Jose Mourinho: "Avem cinci puncte avans fata de Barcelona, deci nu facem chiar atat de rau, nu?

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 24 ianuarie 2012, 15:35 Sport | Fotbal

Jose Mourinho
Foto: realmadrid.com
Jose Mourinho a vorbit cu presa inainte de returul cu Barcelona din Cupa Spaniei (miercuri, Camp Nou, ora 23:00), tehnicianul Realului precizand ca nu sta in caracterul sau sa "faca bisericute in vestiar", asa cum s-a vehiculat in ultima perioada. "Avem un avans de cinci puncte fata de echipa despre care toti spun ca este cea mai buna din lume (n.r. FC Barcelona), deci nu facem lucrurile chiar atat de rau, nu?", a fost de parere Mourinho.   

Despre plecarea de la Madrid

"Am spus eu asa ceva? Intreaba-l pe colegul tau care a scris (n.r. Marca a publicat stirea conform careia Mourinho va pleca de la Real in vara lui 2012).

Despre atmosfera din vestiar

"Eu nu creez bisericute, asa cum s-a spus in ultima perioada".

Despre fanii care l-au huiduit pe Santiago Bernabeu

"Nu stiu ce sa va raspund. Intrebati oamenii, nu pe mine".

Despre momentul bun in care se afla Realul in campionat

"Ma aflu intr-o perioada buna. Avem un avans de cinci puncte fata de echipa despre care toti spun ca este cea mai buna din lume (n.r. FC Barcelona). Asta inseamna ca nu facem lucrurile rau. Nu avem atat de multe probleme cum zice lumea", a declarat Jose Mourinho.


Citeste mai multe despre   



















1925 vizualizari

  • 0 (8 voturi)    
    lol... (Marţi, 24 ianuarie 2012, 16:02)

    bgd [utilizator]

    Aveti 5 puncte avans, insa de fiecare data cand va intalniti cu cea mai buna echipa din lume...parca uitati ca jucati fotbal si va apucati de rugby, parca vedeti negru in fata...iar asta e o atitudine de echipa mica.
    Tin minte in urma cu vreo 2 ani...cum Realul incerca sa joace fotbal, chiar daca sfarseau prin a-si lua scoruri de genu 6-2...insa nu se baricadau cu 5 fundasi, si 2 inchizatori ci jucau si jucau frumos. Era o placere sa vezi meciuri de genul ala...
    De cand cu special none asta...meciurile au devenit urate, foarte urate, pline de nervi, batai, intrari oribile, gesturi oribile, anti-fotbal...si in afara de un singur meci, cand barca a jucat f prost (finala cupei de anu trecut), rezultatele tot alea sunt...
    Deci nu...nu faceti lucrurile rau...ci f rau.
    • 0 (6 voturi)    
      Sa nu exageram (Marţi, 24 ianuarie 2012, 16:40)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui bgd

      Real joaca bine in fata altor echipe. Cu Barcelona au si o problema psihologica atat jucatorii cat si Mourihno. Ramane sa vedem cum vor decurge lucrurile desi eu cred ca Real va castiga acest campionat chiar daca va lua bataie de la Barcelona si in cupa si in campionat.
      • +2 (2 voturi)    
        Nu cred.. (Marţi, 24 ianuarie 2012, 17:25)

        ciccinho [anonim] i-a raspuns lui Marius

        ...ca problema este psihologica, cred ca Barcelona chiar joaca mai bine.

        Problema lui Mourinho este ca trebuie sa atace, dar in acelasi timp stie ca, daca ataca, ia multe!!!
        • 0 (0 voturi)    
          eu, da (Marţi, 24 ianuarie 2012, 19:15)

          cristi [anonim] i-a raspuns lui ciccinho

          Barca joaca mai bine decat Real in meciurile directe, tocmai de-asta e o problema psihologica, un blocaj greu de trecut.
          Pe de alta parte, Mourinho chiar a ridicat foarte mult Realul. Cand zic asta ma bazez pe faptul ca, dupa opt ani, Real a depasit 8-imile in Liga Campionilor si, alaturi de Barca, domina autoritar campionatul in Spania. Pare ca si in Liga Campionilor nu are / ar avea alt adversar pe masura in afara Barcei.
          Si eu cred ca Real va castiga campionatul in Spania, fiind singurul obiectiv la care au sanse mai mari decat Barca, datorita avansului de 5 puncte.
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt anii lor! (Miercuri, 25 ianuarie 2012, 1:29)

    WTF [anonim]

    Eu sunt fan real dar trebuie sa recunosc ca barca e mai buna la momentul de fata.
    Momentan e cea mai buna de pe glob sperca nu pentru mult timp!!!!!
    • -1 (1 vot)    
      de ce speri asta? (Miercuri, 25 ianuarie 2012, 1:44)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui WTF

      ce iti iese tie daca nu va mai fi barca cea mai buna echipa?
      • +1 (1 vot)    
        esti simpatic... (Miercuri, 25 ianuarie 2012, 11:28)

        thebblack [utilizator] i-a raspuns lui gigel de luxembourg

        exact ce ii iese ca tine cu echipa din romania cu care tine, acelasi lucru care ii iese ca tine cu romania la olimpiada, acelasi lucru care ii iese ca tine cu un anume pilot de formula 1, acelasi lucru care ii iese ca tine cu... ma rog pricepi ideea.

        daca nu o pricepi, hai sa te iau altfel. tu ca sa tii cu o echipa, oricare ar fi aia, trebuie sa "iti iasa ceva"?