in timpul regulamentar.
        . (Joi, 23 februarie 2012, 19:54)

unu [anonim] i-a raspuns lui Marian

ai vazut rezumatu la bayern cu basel ? mare chestie ca si-a luat bataie, la un gol. mare diferenta mai e.

o sa fie maciuca basel la bayern acasa
      CSKA (Joi, 23 februarie 2012, 10:00)

Cristianssen [anonim] i-a raspuns lui DanHorea1307693823041

Rusii au avut noroc cu RealMadrid , au marcat pe final. Probabil va fi eliminata dupa ce RM castiga in retur.
    Bravo Basel (Joi, 23 februarie 2012, 13:11)

Radu [anonim]

Am fost pe stadion la un meci super. Basel a jucat foarte inteligent si putin peste posibilitatile sale. De mult nu am mai vazut o echipa germana asa de slaba, in special fara spirit de echipa. Am avut impresia ca a jucat cu mentalitatea Vasluiului la Zurich.