​Champions League Napoli - Chelsea 3-1/ Revenire de la 0-1

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 21 februarie 2012, 20:57 Sport | Fotbal

Edinson Cavani, un nou gol pentru Napoli
Napoli a obtinut un succes entuziasmant contra lui Chelsea, in mansa-tur din optimile de finala: condusi din minutul 27 (gol Mata), italienii au reusit sa egaleze prin Lavezzi (38) si au trecut in avantaj inaintea pauzei (Cavani, 45+1). Lavezzi a reusit "dubla" in minutul 65, pentru un 3-1 care ii ofera lui Napoli prima sansa la calificare.

Champions League, optimi de finala, mansa-tur

Napoli - Chelsea 3-1 (Lavezzi 38, 65, Cavani 45+1 - Mata 27)

TSKA Moscova - Real Madrid 1-1 (Wernbloom 90 - Cr. Ronaldo 28)

Milan - Arsenal Londra 4-0 (Kevin Prince Boateng 15, Robinho 38, 50, Ibrahimovic 79 - penalty)

Zenit Sankt Petersburg - Benfica Lisabona 3-2
(Sirokov 27, 88, Semak 71 - Pereira 20, Cardozo 87)

Leverkusen - Barcelona 1-3 (Kadlec 52 - Alexis Sanchez 41, 55, Messi 88)

Lyon - APOEL 1-0 (Lacazette 58)

Miercuri, 22 februarie
Marseille - Internazionale
Basel - Bayern Munchen (ambele se joaca la 21.45)

3738 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    Ultima faza (Marţi, 21 februarie 2012, 21:22)

Taboo [utilizator]

Golul rusilor, desi norocos, anima putin aceasta dubla mansa, dar nu este decat un foc de paie. Calificarea a fost jucata inca de la extragere.
      Un comentariu plin de miez (Miercuri, 22 februarie 2012, 3:13)

Prostu' satului [anonim] i-a raspuns lui Taboo

Mai ales la un articol al carui titlu e "Napoli - Chelsea 3-1/ Revenire de la 0-1"...
      Cat de cat mai la subiect, mi-ar fi placut ca Napoli sa fi facut 4-1 (am eu oarece necaz pe Chelsky si Abramovich), dar, pe de alta parte, scorul asta e mai bun dpdv al spectacolului de peste doua saptamani, sau cand e.
      In ce faza urmeaza sa se intalneasca Real cu Barca? Extraordinara rivalitate...
      • -1 (1 vot)
        in finala? (Miercuri, 22 februarie 2012, 9:20)

joseph [anonim] i-a raspuns lui Prostu' satului

cred ca doar in finala, nu au voie sa se intalneasca doua echipe din aceeasi tara in fazele anterioare finalei
          Nu vorbi fara sa stii ! (Miercuri, 22 februarie 2012, 9:54)