VIDEO Scene incredibile la Everton - Manchester City: Cum a reusit un suporter sa intrerupa minute bune meciul

Miercuri, 1 februarie 2012, 10:58 Sport | Fotbal

S-a legat de bara
Minutul 40 al partidei Everton - Manchester City din Premier League. Centralul intrerupe partida din cauza unui suporter al gazdelor. Oamenii de ordine intervin in forta, dar, surpriza, spectatorul nu poate fi scos de pe teren. Motivul este unul incredibil: s-a legat cu catusele de bara portii lui Hart.

"Goodison Park" a incremenit in minutul 40: un suporter intrerupe meciul dintre Everton si Manchester City.

Cu toate ca stewarzii intervin, spectatorul nu poate fi indepartat. S-a legat cu catuse de poarta oaspetilor. Dupa minute bune de incercari, suporterul a putut fi scos din incinta.

Everton s-a impus cu 1-0, gratie golului reusit de Darron Gibson (60').

Vezi aici momentul in care suporterul intrerupe partida:

4780 vizualizari

• -3 (3 voturi)
    Si hotii sunt folositori! (Miercuri, 1 februarie 2012, 11:10)

Constantin [anonim]

Unul din stewarzii i-a desfacut catusele rezolvand o situatie imposibila pentru o echipa formata numai din oameni cinstiti!
      Ma indoiesc ca hotii folosesc cleste de taiat cuie (Miercuri, 1 februarie 2012, 11:31)

bgd [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

Situatia imposibila vine nu din faptul ca sunt cinstiti ci din faptul ca de obicei, ca steward, nu vii cu trusa de scule la meci.
    aha (Miercuri, 1 februarie 2012, 11:50)