VIDEO Ceahlaul - Steaua 1-0/ Punct si de la capat

de A.S.     HotNews.ro
Duminică, 20 noiembrie 2011, 22:23 Sport | Fotbal

Seria buna a Stelei s-a oprit la Piatra Neamt: dupa doua succese consecutive (cu Petrolul si Chiajna), echipa pregatita de Ilie Stan a pierdut in fata Ceahlaului. Unicul gol a fost marcat de Stana, in minutul 50: sut-centrare, peste Tatarusanu, din flanc. Dupa etapa a 14-a, Steaua ramane la 11 puncte distanta de liderul Dinamo, echipa pe care o va intalni peste doua etape, pe stadionul din "Stefan Cel Mare".

In prima repriza, Steaua a solicitat un penalty la o interventie asupra lui Prepelita, insa arbitrul Marius Avram nu a acordat nimic. Cea mai mare situatie a bucurestenilor s-a consumat in finalul primei perioade, cand Florin Costea, ramas singur, a trimis direct in adversar. La reluare, Stana a inscris unicul gol, cu o executie care l-a surprins pe Tatarusanu.

"Nu vreau sa ma leg de acel penalty... Am avut doi mascarici, doi pacalici, pe acesti doi frati Costea... Il astept pe Mititelu, sa vina sa ii duca la Craiova sa joace acolo, ca aici sunt zero! Tatarusanu doarme, Galamaz doarme si el, cum sa castigi in asemenea conditii?" a declarat patronul Stelei, dupa meci, la "Fanatik".

























4236 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    foarte bine (Duminică, 20 noiembrie 2011, 22:38)

    andrian [anonim]

    Felicitari jucatorilor de la Ceahlaul!

    M-am saturat de Steaua si toate nulitatile de pe langa aceasta echipa...in frunte cu Fecali...

    Imi pare rau ca nu mai este M Stoica la echipa sa-si planga in pumni.
  • +10 (10 voturi)    
    Patronul bomba ... (Duminică, 20 noiembrie 2011, 22:45)

    Xteam [anonim]

    Din cauza ciobandantului imi vine greu sa ma mai intereseze meciurile Stelei de acum .
  • +13 (15 voturi)    
    Ha ha !! (Duminică, 20 noiembrie 2011, 22:58)

    uwe [anonim]

    "Seria buna a stelei"? Dupa doua meciuri? Cu Petrolul (nou-promovata) si Chiajna (intr-adevar o echipa cu traditie si pretentii)? Asta e serie? :)) vai de steaua lor.
    • 0 (0 voturi)    
      belea (Luni, 21 noiembrie 2011, 12:03)

      gica [anonim] i-a raspuns lui uwe

      asta scoate in evidenta valoarea Stelei patronata de fecali...
  • +4 (8 voturi)    
    retrogradare (Duminică, 20 noiembrie 2011, 23:32)

    dum_i [utilizator]

    asta merita.
  • +1 (1 vot)    
    F.C. Becali (Luni, 21 noiembrie 2011, 7:36)

    Trojan.H [utilizator]

    Gigi Becali: "Fratii Costea sunt niste pacalici si mascarici. La iarna ne trebuie la echipa doi atacanti si un mijlocas".
    Andrei Vochin: "Domnule Becali, cine i-a adus pe fratii Costea la Steaua?".
    Gigi Becali: "Eu".
    Andrei Vochin: "La iarna cine-i va aduce pe cei trei fotbalisti?".
    Gigi Becali: "Eu".
  • +1 (1 vot)    
    Singurul meci bun (Luni, 21 noiembrie 2011, 7:59)

    ploiesteanu [utilizator]

    l-au facut cu israelienii. Ceahlaul o echipa ambitioasa, bataioasa. Bravo, merita sa ramana in prima divizie.
  • 0 (0 voturi)    
    de 10 - 15 ani (Luni, 21 noiembrie 2011, 15:59)

    Woodrea [anonim]

    steaua e numai una :))
    steaua = WC
  • 0 (0 voturi)    
    in solda lui jiji .... (Luni, 21 noiembrie 2011, 18:30)

    gazaru [anonim]