UPDATE 2: Stirea despre parteneriatul dintre Rosia Montana si FRF, o intoxicare

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 14 februarie 2012, 17:49 Sport

UPDATE 2: Informatia despre parteneriatul dintre Rosia Montana si Federatia Romana de Fotbal s-a dovedit o intoxicare si a fost retrasa de pe site. Informatia a fost trimisa pe adresa redactiei intr-un comunicat de presa ce avea toate elementele de identificare ale companiei Rosia Montana Gold Corporation. Investigatiile ulterioare au aratat ca a fost o intoxicare, adresa de email de pe care a fost trimis comunicatul fiind falsa.

UPDATE 1:
Stirea despre parteneriatul dintre Rosia Montana si FRF a fost retrasa de pe site. Primele investigatii arata ca ar fi vorba de o intoxicare


Citeste mai multe despre   























2371 vizualizari

  • -6 (6 voturi)    
    Bravos ! (Marţi, 14 februarie 2012, 17:56)

    gigi [anonim]

    Salut initiativa companiei Rosia Montana Gold Corporation pentru intentiile sale marete in dezvoltarea tarii noastre.

    Inusi faptul ca Domnul Presedinte Traian Basescu o sustine, este dovada suprema ca aceasta corporatie, ca si Presedintele nostru, este de buna credinta.
  • +7 (7 voturi)    
    Inca un motiv pt care Sandu trebuie schimbat ! (Marţi, 14 februarie 2012, 17:57)

    Aurel [anonim]

    Inca un motiv pt care Sandu trebuie schimbat !
    Pentru ce-i trebuia lui Sandu sa amstece fotbalul romanesc cu un proiect atat de controversat, coordonat din afara si care (daca s-ar realiza - Doamne fereste !) ar face foarte mult rau Romaniei ?
    UN SINGUR MOTIV: BANII.
    DAR NU TOTUL ESTE DE VANZARE, DOMNULE !

    HUOOOO !!!
    • +1 (1 vot)    
      nu stiu ce sa zic... (Marţi, 14 februarie 2012, 18:10)

      Xu [anonim] i-a raspuns lui Aurel

      Ia uita-te aici pe pagina, putin mai sus pe partea stanga. Ai sa vezi un logo aurit care tot pe bani apare si aici
    • 0 (0 voturi)    
      goldeanu (Marţi, 14 februarie 2012, 19:18)

      gold me [anonim] i-a raspuns lui Aurel

      Foarte profesionisti.
  • +8 (8 voturi)    
    Domnule Sandu ati imbatranit urat (Marţi, 14 februarie 2012, 18:01)

    Ionut [anonim]

    Ati adus un sponsor pe care noi tinerii normali la cap il dispretuim profund.
    Nici ca mai calc pe la meciurile nationalei.
  • +9 (9 voturi)    
    Cine se aseamana, se aduna (Marţi, 14 februarie 2012, 18:02)

    Cornelia [anonim]

    " Si noi, ca si ei, ne dorim aurul" Si ei, ca si voi, veti ramane cu doritul. Va asemanati in mai multe privinte-sunteti la fel de necinstiti si corupti.
  • +6 (6 voturi)    
    RMGC (Marţi, 14 februarie 2012, 18:02)

    Fomi.....microbist [anonim]

    Oare banii alocati intregii campanii publicitare,diversele promovari,oare toata disperarea asta nu denota altceva decat faptul ca "Aurul din RM este benefic romanilor" ?
    Eu vad o disperare clara, iar disperarea asta din nefericire nu-i in interesul tarii.
    • 0 (0 voturi)    
      mda... (Miercuri, 15 februarie 2012, 13:43)

      grig [anonim] i-a raspuns lui Fomi.....microbist

      mie mi s-ar fi parut foarte ok sa sustina fotbalul romanesc, au sustinut si handbal-ul, si rugby-ul, pacat ca a fost doar o stire falsa
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 14 februarie 2012, 18:04)

    Kolaps [utilizator]

    banul trage la ban,rebuturile la rebuturi si jegurile la jeguri!
  • +5 (5 voturi)    
    Pacat (Marţi, 14 februarie 2012, 18:05)

    mihai_mi [utilizator]

    Nu credeam ca o sa ajung vreodata sa nu mai sustin nationala. Pacat, am tinut cu ei chiar si cand au pierdut meciurile si au ratat calificarile. Mutarea asta cu RMGC a umplut paharul cu mizerie.
    • -3 (3 voturi)    
      mutare benefica (Marţi, 14 februarie 2012, 18:25)

      Andreianu Marian [anonim] i-a raspuns lui mihai_mi

      Mihai, mutarea asta este benefica Federatiei Romane. O viziune occidentala este binevenita oricand si sigur va aduce un suflu nou nationalei. Poate nu vom mai avea probleme la calificari si cum RMGC poate face din Romania cel mai mare producator de aur din Europa, asa si nationala poate va deveni cea mai buna echipa;)
  • +5 (5 voturi)    
    Urmeaza boicotarea ... (Marţi, 14 februarie 2012, 18:10)

    viorel [anonim]

    ...meciurilor sponsorizate de RMG
  • +4 (4 voturi)    
    Boicot (Marţi, 14 februarie 2012, 18:13)

    punky [anonim]

    Niste mizerii s-au asociat cu alte mizerii ... nimic nou.

