VIDEO Mircea Sandu ia in considerare o retragere din fotbal dupa finala Europa League de pe "Arena Nationala"

de A.I.     HotNews.ro
Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 9:33 Sport | Fotbal

Mircea Sandu
Foto: AGERPRES
Ancheta de catre DNA pentru "abuz in serviciu", Mircea Sandu a vorbit pentru prima data despre o eventuala retragere din fruntea fotbalului romanesc, "Nasul" precizand ca acest lucru s-ar putea intampla dupa finala Europa League, gazduita de "Arena Nationala", in data de 9 mai 2012.

"Imi lasa un gust amar aceste scandaluri. Daca m-am gandit sa ma retrag? Normal ca m-am gandit de cateva ori, mai vedem dupa finala Europa League. Eu nu am intreprins vreo actiune in afara statutului FRF, asta e tot ce pot sa spun" - Mircea Sandu la sport.ro.

Arena e gata pentru finala Europa League

"Stadionul este gata, mai trebuie sa eliminam doua randuri, in zona de premiere, dar de acest lucru ne vom ocupa cand va fi cazul. De luni incep sa se vanda biletele, suntem in grafic pentru evenimentul de pe 9 mai, cand Bucurestiul va fi in prim-plan nu doar european, ci si mondial. Mi se pare un pret destul de corect pentru bilete, sub preturile din Germania sau Irlanda" - Mircea Sandu.

"Sper sa fie doua echipe mari in finala. As dori din tot sufletul sa vad o echipa romaneasca, dar e foarte greu. Manchester City, Valencia, Dortmund, Chelsea, Eindhoven sunt echipe destul de puternice care pot juca o finala aici. Vaslui joaca un meci dificil cu Lazio, Steaua evolueaza la Schalke, Rapid nu mai are sanse", a conchis Sandu la sport.ro.

Preturile tichetelor pentru romani

Romania va beneficia de 20.000 de bilete pentru finala Europa League din data de 9 mai 2012. Cele mai ieftine tichete vor fi la peluze (100 de lei - categoria a-IV-a). Urmeaza apoi 150 de lei pentru categoria a-III-a (Tribunele I si II si o parte din peluze), 250 de lei pentru categoria a-II-a (Tribuna I si a-II-a) si categoria I (500 de lei, locuri central la cele doua tribune).



Citeste mai multe despre   



















1438 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    :)) (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 10:06)

    Ionut [anonim]

    Doamne-ajuta!!
    • 0 (0 voturi)    
      chiar crezi?? (Duminică, 27 noiembrie 2011, 3:46)

      adyQ [utilizator] i-a raspuns lui Ionut

      tot timpul exista un dupa ceva....trece valul si se face ca plous, a mai zis el de cateva ori ca dupa nu stiu ce nu mai candideaza, se gandeste la vrute si nevrute....abureli ieftine
  • +4 (4 voturi)    
    ... (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 10:31)

    anca [anonim]

    Chiar fa-o , pentru binele fotbalului romanesc, si nu numai, care va sa vie , caci cel actual este compromis.
  • +4 (4 voturi)    
    mircea sandu (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 11:09)

    bc [anonim]

    nu e nici o roblema. pana atuci, sigur se va razgandi. mai ales in cazul in care echipa nationala va avea ceva succese.
  • +2 (2 voturi)    
    dar MITCA DE LA LIGA ? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 11:11)

    El Condor [anonim]

    Cu, sau fara BRATARI si ZEGHE ?
  • +2 (2 voturi)    
    Parca bate un vant de normalitate in Romania (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 11:23)

    Luk [utilizator]

    :)
  • +1 (1 vot)    
    Tocmai atunci !? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 11:28)

    sdajkviuqce [utilizator]

    n daca-o intra la racoare mai devreme o să și-o dea el mai inainte
    • +1 (1 vot)    
      el stie. (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 12:18)

      panfilie [anonim] i-a raspuns lui sdajkviuqce

      i'au spus procurorii cat mai are.. :-)
  • +1 (1 vot)    
    oare nu-l "retrage" dna mai repede ? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 11:56)

    toma [anonim]

    ar fi pacat sa stea pana atunci !
  • 0 (0 voturi)    
    ??? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 14:38)

    drivex [anonim]

    Noi chiar il rugam!!
  • 0 (0 voturi)    
    s-a intors nasul? (Sâmbătă, 26 noiembrie 2011, 17:41)

    dumitrescu dan jean [anonim]

    omul care pana mai ieri,spunea ca se sinte forte ,pentru a candida la sefie,azi simtind zanganit de catuse,pentru inele,gandeste cu voce tare,stau sa vad finala,din mai 2012,si mi-ajunge,devin bunic de nadejde.SUPER.
  • 0 (0 voturi)    
    Romania are intaietate (Duminică, 27 noiembrie 2011, 23:45)

    Doamneajuta [anonim]

    Romania are intaietate la cumpararea biletelor, asa ca locurile bune vor fi ale noastre, doar ca va trebui sa ne grabim. Vanzarea biletelor pentru Finala Europa League se face exclusiv online, pe site-ul .biletefotbalonline.ro si .frf.ro , pentru piata din Romania si doar in perioada 28 Noiembrie – 18 Decembrie.
  • 0 (0 voturi)    
    E de preferat (Duminică, 27 noiembrie 2011, 23:49)

    Sandusi frf [anonim]

    Este de preferat sa ne grabim sa cumparam bilete la Finala, ca sa stam “in fata”. Nu este simplu sa le comanzi, dar este cinstit. Am citit termenii si conditiile de cumparare online de pe site-ul.biletefotbalonline.ro si par ok.
    Cat despre demisialui Sandu ......