George Galamaz: Ii voi da in judecata pe cei care s-au ocupat de organizarea meciului, iar banii ii voi dona

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 7 noiembrie 2011, 11:05 Sport | Fotbal

Galamaz, lovit de Enache Stefan Dragos
Foto: captura digisport
Lovit in timpul partidei dintre Petrolul si Steaua, George Galamaz a vorbit, luni, in premiera dupa nefericitul eveniment. "Voi incerca sa-i dau in judecata pe cei care s-au ocupat de organizare, iar banii ii voi dona copiilor defavorizati din sectorul sase", a precizat Galamaz.

Iata ce a declarat George Galamaz in conferinta de presa de luni:

  • Multumesc familiei, prietenilor si colegilor, tuturor celor care au fost alaturi de mine. Sper ca legea din Romania sa isi faca datoria impotriva acestui suporter. Mama m-a rugat, inainte de a veni la conferinta, sa nu-l jignesc, asa ca i-am spus suporter.
  • Voi incerca sa-i dau in judecata pe cei care s-au ocupat de organizarea meciului si pe firma de paza. Banii ii voi dona copiilor defavorizati din sectorul sase.
  • In acest moment sunt ok. Am probleme cand este mai racoare afara. Ghinionul meu a fost ca nu stiut in niciun moment ca vine sa ma loveasca. Am facut o declaratie la politie, sper ca acel suporter sa primeasca ceea ce merita.
  • Colegii au strigat spre mine, m-au atentionat, dar nu am auzit nimic din cauza huiduielilor din tribune.
  • Nu voi mai putea sa joc fotbal fara casca, iar o perioada lunga nu trebuie sa ma lovesc in acea zona. Ma voi uita mai bine in spate de acum incolo. Viata mea sportiva s-a schimbat dupa acest eveniment de la Ploiesti.
  • Consider ca sunt norocos, nu ghinionist. Daca m-ar fi lovit putin mai jos, imi afecta tampla.
  • Din aceasta saptamana voi reveni la antrenamente alaturi de colegi. Mi-e teama sa mai vin la meciuri cu sotia, mi-e frica pentru siguranta mea. Impreuna cu Liga si si Federatia trebuie sa facem ceva in acest sens.
  • Martinovic nu a sarit doar pentru mine, ci si pentru integritatea lui personala. Acel suporter se ducea in continuare sa loveasca. Dupa acest incident, echipa este mult mai unita.
  • Dupa aceasta intamplare, mi-am dat seama ca am multi prieteni, am primit multe telefoane de incurajare. Poate m-a sunat si familia baiatului, dar n-am ce se fac, educatia trebuia facuta mai demult, nu acum. 


Citeste mai multe despre   



















2045 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    respect (Luni, 7 noiembrie 2011, 11:12)

    Marius [anonim]

    Tot respectul pt. Galamaz care din banii respectivi ar putea sa-si ia o masina sau ceva ....
    • -7 (7 voturi)    
      donatii.... (Luni, 7 noiembrie 2011, 12:37)

      pacman [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Ce te face sa crezi ca daca da in judecata trebuie sa si primeasca ceva ? din punctul meu de vedere totul a fost un teatru, ala de l-a lovit era de-al lui, si uite asa vor sa stoarca ei bani de la aia care au organizat meciul. E foarte posibila si varianta asta.
      • 0 (0 voturi)    
        da da (Marţi, 8 noiembrie 2011, 12:58)

        cris [anonim] i-a raspuns lui pacman

        Da, ca sa vezi si pentru asta a zis ca nu-i pica rau o fractura si sa manance cu paiul vreo cateva saptamani. Ia incearca si tu sa vezi cum e, poate cine stie dintr-un pumn de asta te trezesti !
  • -14 (16 voturi)    
    pussy (Luni, 7 noiembrie 2011, 11:26)

    gogu [anonim]

    mare minune ca n-a orbit fatalaul dupa ce l-a scuipat ala.
    • +7 (7 voturi)    
      bravo, gogule (Luni, 7 noiembrie 2011, 12:34)

      adsasd [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Bravo, bai, gogule, dupa cum vezi, esti foarte apreciat in demersul tau de a sustine un cretin care loveste de la spate cu o arma alba ...
      frumoasa ar fi lumea asta fara oameni ca tine, sau cu oameni ca tine dar cu ceva mai multa minte in cap.
      • -4 (4 voturi)    
        boxul (Luni, 7 noiembrie 2011, 14:11)

        mioritza becaleza [anonim] i-a raspuns lui adsasd

        esti unul din aia care o tin langa talanga !
        s'a dovedit si s'a publicat dela anchetatori ca agresorul idiot n'a folosit arme, box, sau rozeta. nici macar o baioneta, acolo.
        o arma alba lasa zgarietura, sange, spargea os.
        pana si incercarea cu culesul boxului de pe jos a reiesit c'a fost o becaliza de presa.
        dar voi o tzineti una si buna.

        cat de eroul national sarb, martinovici si coechipierul cu creasta, stanca, au atacat nu s'au aparat. normal era sa'l placheze, sa'l imobilizeze si sa'l dea pe mana organelor de ordine.
        ei au preferat sa'l omoare'n bataie. adica s'u comportat si au coborat la starea de golani periculosi, exact ca agresorul.

        bine c'a scapat tatarusanu, cel ars de viu.

        sunt convins ca vor mai fi meciuri cu brichete, petarde si alte motive, cu steaua tiki taka.

        caci ce'i ciobanesc, nu piere. e bine incetatenit la federatia nasului si liga lui mitica.
        • +5 (5 voturi)    
          Nu-s stelist, nici microbist (Luni, 7 noiembrie 2011, 14:28)

          Close [utilizator] i-a raspuns lui mioritza becaleza

          Dar pe bune ca daca eram in echipa si vedeam un cioban ca ala ca da pe la spatre asa nu ma duceam sa "il imobilizez". Dadeam cu cramponul ca sa fiu sigur ca sta jos si nu apuca sa dea in mine. Asta in spiritul apararii.

          Imobilizarea sa o faca fortele de ordine, de paza, nu jucatorii. Jucatorii sa faca tot ce pot sa nu ajunga cu gura rupta in spital si sa piarda meciuri si bani pentru ca un ciobanoi vrea sa fie tare.

          Si iti garantez ca daca ai da fata in fata cu un golan cretin care e chitit sa-ti rupa dintii si pe ai prietenilor/colegilor tai gandul tau nu ar fi "stai sa il imobilizez". Cu atat mai mult cu cat imobilizarea aia te poate costa foarte scump.

          Ai dreptate cu liga, Corleone si Mitica dar in rest cred ca ai scris de plictiseala ;).
    • +3 (3 voturi)    
      Cata bataie (Luni, 7 noiembrie 2011, 14:23)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui gogu

      Si-o fi luat si gogulan asta... :). Astia care si-o iau au gura mare pe internet.