UCL Otelul - Basel 2-3/ Zero puncte

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 22 noiembrie 2011, 21:31 Sport | Fotbal

Alexander Frei marcheaza al doilea gol contra Otelului
Foto: Reuters
O prima repriza echivalenta cu un cosmar pentru Otelul - elvetienii au inscris la prima lor actiune ofensiva (Fabian Frei, 10), au majorat la cateva minute distanta (Alexander Frei, 14) si au incheiat prima repriza la o diferenta de trei goluri, dupa reusita lui Streller (37). Intr-un meci care parea definitiv compromis, suspansul a revenit totusi: Giurgiu a marcat pentru 1-3 in minutul 76, de la marginea careului, iar Antal a adus Otelul la un singur gol diferenta in minutul 81, cand a speculat gafa lui Park! Otelul a irosit chiar si sansa egalarii, in minutul 87, cand sutul lui Salageanu a fost scos greu de portarul elvetian, de sub transversala.

Grupa A
Napoli - Manchester City 2-1 (Cavani 17, 49 - Balotelli 33)
Bayern - Villarreal 3-1 (Ribery 3, 69, Mario Gomez 24 - Guzman 50)

Clasament:
1 Bayern 13 (calificata)
2 Napoli 8
3 Manchester City 7
4 Villarreal 0

Grupa B
TSKA Moscova - Lille 0-2 (Berezutki autogol 49, Sow 64)
Trabzonspor - Inter 1-1 (Altintop 23 - Alvarez 18)

Clasament:
1 Inter 10 (calificata)
2 Tranzonspor 6 (3-5)
3 Lille 5 (6-6)
4 TSKA Moscova 5 (7-7)

Grupa C
Otelul - Basel 2-3 (Giurgiu 75, Antal 81 - F. Frei 10, A. Frei 14, Streller 37)
Manchester United - Benfica 2-2 (Berbatov 30, Fletcher 59 - Jones autogol 4, Aimar 61)

Clasament:
1 Benfica 9 (calificata)
2 Manchester United 9
3 FC Basel 8
4 Otelul 0
 
Grupa D
Real Madrid - Dinamo Zagreb 6-2 (Benzema 2, 66, Callejon 6, 49, Higuain 9, Ozil 20 - Beqiraj 81, Tomecak 90)
Lyon - Ajax 0-0

Clasament:
1 Real Madrid 15 (calificata)
2 Ajax 8
3 Lyon 5
4 Dinamo Zagreb 0.























5008 vizualizari

  • +11 (11 voturi)    
    Nici o echipa din Romania nu e de Liga Campionilor (Marţi, 22 noiembrie 2011, 22:13)

    Otelul, curajos si naiv [anonim]

    Basel a facut un supermeci la Manchester United, Otelul nu e mai tare..

    Deocamdata, fotbalul romanesc e plin de interlopi si huligani, de barbugii, de arbitri arestati, sefii federatiei sunt mai mult pe la DNA, etc.

    E foarte mult de lucru la reconstructie, mai intai trebuie arestati si condamnati o parte dintre presedintii de cluburi, impresari, arbitri.

    Abia dupa asanarea asta 'penala' putem incepe sa avem si meciuri netrucate, fotbalisti romani care alearga 90 de minute din plin fara sa se prabuseasca teatral pe gazon la orice adiere de vant, antrenori buni care raman in tara, etc.

    Pana atunci, ne uitam mai mult de plictiseala sau de amuzament, evident, daca nu sunt meciuri de handbal..
    • 0 (0 voturi)    
      Zero (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 10:02)

      dax [anonim] i-a raspuns lui Otelul, curajos si naiv

      Asa slab si plin de hoti pana acum echipele romanesti ajunse in Liga Campionilor au scos puncte mai multe decat valoarea lor.
      Otelul este cea mai slaba reprezentanta pe care a avut-o Romania in ultimii ani in Liga si a contribuit la distrugerea coeficientului Romaniei, asa prost cum era el.
      Sunt convins ca Vasluiul sau Timisoara, echipe care nu au fost impinse de la spate la finalul campionatului ar fi obtinut mai mult decat nimicul obtinut de acest antrenor al Otelului care "se declara multumit" de felul cum a reprezentat Romania in Europa anul acesta si care "nu avea ce sa faca cu 2-3 puncte"
      Cea mai slaba echipa de anul acesta din Liga, cea mai slaba reprezentanta a Romaniei in Liga.
      Zero puncte, zero echipa, zero caracter.
  • -3 (7 voturi)    
    Iar suntem orbi? (Marţi, 22 noiembrie 2011, 22:23)

    Doru [anonim]

    Cate echipe am avut in CL? Mai multe. Cate au avut o prestatie atat de jenanta? Niciuna. Poate toate au furat putin la start, dar niciuna n-a fost ajutata atat de mult pe parcursul unui intreg campionat. Acum culegem ce am semanat. Rusine! Cui se simte. Probabil NIMENI.Dar si lui ar trebui sa-i fie rusine!
    • +2 (4 voturi)    
      Subscriu ! (Marţi, 22 noiembrie 2011, 22:42)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui Doru

      Nu pot sa nu-ti dau dreptate !
      Suntem o tara de spagari, iar acest lucru se reflecta direct asupra noastra...negativ, evident !
      Este pacat, suntem crescuti cu spaga si "atentia" si nu stim sa scapam de acest obicei nenorocit !
  • +1 (3 voturi)    
    Fotbal a la Galati (Marţi, 22 noiembrie 2011, 22:40)

    MM [anonim]

    Pai cu jucatori de la Giurgiu fotbalul jucat de Otelul se duce de Rapa!
    • +1 (3 voturi)    
      lol (Marţi, 22 noiembrie 2011, 22:54)

      unu [anonim] i-a raspuns lui MM

      =))

      mai astept dinastea
  • -2 (8 voturi)    
    Tvr (Marţi, 22 noiembrie 2011, 22:52)

    dorin_aem [utilizator]

    In loc sa vad Madrid cu Zagreb or Napoli cu City, ei imi baga pe gat Otelul. Zero sanse in CL, zero sanse in Uefa, zero total. Au facut smecheria de cand a inceput sezonul. Si apoi se mira ca nu le face nimeni rating si merg pe minus.

