Ion Tiriac: "Ne vine randul tuturor sa predam stafeta, Mircea Sandu trebuie sa faca loc unei noi generatii"

de A.I.     HotNews.ro
Duminică, 12 februarie 2012, 11:14 Sport | Fotbal

Ion Tiriac
Foto: AGERPRES
Aflat la conducerea fotbalului romanesc de 22 de ani, Mircea Sandu este sfatuit de catre Ion Tiriac sa lase locul celor tineri. "Ne vine randul tuturor sa predam stafeta, Sandu ar trebui sa faca loc unei generatii noi", a precizat fostul sportiv la Protv. 

Drastic cu sportivii care se dopeaza

"Eu as face o lege foarte drastica. Nu numai ca le-as cere banii inapoi, dar i-as baga si la puscarie ca au inselat pe toata lumea" - Ion Tiriac la Protv.

"Eu nu pot sa uit ca am plecat din sport. Vremurile cand jucam eu erau catastrofale, noi jucam cu doua mingi o luna de zile si le spalam in fiecare seara ca sa fie albe a doua zi. Sunt bogat. Probabil ca cel mai bogat om din cimitir o sa fiu eu" - Ion Tiriac.

Mircea Sandu ar trebui sa plece de la FRF

"Ne vine randul tuturor sa dam stafeta altora. Nu am nimic cu domnul Sandu, il respect, sa fie sanatos, dar cred ca ar trebui sa faca loc unei noi generatii" - Ion Tiriac (Protv).

Omul de afaceri a dezvaluit si numele favoritului sau pentru sefia FRF: Giga Popescu.


Citeste mai multe despre   























3351 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    numele favoritului .. (Duminică, 12 februarie 2012, 11:24)

    yoko ono [utilizator]

    care este ??

    GIGA Popescu
    sau
    GÂGĂ Popescu

    că nu am înțeles ;))
    • 0 (0 voturi)    
      se putea si mai rau (Duminică, 12 februarie 2012, 16:17)

      xyz [anonim] i-a raspuns lui yoko ono

      daca era tera, kilo sau chiar byte.
  • +14 (14 voturi)    
    stafeta la DNA (Duminică, 12 februarie 2012, 11:32)

    mircea [anonim]

    Mircea sandu sa predea stafeta la DNA, ca are multe de explicat pentru averile lui...sa stea la racoare acolo unde-i locul cu toata cloaca lui din federatie!
    • +1 (1 vot)    
      ai dreptate insa... (Duminică, 12 februarie 2012, 17:06)

      aidi [anonim] i-a raspuns lui mircea

      cum naiba se trezeste spaima mistretilor sa dea sfaturi ? nici el nu-i mai breaz in multe privinte decat faraonu celalalt...
  • +6 (6 voturi)    
    Mircea Sandu+ unu (Duminică, 12 februarie 2012, 11:50)

    Ion Apolzan [anonim]

    Absolut de acord cu ce spune Ion Tiriac. Dar ar fi trebuit sa spuna acelasi lucru, chiar cu asta sa fi inceput si despre schimbarea militianului ala de Mitica Dragomir -atot raufacatorul din fotbalul profesionist din Romania.Fara aceste doua schimbari, in primul rand, dar cu oameni corecti si cu autoritate in materie,nu se va schimba nimic din prabusirea totala a fotbalului romanesc, ajuns deja in planul derizoriului!
  • +4 (4 voturi)    
    colti de mistret (Duminică, 12 februarie 2012, 12:24)

    baltaretu [anonim]

    e nine ca nu a uitat de unde a plecat.Iubit in tinerete, hulit la batranete.Nu-i pacat de averea pe care o lasi mostenitorului dupa ce te ascunzi in cimitir? Generozitatea nu functioneaza cind Romania este inzepezita?.Ai ocazia sa te aplaudam in continuare de la jocul cu mingiile albe la jocul cu ajutoare pe zapada alba.Cit de mistreti, impusca-i pe prin toate partile tarii, intrucat s-au inmultit nepermis de mult si toamna distrug toate gradinile oamenilor ( cu porumb,cartofi, etc) si numeni nu ia vreo masura.Mai importanti sunt porcii mistreti decat munca oamenilor.Pentru fotbal, corecta gindirea.Dar ce trebuie sa lase ? sefia fotbalului sau teancul de bani?
  • +2 (4 voturi)    
    la cat esti de bogat (Duminică, 12 februarie 2012, 13:37)

    ada [anonim]

    ....nu am auzit ca ai ajutat un om.
    nu am auzit ca ai vreo fundatie... sa ajuti pe cineva. sa promovezi ceva.
    esti putred de bogat si degeaba!
    iti folosesti numele pt a face bani......
    nu am cuvinte ........
    • -2 (2 voturi)    
      ajutoare tacute (Duminică, 12 februarie 2012, 15:16)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui ada

      face multe binefaceri fara publicitate, discret (nu ca tatuluci sau becali); in zona Brasov, de unde se trage, problema copiilor orfani el a rezolvat-o; el finanteaza; despre asta stiu dar probabil sunt si altele; repet, o face fara publicitate.
  • +3 (3 voturi)    
    de ce sa conduca clanul becali din umbra ? (Duminică, 12 februarie 2012, 13:42)

    kkciosuldelahamangia [anonim]

    cind pot sa aibe proprii oameni la comducerea frf, asa ca hai cu gica, nu conteaza care dintre ei , ca oricum e totuna.
  • +4 (4 voturi)    
    Luati exemplul meu! (Duminică, 12 februarie 2012, 14:00)

    PoneiulTroian [utilizator]

    Zi-se Tiriac, aratand cu degetul spre Andreea Banica Jr. (fosta Marin).
    *icon din generatia tanara rolling on the carpet*
  • -1 (1 vot)    
    inv (Duminică, 12 februarie 2012, 21:58)

    rian [anonim]

    Apare un nou concurent pentru google "WAZZUB".VEI CASTIGA BANI.Nu ai nimic de pierdut.Nu trebuie sa platesti nimic.Google castiga miliarde de dolari anual din reclame fara sa imparta nimic cu noi.Insa din 9 aprilie 2012, noul motor de cautare Wazzub va oferi 50% din profituri utilizatorilor! Pentru aceasta trebuie doar sa va inregistrati gratis. Daca veti invita si alte persoane castigul dvs. va spori pe masura. Inscrierile se fac doar pana pe 9 aprilie 2012, numai pe baza de invitatii de la alte persoane inscrise deja.Cei interesati pot accesa linkul de mai jos pentru inscriere:http://signup.wazzub.info/?lrRef=63beb67f