VIDEO Tg. Mures - Dinamo 0-1/ Campioana de toamna

de A.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 decembrie 2011, 22:37 Sport | Fotbal

Liviu Ciobotariu, antrenorul celor din Targu Mures
Foto: AGERPRES
Dinamo Bucuresti s-a impus la limita pe terenul lui FCM Targu Mures, 1-0, printr-un penalty transformat de Marius Niculae (min. 50), dupa o faza contestata de echipa gazda. Dupa acest succes, Dinamo va ierna pe prima pozitie a clasamentului, cu un punct peste CFR Cluj (castigatoare sambata cu 1-0 pe terenul Astrei Ploiesti).

"Sunt foarte suparat pentru modul in care a arbitrat Alexandru Tudor aceasta partida: la penalty, nici macar nu exista contact. Dar nu este vorba neaparat despre acea faza, cat despre intreaga tendinta de a conduce partida. I-am zis lui Tudor ca Dumnezeu ne judeca pe fiecare, dupa fapte. Am fost executati" - Robert Ilyes, FCM Targu Mures.

"Am fost departe de faza, nu am vazut ce s-a intamplat la acel penalty. Oricum, eu nu prea comentez arbitrajele. Sunt fericit pentru acest succes, am ramas pe primul loc, la finalul unui sezon foarte bun. Eu si echipa vrem sa dedicam aceasta victorie lui Cornel Dinu care trece prin momente foarte grele. Nu stiu cat il bucura aceasta victorie, acest loc 1, dar vrem sa stie ca ne gandim la el si suntem alaturi de el" - Liviu Ciubotariu, antrenor Dinamo.

























2771 vizualizari

  • +2 (14 voturi)    
    hmmm (Sâmbătă, 17 decembrie 2011, 22:46)

    me [anonim]

    s-au obisnuit oamenii ca la fiecare meci cu o echipa bucuresteana (dinamo in special) sa acuze arbitraju... curios e ca ultimele campioane au fost ajutate masiv de arbitrii, nici una din bucuresti si totusi nimeni nu s-a crizat...
    • +5 (13 voturi)    
      arbitraj (Sâmbătă, 17 decembrie 2011, 22:56)

      ligrivn [utilizator] i-a raspuns lui me

      Asta nu scuza cu nimic prestatia dezolanta de astazi. sa nu ne uitam in trecut. Oricum, viitorul arata sumbru.
    • +5 (5 voturi)    
      partial (Duminică, 18 decembrie 2011, 0:48)

      ws [anonim] i-a raspuns lui me

      ai dreptate.

      cfr, otelul si urziceni au castigat campionate - sa le spunem - dubioase. putini vorbesc de chestiile astea, iar cei ce o fac, sunt rapid ingropati in stereotipuri.

      pe de alta parte, sunt diferente intre echipele bucurestene. de cand cu campionatul cu bricheta si valiza (intr-adevar, trebuia retrogradata atunci), steaua a fost mai degraba defavorizata. rapid, pe de alta parte, are parte de meciuri unul si unul. campionatul asta e elocvent. dar si anul trecut, meciul rapid - pandurii e de povestit nepotilor.
    • 0 (0 voturi)    
      sincer (Duminică, 18 decembrie 2011, 17:38)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui me

      nu stiu ce a fost mai rusinos, arbitrajul sau prestanta lui dinamo, sau "ratarile" muresului care in ultimele 5 minute de 3 ori singuri cu portarul ori au dat pe langa minge ori pe langa poarta. Ma uit cum joaca otelul in CL si desi e la mijlocul clasamentului este mult peste dinamo, de steaua rapid , CFR nici nu mai zic. Dar trebuie Dinamo sa mai ia un campionat, inainte sa schimbe liniile trebuie sa creasca "valoarea" echipei pentru afi pusa la mezat.
  • 0 (4 voturi)    
    toamna (Sâmbătă, 17 decembrie 2011, 23:37)

    Vlad [anonim]

    De unde naiba toamna in decembrie...
  • +7 (11 voturi)    
    pai? (Duminică, 18 decembrie 2011, 0:34)

    srpc [utilizator]

    cum ramane cu arbitrii care dezavantajeaza Dinamo si Steaua si avantajeaza CFR Cluj?
  • -1 (1 vot)    
    Arbitrage... (Duminică, 18 decembrie 2011, 8:40)

    menandy [anonim]

    Asa e, Dinamo n-a jucat mare lucru, insa, ca sa acuzi tot timpul ca-I ajuta arbitrii...a devenit o moda. Pana si echipele ce se bat la retrogradare tipa ca din gura de sarpe ca sunt furate cand joaca cu echipele fruntase...E penibil deja...
    • +1 (1 vot)    
      mai lasa-ne (Duminică, 18 decembrie 2011, 17:12)

      kunkan [utilizator] i-a raspuns lui menandy

      cu penibilul, ai vazut meciul mai? Cine era pe teren in repriza a 2-a? dinamo? nu prea cred, i-au calarit aia de zici ca ei se luptau la primul loc. Sa fie clar, ieri dinamo nu a fost peste tg-mures si nu merita victoria, cel mult un egal.
    • 0 (0 voturi)    
      eu nu tin minte (Duminică, 18 decembrie 2011, 17:39)

      Ghita [anonim] i-a raspuns lui menandy

      derby dinamo steaua la care dinamo sa nu ia cel putin un 11m, iar steaua sa ramana in 10 si sa nu i se acorde penalty. Poate sunt subiectiv dar dinamo e campioana la 11m primite.