Sahtior a pierdut meciul cu Zenit (1-0), din deplasare, campioana Ucrainei fiind la un pas de eliminarea din Champions League. "Zenit a meritat victoria, a jucat mai bine decat noi. Ne mai raman meciurile cu APOEL si Porto, iar eu sper ca jucatorii accidentati sa-si revina", a declarat Mircea Lucescu.

Mircea Lucescu Foto: Reuters

"Zenit a meritat sa castige. Au jucat mult mai bine decat noi in prima repriza. Am jucat cu frica in debutul disputei si le-am permis sa aiba spatii mari, iar de aici au rezultat ocaziile. Am avut sansele noastre in a doua repriza, dar din pacate nu am reusit sa marcam. Ne ramane doar consolarea ca nu am fost mai slabi decat ei in a doua repriza. Zenit are o echipa excelenta, eu cred ca ii vor invinge si pe cei de la APOEL, poate chiar cu un scor mai mare decat astazi (n.r. 1-0 cu Sahtior). Sper ca jucatorii accidentati sa-si revina, astfel incat sa putem sa tratam altfel meciurile cu Porto si APOEL" - Mircea Lucescu, antrenor Sahtior.