Dorinel Munteanu dupa inca o infrangere: "Eu sunt foarte multumit, acum avem conturile pline si vom face achizitii"

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 23 noiembrie 2011, 10:10 Sport | Fotbal

Dorinel Munteanu
Foto: Reuters
Otelul a ramas fara punct castigat in Champions League si dupa partida cu FC Basel de pe "Arena Nationala", campioana Romaniei pierzand cu 3-2 in fata elvetienilor. "Eu sunt foarte multumit. Acum avem conturile pline si vom face achizitii. Am pierdut din cauza naivitatii", a precizat Dorinel Munteanu, tehnicianul moldovenilor.

"Sunt dezamagit, le-am facut doua goluri cadou si a fost greu sa revenim. A doua repriza a fost ceea ce ne-am dorit. Am fost mult mai organizati si am pus presiune pe adversari. Sincer, nici nu ma gandeam ca o sa pierdem. Si jocurile precedente le-am pierdut din cauza naivitatii. Nu sunt multumit ca n-am obtinut nici un punct, dar cel putin am participat si am avut momente bune. Cei care comenteaza, sa ajunga aici. Marii investitori vorbesc, iar noi am ajuns aici fara investitii. Cei care m-au crezut cand am spus ca vreau mai multe puncte decat Urziceniul au fost naivi si acum ma ataca. N-am obtinut nici un punct, si? Eu sunt foarte multumit. Acum avem conturile pline si vom face achizitii", a declarat Dorinel Munteanu intr-o interventie la TVR.

In ultima partida din grupele Champions League, Otelul va juca cu Benfica, la Lisabona, in data de 7 decembrie.

Grupa C
Otelul - Basel 2-3 (Giurgiu 75, Antal 81 - F. Frei 10, A. Frei 14, Streller 37)
Manchester United - Benfica 2-2 (Berbatov 30, Fletcher 59 - Jones autogol 4, Aimar 61)

Clasament:
1 Benfica 9 (calificata)
2 Manchester United 9
3 FC Basel 8
4 Otelul 0.























1967 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    hai sictir! (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 10:48)

    me [anonim]

    noi suntem multumiti si dupa infrangere...
    bai ... ati adus fix 0 puncte!!!! alea care le-ati adus sunt aduse de echipele care au adus puncte ca sa avem o echipa direct in grupele CL si NU de otelul care nu a facut nimic... sa nu mai vb cum a castigat campionatu!

    rusine! de la dorinel aveam pretentii de alta mentalitate decat: am pierrdut? ei si!
    RUSINE!
    • +2 (2 voturi)    
      relax (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 11:04)

      ala micu [anonim] i-a raspuns lui me

      anonimule, prima data lucreaza si tu in conditiile in care a lucrat antrenorul si toata echipa de la otelul si mai apoi trezeste-te sa judeci si sa dai cu piatra !
  • 0 (0 voturi)    
    Lamerii (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 11:07)

    Trojan.H [utilizator]

    UEFA va dat banii ca sa faceti achizitii inainte nu dupa...
    La fel ca si Urziceniul, au dat un tun de 10-15 mil. de euro in urma caruia dubiosii de la Otelul au ramas cu banii iar noi cu rusinea.
    Auzi tu... meci de Champions League cu 3000 de spectatori.
    Sa-ti fie rusine Dinu Patriciu!
  • +1 (1 vot)    
    incredibila reactie (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 12:39)

    laurentiu [anonim]

    domnul dorinel munteanu cred ca s-a pierdut putin cu firea, presiunea UCL l-a pus jos cred, altfel nu se explica o reactie atat de idioata precum "Eu sunt foarte multumit. Acum avem conturile pline si vom face achizitii"..cum ar veni "ma pis pe imaginea fotbalului romanesc si pe ce inseamna competitia asta pt romania si ma pis pe toti care au investit si s-au luptat in ultimii ani si au facut posibila prezenta directa a unei echipe romanesti in UCL...ma pis pe tot, important e ca am luat banu'...asta a fost scopul nostru, sa castigam campionatu sa luam banu'"
    asa zis "neamtul" asta atat intelege el din sport, din competitie...ne dam peste cap prin orice mijloace sa fim primii sa luam banu'...nu domnul munteanu, competitia interna se castiga pentru a-ti da ocazia sa te duelezi cu echipe din europa..sa faci pasul mai departe...
  • +1 (1 vot)    
    Rusine (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 12:52)

    GG [anonim]

    Acuma tot puteti sa faceti achizitii dupa ce ne-ati facut de rusine in toate Europa. Vai de voi. Pacat de orasul ala ca ii faceti de rusine. Mai bine va-ti schimba numele in 'Rusinea Otelu'.
    Sunteti de ras si nu aveti nici o treaba cu fotbalul. Sa va cumparati Mertane si Bmw-uri de bani aia si sa va duceti cu ele in Congo, pe noi sa ne lasati sa ne uitam la fotbal fara sa ne fie rusine ca suntem romani.
    • 0 (0 voturi)    
      v-ati (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 15:55)

      qwerty [anonim] i-a raspuns lui GG

      'v-ati' nu 'va-ti'
  • 0 (0 voturi)    
    Da, si nu sunteti singurul (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:01)

    unul [anonim]

    Probabil ca si arbitrii care v-au trimis acolo sunt fericiti si cu buzunarele pline... Pacat ca am fost umiliti din nou ... nici macar un punct?
  • 0 (0 voturi)    
    Ti-ai dat arama pe fata ... her Dorinel !!! (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 16:15)

    SILE [anonim]

    Ti-ai dat arama pe fata ... her Dorinel !!!
    Intentiile care stateau pana acum ascunse sub zambetul tau prefacut (uneori de toata jena) si vorbele tale poleite cu promisiuni pompoase in aceasta competitie s-au dovedit a fi deosebit de murdare ...
    La fel ca-n Danemarca ai demonstrat inca o data ca esti un ... "gentleman" al loviturilor de la colt !!!.
    Nu esti cu nimic mai presus decat cei care ne-au facut de rusine atunci cand au "fabricat" aceasta campioana de care tu esti atat de mandru...(probabil pentru zestrea de ZERO puncte agonisite cu atat de multa "truda" ) !!!
    Cuvintele de ocara care ar trebui sa le "accepti" (cel putin din partea mea) sunt prea frumoase pentru a le "rosti" ... aici ... acum !