Ilie Stan dupa victoria cu Dinamo: "Ne gandim la titlu, am invins echipa de pe primul loc"

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 6 decembrie 2011, 10:26 Sport | Fotbal

Ilie Stan, antrenor Steaua
Foto: AGERPRES
​Steaua a castigat derbiul cu Dinamo (scor 3-1, in "Stefan cel Mare"), rezultat in urma caruia ros-albastrii au urcat pe locul patru in clasament (la opt puncte de lider). "Cum sa nu ne gandim la titlu, am invins echipa de pe primul loc si mai avem un retur de campionat in fata. Imi doresc sa revenim in Ghencea", a declarat Ilie Stan, antrenorul Stelei, dupa succesul de luni.

"Este o victorie importanta pentru noi. Acest joc putea salva turul de campionat. E cea mai frumoasa victorie din cariera mea de antrenor si vreau sa-i felicit pe jucatori pentru ca au demonstrat ca sunt valorosi. Rusescu a inteles ca trebuie sa joace simplu si sper sa o tina tot asa. Daca reusim sa castigam si meciul cu CFR Cluj situatia se va schimba total. Nu ne-a ars de turma de oi, ne-am concentrat pe joc si vreu sa-i felicit inca odata pe jucatori pentru ca au respectat tot ce le-am spus inainte de meci. Nu le-am cerut sa joace pentru mine, eu am avut tot timpul pozitia consolidata, pentru ca domnul Becali spusese ca nu se pune problema sa fiu demis" - Ilie Stan, conform Mediafax.

"Nu pot spune ca Dinamo a fost o echipa epuizata. Noi am revenit repede dupa golul primit, jucatorii au crezut ca putem invinge. Am emotii inaintea fiecarui meci, nu doar inaintea celui cu Dinamo. Asta este meseria mea, de cand am venit la Steaua am avut numai derbiuri. Steaua se va schimba mult dupa acest tur. Veti vedea o alta Steaua in retur, mult mai puternica, dar avem nevoie de liniste pentru asta. Cum sa nu ne gandim la titlu, am invins echipa de pe primul loc si mai avem un retur de campionat. Imi doresc sa revenim in Ghencea. Poate domnul Becali va rezolva problema si ne vom intoarce din retur", a conchis Ilie Stan.


Citeste mai multe despre   






















1596 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    dupa razboi.. (Marţi, 6 decembrie 2011, 10:32)

    gigica [anonim]

    a prins curaj si nea ilie.il mai avea daca-si lua bataie in groapa???
    • 0 (0 voturi)    
      Tu esti lupul care a uitat proverbele? (Marţi, 6 decembrie 2011, 11:22)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui gigica

      Expresia se refera la cei care n-au avut nicio treaba cu razboiul,nu cred ca poti spune asta despre Ilie Stan. Daca as fi comentat eu, era altceva...
  • +2 (2 voturi)    
    MECI VANDUT (Marţi, 6 decembrie 2011, 10:38)

    ecce [anonim]

    Naivilor..nu va dati seama ca meciu a fost vandut..pai sa nu faca finu' Borcea un ban cinstit la pariuri..?si ce cote..locul 1 ia bataie de la locul 10, pe teren propriu. s-au facut bani frumosi..da aia tzipa Becali de fericire la final, nu mai putea el de golurile lui Rusescu..
  • +2 (2 voturi)    
    Banii de Mos Niculae (Marţi, 6 decembrie 2011, 10:41)

    xxx [anonim]

    Cota de pariuri pentru Steaua era de 4,3 inainte de meci! Si uite asa au facut rost de niste bani de Mos Niculae!
    S-a mai rafinat si Becali, nu mai fuge cu valiza dupa jucatori, ii da prin casa de pariuri.
    sa va aduc aminte cum a jucat Steaua in CL?
    dar si Dinamo........!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Mda (Marţi, 6 decembrie 2011, 10:55)

    oita cumintica [anonim]

    Ganditi-va la titlu , el nu se gandeste la voi ;)
  • 0 (0 voturi)    
    Ceahlaul (Marţi, 6 decembrie 2011, 11:30)

    adi [anonim]

    Dar cand ati luat bataie de la Ceahlaul, nu v-ati gandit la titlu?
  • 0 (0 voturi)    
    asta este in minkiea berbecalului (Marţi, 6 decembrie 2011, 12:51)

    cioba nasul [anonim]

    nu zic ca nu s'ar putea...
    daca'l de leaga noul sef dela arbitraj, cel mai incoruptibil din vremuri, numai pe, acum celebrul, deaconu zis brichetzel, atunci, orice este posibil.
    traim in ro, land of all wonders.

    pana atunci, ascultati minunatul cantec folcloric, ciobanas cu 300 de oi !

    succes baieti !

    ps. sper ca lui tatarusanu i'au trecut arsurile, iar galamaz s'a vindecat la os, dupa lovitura de.. box.:-)

    casul proaspat face minuni !
  • 0 (2 voturi)    
    meci foarte slab (Marţi, 6 decembrie 2011, 13:26)

    toto [anonim]

    sper sa ia Vasluiul sau Clujul titlul,m-am saturat de bufonii astia de la Steaua si Dinamo.
  • -1 (1 vot)    
    legea eutanasierii (Marţi, 6 decembrie 2011, 16:05)

    danarad [anonim]

    ia speriat pe javre, si de cind a fost schimbat avram de la cca, nu mai cistiga la scor.