Maradona catre Pele: "Sa se intoarca la muzeu si sa ia medicamentul bun"

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 11 februarie 2012, 9:41 Sport | Fotbal

Maradona, inca un atac la adresa lui Pele
Foto: AGERPRES
Contrele dintre Diego Armando Maradona si Pele au continuat si in aceasta saptamana, fostul international argentinian adresandu-i cuvinte grele rivalului sau. "Pele sa se intoarca la muzeu si sa ia medicamentul bun", a precizat Diego.

In prezent antrenor la Al Wasl, Maradona l-a atacat din nou pe Pele, vedeta argentiniana sfatuindu-l pe brazilian sa se "intoarca la muzeu", acolo unde ii este locul.
 
"Pele sa se intoarca la muzeu si sa ia medicamentul bun. Nu poti sa gresesti cand e vorba de medicamente, pentru ca atunci faci tampenii. Asa se intampla atunci cand confunzi albul cu rosul", a declarat Maradona, la portul de radio La Red, conform Mediafax.

"Prefer sa ma duc la bere cu Ronaldo, sa fiu prieten cu Zico sau sa discut cu Rivelinho. Decat sa apartin familiei FIFA prefer sa fiu orfan", a spus Maradona, facand trimitere la faptul ca Pele face parte organigrama celor de la FIFA.
 
"In Argentina, toate portile sunt inchise. Sunt un exilat argentinian, dar vreau ca toata lumea sa stie ca eu continui sa fiu argentinian pana la chiloti", a conchis Maradona.


Citeste mai multe despre   























1638 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    Draga Maradona (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 9:50)

    korellus [utilizator]

    Draga Maradona,
    Nu trebuie sa fii "argentinian până la chiloţi", ci si DUPA chiloti!!!
    Nu pina la sapca, ci si SUB ea!
    PS. Pacat ca Maradona (al doilea cel mai bun fotbalist din toate timpurile) se ia de Pele (cel mai bun fotbalist din toate timpurile).
    Pele a ramas un Lord si dupa iesirea "la pensie".
    Maradona a fost un baiat de cartier suuuper-talentat si a ramas, la minte, tot in cartier.
    Fotbalistic, Maradona va fi greu de atins.
    Pele .. si mai greu.
    • +3 (7 voturi)    
      nu stiu.... (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 10:24)

      yyyxxx [anonim] i-a raspuns lui korellus

      ...daca ai urmarit discursurile recente a lui Pele in care il facea in toate felurile pe Messi ca nu e mare lucru de capul lui etc.....
    • +3 (7 voturi)    
      Nu cred (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 10:30)

      Nyhasa [anonim] i-a raspuns lui korellus

      Daca vei citi declaratiile lui Pele despre jucatorii din ziua de azi - numai lord nu poate fi numit. A fost bun dar nu un gentleman, nici foarte inteligent nu mi se pare a fi.
  • +2 (4 voturi)    
    NU STIU DE CE (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 10:34)

    pointless man [utilizator]

    cam toate celebritatile, fie ei sportivi, cintareti sau actori de cinema, atunci cind ii loveste amokul (virsta, scaderea celebritatii, sau doar o brusca acumulare de prostie) eructeaza exclusiv lozinci stingiste. Nici unul nu emite aiureli naziste care, in fond, sint la fel de timpite. Probabil STIU ca ultimele i-ar pune urgent la stilpul infamiei in timp ce primele vor trezi cel mult zimbete ingaduitoare - "E pocnit, baiatul, lasati-l in ale lui. Si, pe urma, nu spune numai idiotenii, ne da si noua (stingistilor) apa la moara."

    Political correct !
  • +2 (6 voturi)    
    deci... (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 10:55)

    me [anonim]

    pele a fost mai bun decat fara sa se drogheze toata cariera, fara sa dea goluri cu mana si fara sa fie un nesimtit!
  • +2 (6 voturi)    
    pai mai dieguito,daca zici ca-i asa... (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 10:56)

    yvan [anonim]

    de ce nu-i dai tu "prafuri" de-a tale lu' pele ?
    poate-si revine si judeca "asa limpede" ca tine !?
  • +3 (3 voturi)    
    nu inteleg (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 12:04)

    thebblack [utilizator]

    nu inteleg de ce se uita lumea in gura astora doi. singura chestie interesanta pe care stiau sa o faca era sa dea cu piciorul in minge,dar aia e o epoca de mult apusa.
    cota lor de interes ar trebui sa ramana la retrospective, omagii si depanat amintiri. nu judecati de valoare, ca asta presupune in primul rand... judecata.
  • +2 (2 voturi)    
    Gol (Sâmbătă, 11 februarie 2012, 17:43)

    Parol [anonim]

    Nu mi aduc aminte sa fi dat Pele un gol cu mana si sa se bucure ca si cum..
    In orice caz, Maradona a fost depasit de Messi. Vor fi Pele si Messi.
    • 0 (0 voturi)    
      Messi... (Duminică, 12 februarie 2012, 0:32)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Parol

      ... nu confirma decat la Barcelona (cateodata, ca tocmai a incasat-o de la niste amarasteni, cu 3-2)! cand va straluci in nationala Argentinei, cu care sa ia macar un titlu mondial, va fi OK; pana atunci, sorry, kk.
  • 0 (0 voturi)    
    Ambii is dusi cu pluta (Duminică, 12 februarie 2012, 4:41)

    paganel [anonim]

    Lui Pele i-au mancat batranetile neuronii iar Maradona si papat encefalul cu prafuri in loc de condimente.