Premiera in Liga 1: Petrolul va avea doar femei si copii pe stadion la meciul cu Targu Mures - modelul Fenerbahce

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 17 noiembrie 2011, 14:58 Sport | Fotbal

Stadionul Ilie Oana din Ploiesti
Foto: Hotnews
Comisia de Recurs a FRF a hotarat, joi, ca Petrolul sa beneficieze de spectatori la meciul cu FCM Targu Mures. Astfel, femeile si copiii vor avea acces pe stadionul "Ilie Oana". Formatia ploiesteana are propriul teren suspendat pentru sase etapa dupa incidentele de la meciul cu Steaua (un suporter a patruns pe gazon si l-a lovit pe George Galamaz).

Dupa ce partida dintre Petrolul si Steaua a fost suspendata (un spectator al gazdelor a intrat pe teren si l-a lovit pe fundasul George Galamaz), formatia din Ploiesti a primit o suspendare de sase etape si o amenda de 60.000 de lei.

Un episod similar a avut loc in Turcia, acolo unde echipa Fenerbahce a fost sustinuta doar de femei si de copii la o partida in care terenul a fost suspendat.

Partida dintre Petrolul si FCM Targu Mures se va disputa vineri, 18 noiembrie, de la ora 18.00.


Citeste mai multe despre   























1223 vizualizari

  • -2 (4 voturi)    
    discriminare (Joi, 17 noiembrie 2011, 15:09)

    I [utilizator]

    .
  • -2 (2 voturi)    
    Discriminare? (Joi, 17 noiembrie 2011, 15:26)

    Andor74 [anonim]

    Pe mine ma surprinde ca lasa "copii". Copil este orice persoana pana in 18 ani, ori la varsta asta multi sunt deja derbedei.
    Dar intr-adevar as fi curios daca "invitatii" mai au voie pe stadion? Sau lasa invitatii de gen masculin peste 18 ani doar daca-i "usureaza" de ceva la intrare???
  • +2 (2 voturi)    
    copii inseamna (Joi, 17 noiembrie 2011, 15:32)

    ploiesteanu [anonim]

    persoanele pana la 14 ani, varsta cand iti iei buletinul.
    • -1 (1 vot)    
      Nu (Joi, 17 noiembrie 2011, 15:41)

      AnaB [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      Legal, copil este orice persoana care nu a implinit 18 ani.

      Dar pentru accesul pe stadion ar fi putut introduce ceva de genul: copii sub 12 ani, insotiti (de mame :) ) au acces.
  • -1 (3 voturi)    
    mda (Joi, 17 noiembrie 2011, 16:08)

    Arkan [utilizator]

    Eventual si grasii de peste 140 de kg, ca nu pot fugi. Ce idiotenie ordinara!
  • -1 (1 vot)    
    petrolul (Joi, 17 noiembrie 2011, 18:16)

    danarad [anonim]

    a primit o pedeapsa prea mare, iar cei doi golani de la steaua, declarati eroi. nu sunt de acord cu fptele huliganului care la lovit pe celalalt stelist, dar hai sa vedem cum s-a aplicat regulamentul in Anglia, in istoric de acum caz cu Eric Cantona, care pe linga sase luni( 6 luni !) de suspendare, a mai primit si 120 de zile de munca in folosul comunitatii ! cit de norocosi au fost cei doi golani dela steaua, ca nu au valoare sa joace in Anglia.
  • +1 (1 vot)    
    Cantona (Joi, 17 noiembrie 2011, 19:17)

    Viorel [anonim]

    Cantona a sarit cu picioarele pe un spectator din tribuna prietene.
    Nu mai luati foc asa.
    Petrolul trebuia sa nu mai joace niciun meci pe stad propriu sezonul asta!
    • 0 (0 voturi)    
      Foarte corect (Joi, 17 noiembrie 2011, 23:46)

      ciprian [anonim] i-a raspuns lui Viorel

      Ai dreptate omule!
      Sunt prahovean si nu ma bucura ce se intampla dar vb ta trebuia sa le suspende stadionul pana la sf sezonului.
      Ce inseamna asta sa intre un suporter pe stadion si sa loveasca un jucator. Nici invers nu este acceptabil.
      Ce au facut oamenii de la firma de securitate? Sa-l pedepseasca pe respectivul suporter, munca in ploiesti....sa tunda iarba! Cati bani nu s-ar economisii la primarie cu din astia.
      Este o rusine! Cu asa un stadion frumos sa se intample asa nesimtire!
      Sa zicem merci ca au dat doar atat!