O prima repriza echivalenta cu un cosmar pentru Otelul - elvetienii au inscris la prima lor actiune ofensiva (Fabian Frei, 10), au majorat la cateva minute distanta (Alexander Frei, 14) si au incheiat prima repriza la o diferenta de trei goluri, dupa reusita lui Streller (37). Intr-un meci care parea definitiv compromis, suspansul a revenit totusi: Giurgiu a marcat pentru 1-3 in minutul 76, de la marginea careului, iar Antal a adus Otelul la un singur gol diferenta in minutul 81, cand a speculat gafa lui Park! Otelul a irosit chiar si sansa egalarii, in minutul 87, cand sutul lui Salageanu a fost scos greu de portarul elvetian, de sub transversala.

Alexander Frei marcheaza al doilea gol contra OteluluiFoto: Reuters

Grupa A

Napoli - Manchester City 2-1 (Cavani 17, 49 - Balotelli 33)

Bayern - Villarreal 3-1 (Ribery 3, 69, Mario Gomez 24 - Guzman 50)

1 Bayern 13 (calificata)

2 Napoli 8

3 Manchester City 7

4 Villarreal 0

Grupa B

TSKA Moscova - Lille 0-2 (Berezutki autogol 49, Sow 64)

Trabzonspor - Inter 1-1 (Altintop 23 - Alvarez 18)

1 Inter 10(calificata)

2 Tranzonspor 6 (3-5)

3 Lille 5 (6-6)

4 TSKA Moscova 5 (7-7)

Grupa C

Otelul - Basel 2-3 (Giurgiu 75, Antal 81 - F. Frei 10, A. Frei 14, Streller 37)

Manchester United - Benfica 2-2 (Berbatov 30, Fletcher 59 - Jones autogol 4, Aimar 61)

1 Benfica 9 (calificata)

2 Manchester United 9

3 FC Basel 8

4 Otelul 0

Grupa D

Real Madrid - Dinamo Zagreb 6-2 (Benzema 2, 66, Callejon 6, 49, Higuain 9, Ozil 20 - Beqiraj 81, Tomecak 90)

Lyon - Ajax 0-0