    Si cand a fost vorba de Bute ... da de unde , nu aveau bani!
    • 0 (4 voturi)    
      ! (Marţi, 22 noiembrie 2011, 23:48)

      vercingetorix [utilizator] i-a raspuns lui dorin_aem

      Cand avem si noi reprezentanti in competitii sportive si nu se transmite nimic, sariti de zece metri in sus "Rusine TVR!". cand ii transmit pe ai nostri iar nu va convine.

      Dragul meu domn, nu esti singur in tara asta! Sunt foarte multi oameni care nu au acces la net ca tine si care isi doresc sa vada romani! Se stie foarte bine ca faza grupelor nu e tocmai spectaculoasa, macar acum sa se transmita meciurile romanilor!
  • +2 (2 voturi)    
    albitri (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 0:18)

    ws [anonim]

    s-a vazut campionatul castigat pe pile de galati. vaslui - de exemplu - s-ar fi comportat mult mai bine.

    culmea e ca si anul viitor tot de cacao o sa fim. rapid o sa castige fara dubiu campionatul - deja a luat vreo mana de puncte cu arbitrii, si lucrurile nu par a se opri aici. daca va uitati la arbitraje, vedeti ca si dinamo si cfr - concurenti directi - pierd puncte pe mana arbitrilor.

    deci daca nu e retrogradata, rapidul ia campionatul lejer.

    si iar o sa ne umple de respect.

    ma rog, mai vorbim la anu'.

    regards,
    ws
    • 0 (0 voturi)    
      Cand... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 7:25)

      Ioan [anonim] i-a raspuns lui ws

      vad acum, ori ce meci, fie al echipei nationale, fie din liga campionilor,ori din liga europeana, ma simt umilit ca sunt roman! Unde-s oare vremurile cand contam, cat de cat, in toate competitiile la care participam? Chiar nu poate fi eradicata aceasta caracatita mafiota din fotbalul autohton? Cred ca pana nu sunt maturati din sistem si nu pe cale naturala, actualii diriguitori ai destinului fotbalului nostru, nu exista nicio sansa de mai bine. Pacat, mare pacat!
  • +1 (1 vot)    
    In loc de stele, gauri negre! (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 7:06)

    mm [anonim]

    Sa traiasca Dan Petrescu, singurul antrenor adevarat din fotbalul romanesc! Restul: mascarici, gargaragii! Cand Dan le atragea atentia asupra arbitrajelor partinitoare si a discursurilor daunatoare ale sefilor de club prin presa, l-au luat peste picior si l-au expediat afara!
    • 0 (0 voturi)    
      Gresesti stimabile ! (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 9:11)

      cornel [anonim] i-a raspuns lui mm

      Cu ce schipe a jucat UU in Champion Ligue ?
      Niste jafuri la acea vreme ! Chiar si Chelsea era spre ruina da mai tarzoi !
  • +1 (1 vot)    
    Opera FRF&LPF (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 9:25)

    unul [anonim]

    Multumim lui Mircea Sandu & Mitica pentru ca de ani de zile campionatele se castiga prin comisii si cu arbitri.Si aseara s-au vazut rezultatele ajutorului oferit de arbitrii Otelului in ultimele 5-6 meciuri din campionatul trecut... Nici o echipa romaneasca n-ar ajunge in grupe daca ar trebui sa joace macar un tur preliminar, e clar. DNA, cand scapam odata de Mitica&Nasu'? La intrebarea asta ne poate raspunde Justitia romaneasca dar ma tem ca stim cu totii raspunsul :(
    • 0 (0 voturi)    
      iti raspund eu... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 10:51)

      me [anonim] i-a raspuns lui unul

      acu 2 zile a fost eliberat avram din arest... ce crezi ca urmeaza?!
  • +1 (1 vot)    
    lucrurile revin la normal... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 10:50)

    me [anonim]

    - avram e eliberat... exact la timp ca pana in retur sa treaca sperietura DNA si sa inceapa blaturile
    - am terminat aventura CL... revenim la tururi preliminare si la ciuca batailor
    - nationala ajunge in urna a xa valorica...

    asta ne e locu...
    si cu nasu si corleone (care nu pleaca "decat mort" de la LPF) nu vad alt viitor mai bun in viitor

    e si vina suporterilor care se duc la meci chit ca stiu ca avem un fotbal de kkt si care sustin nationala in aceleasi conditii si cel mai important care, atunci cand contesta o fac firav , haotic si insuficient!
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Miercuri, 23 noiembrie 2011, 12:13)

      adi [anonim] i-a raspuns lui me

      tare imi este teama ca pentru Romania se va face o urna separata unde vom fi si cap de serie si cea mai slab cotata
      cu astfel de conducatori dar si lideri in teren, viitorul este cel putin gri pt fotbalul romanesc, si la nivel de club si la cel de nationala