Un nou meci nebun in Regie: Concordia Chiajna a avut 1-0 si om in plus din minutul 65, insa nu a reusit sa castige, ba mai mult - a fost pe punctul sa piarda jocul! Concordia a egalat la 2 in prelungiri, insa a fost insuficient pentru ca Laurentiu Dinita sa ramana antrenor: imediat dupa joc, Dinita si-a anuntat demisia de la Chiajna, penultima clasata.

Dinita a demisionat dupa remiza din RegieFoto: Agerpres

"Nu am putut gestiona o situatie atat de favorabila, cu superioritate numerica. Sunt socat, nu imi vine sa cred ce s-a intamplat. Poate este mai bine sa plec de la echipa, iar demisia mea sa provoace un soc care sa scoata echipa din aceasta stare" - Laurentiu Dinita, antrenor Chiajna.

Sportul - Chiajna 2-2

Mihalcea a deschis scorul pentru Concordia in prelungirile primei reprize (45, 0-1).

Sportul ramane in 10 oameni in minutul 65, dupa ce Ghinga a primit al doilea galben.

Cu toata inferioritatea, studentii egaleaza in minutul 70 (Lungu) si trec la conducere in primul minut de prelungiri, 90+1 (Ferfelea).

Chiajna smulge totusi un egal in ultima clipa: Alexandru Radu egaleaza in minutul 90+4.