VIDEO Gestul surprinzator al lui Mutu: A cerut sa fie schimbat la pauza pentru ca nu da randamentul de care are nevoie echipa

Duminică, 22 ianuarie 2012, 13:29 Sport | Fotbal

Adrian Mutu
Cesena a pierdut categoric partida cu AS Roma din Serie A (scor 5-1), gazdele conducand cu 3-0 dupa primele opt minute. Titular la oaspeti, Adrian Mutu i-a surprins pe jurnalistii italieni, atacantul roman cerand sa fie schimbat la pauza din cauza jocului slab prestat. "Mutu a simtit ca nu da randamentul de care are nevoie echipa. Mi-a cerut sa-l schimb", a precizat Daniele Arrigoni, tehnicianul Cesenei.

Roma a avut un inceput perfect de partida, echipa pregatita de Luis Enrique conducand cu 3-0 dupa doar primele opt minute de joc. Titular la Cesena, Adrian Mutu nu a impresionat, jocul internationalului roman fiind modest, in nota echipei.

"Mutu a simtit ca nu este in cea mai buna forma a sa, ca nu da randamentul de care are nevoie echipa. Mi-a cerut sa il schimb si asta am facut", a precizat Daniele Arrigoni (antrenorul Cesenei), citat de presa din Italia.

Adrian Mutu a reusit sa inscrie de sase ori in 15 meciuri pentru Cesena, internationalul roman putandu-se lauda cu 101 goluri inscrise de-a lungul timpului in Serie A.

2392 vizualizari

• +1 (3 voturi)
    fumat iarba dracului.. (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:15)

cocaina [anonim]

era obosit baiatul, dupa cheful cu maradona.. deh..
      poate... (Duminică, 22 ianuarie 2012, 14:48)

toma [anonim] i-a raspuns lui cocaina

da io cred ca "i-a mers burta"...
    Gestul de a cere sa fie schimbat este OK (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:11)

gigi [anonim]

A fost o abordare matura, as risca sa spun 'demna'. Poate ca odata cu varsta se mai schimba si fotbalistii. Imi amintesc ce sfaturi dadea genialul Dobrin in ultimii ani de cariera ca fotbalist.
    pai logica e clara (Duminică, 22 ianuarie 2012, 17:12)

adma [anonim]

daca Cesen era condusa deja cu 3-0 dupa opt minute, Mutu s-a gandit ca oricum o sa ia bataie rau si ca sa nu-si pateze si el imaginea cu aceasta infrangere rusinoasa are scuza ca nu era in teren