    Dupa ce ca cluburile nu isi mai reprezinta demult suporterii ci doar niste personaje sub orice critica acum a venit si randul nationalei.
    • 0 (2 voturi)    
      parerea mea (Miercuri, 15 februarie 2012, 11:17)

      Martin [anonim] i-a raspuns lui punky

      niste mizerii au incercat sa discrediteze trimitand un comunicat fals... totusi mi se pare ca e pacat ca nu e adevarata stirea. Fotbalul ar fi avut nevoie de un sponsor serios, iar cei de la RMGC au sustinut si rugby-ul romanesc
  • +1 (1 vot)    
    propun (Marţi, 14 februarie 2012, 18:16)

    Mazeta [utilizator]

    si schimbarea culorii tricourilor nationalei, din galben in cyan!
  • 0 (0 voturi)    
    Ce rusine, dragilor.... (Marţi, 14 februarie 2012, 18:24)

    Platini [anonim]

    Rusine, rusine, rusine!
    Ok, stiam ca in fotbalul din RO nu mai e nimic curat de multicel, dar chiar in halul asta a ajuns FRF???
    • -1 (1 vot)    
      si ce ? (Marţi, 14 februarie 2012, 23:53)

      Silviu [anonim] i-a raspuns lui Platini

      Pe langa faptul ca stirea s-a dovedit a fi un fals, care ar fi problema ? Rmgc sponsorizeaza multi sportivi pentru a ajunge sa faca performanta, sunt printre singurii care au fost interesat de rugby de exemplu, de ce sa nu investeasca si in fotbal ?
  • -1 (1 vot)    
    nu ar fi asa rau (Miercuri, 15 februarie 2012, 10:16)

    Radu [anonim]

    Chit ca s-a dovedit ca a fost o stire proasta nu vad ce ar fi fost rau daca era adevarata. Exista atatea echipe din diverse spoturi pe care le sponsorizeaza, dupa cum se vede sunt interesati de comunitate pentru ca asta este o gandire mai occidentala
  • -1 (1 vot)    
    ... (Miercuri, 15 februarie 2012, 16:14)

    Damian [anonim]

    Mda... pacat ca s-a dovedit a fi falsa stirea. Cred ca cineva a incercat o manipulare ieftina. Totusi cred ca ar fi prins bine fotbalului romanesc sa aiba un sponsor serios.
    • -1 (1 vot)    
      perfect deacord (Miercuri, 15 februarie 2012, 22:57)

      dan [anonim] i-a raspuns lui Damian

      si eu sutn de parerea ca era un lucru bun daca deveneau ei sponsori. au aratat ca pot sa sponsorizeze multe sporturi si evenimente si sa iasa totul bine
  • +1 (1 vot)    
    minciună (Joi, 16 februarie 2012, 20:07)

    Bogdan Marinescu [anonim]

    De ce sunteţi găinari???Ştirea nu este nici o intoxicare!!!Mircea Sandu a căzut în capcana unei înscenări regizate excepţional de Mihai Goţiu!Totul s-a datorat faptului că FRF a trimis emailul cu solicitarea unui parteneriat de lungă durată cu RMGC!!!Din greşeală (sau prostie) emailul a ajuns la "ceilalţi" şi de aici toată lucrarea!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=GT6jFQReWCs&feature=player_embedded
    Articolul lui Goţiu aici:
    http://voxpublica.realitatea.net/politica-societate/exclusiv-cum-am-cumparat-nationala-de-fotbal-a-romaniei-inregistrari-incredibile-cu-mircea-sandu-audiovideo-74546.html
    • -1 (1 vot)    
      pe bune? (Luni, 20 februarie 2012, 7:23)

      bala [anonim] i-a raspuns lui Bogdan Marinescu

      pfff nu m-as fi gandit ca acel gainar e in stare de asa ceva, mircea sandu nu e prea destept dar gotiu atat de ratat sa fie:?
  • 0 (0 voturi)    
    pe ei (Marţi, 21 februarie 2012, 1:47)

    bercea nemilosu [anonim]

    mircea sandu ar trebui sa ia o pauza, s-a facut de ras si a dus cu el si imaginea unei companii care voia doar sa faca un bine sportului romanesc