Cupa Angliei: Liverpool - Manchester United 2-1/ "Cormoranii" merg in optimi

Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 16:41 Sport | Fotbal

Liverpool trece de Manchester United pe Anfield
Liverpool s-a calificat in "optimile" Cupei Angliei la fotbal dupa ce a invins, scor 2-1, pe rivala de la Manchester United. Daniel Agger (20') a deschis scorul, Ji-Sung Park (39') a egalat pana la pauza, iar lovitura de gratie a fost data de Dirk Kuyt, in minutul 88.

Stadion "Anfield" (Liverpool), spectatori 43.952.

Echipe:

Liverpool: Reina, Enrique, Skrtel, Agger, Kelly, Downing, Carragher (63' Adam), Gerrard (72' Bellamy), Maxi (63' Kuyt), Henderson, Carroll.

Manchester United: De Gea, Evra, Smalling, Evans, Rafael, Carrick, Park, Scholes (76' Hernandez), Giggs, Valencia, Welbeck.

Intr-o alta partida, Chelsea s-a impus pe terenul celor de la Queens Park Rangers, scor 1-0. Unicul gol a fost marcat de Juan Mata (62', din penalti).

1541 vizualizari

cupa (Sâmbătă, 28 ianuarie 2012, 18:59)

Bazil [anonim]

Din asta e frumos fotbalul englez. In cupa nu sunt capi de serie (ca in fotbalul nostru), iar in ultimele 32 echipe ramase (saisprezecimi) ajung sa joace Liverpool cu MU, dar si un meci dintre o echipa din liga III cu una din a IV-a