VIDEO Tg. Mures - Rapid 0-2/ "Giulestenii" au urcat pe locul 2

de A.S.     HotNews.ro
Luni, 7 noiembrie 2011, 20:52 Sport | Fotbal

Razvan Lucescu
Rapid Bucuresti s-a impus cu 2-0 pe terenul lui FCM Tg. Mures, victorie prin care echipa pregatita de Razvan Lucescu a promovat pe locul secund in clasamentul Ligii 1, la doua puncte in urma liderului Dinamo.

Rapid a deschis scorul in minutul 61, cand Stefan Grigorie a dejucat pasul la ofsaid al gazdelor si, ramas singur cu portarul, a finalizat cu siguranta, apoi a majorat in minutul 78, cand Teixeira a gasit cadrul portii, cu un sut expediat de la marginea careului.

La 0-0, Tg. Mures solicitase acordarea unui penalty: in minutul 12, Marcos Antonio a atins mingea, cu mana, in propriul "16", insa arbitrii nu au acordat nimic.

1572 vizualizari

interesant (Marţi, 8 noiembrie 2011, 9:19)

laurentiu [anonim]

neasteptat rezultatul rapidului...de obicei asta era un context in care rapidul se impiedica..n-a facut-o si poate asta e un semnal ca in acest an rapidul se poate lupta cu adevarat la titlu.
    interesanta lupta in fruntea clasamentului, e foarte bine ca lupta este stransa.
    dupa multi ani primele 2 echipe si poate cele care arata cel mai mult a echipe care se pot bate la titlu, sunt din bucuresti...nici nu-mi amintesc de cand nu s-a mai intamplat asa ceva :)