VIDEO UCL Otelul - Manchester United 0-2/ Pedepsiti de Rooney

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 18 octombrie 2011, 21:17 Sport | Fotbal

Fotogalerie: Otelul - Manchester United 0-2
Manchester United nu a stralucit pe Arena Nationala, dar a bifat prima victorie in grupa Champions League: Wayne Rooney a marcat cele doua goluri britanice, ambele din lovituri de pedeapsa (minutele 64 si 90+2). Otelul a avut un bun randament defensiv timp de 60 de minute, interval in care a blocat constructia lui United, insa a platit in final naivitatile lui Costin (hent in propriul careu) si Antal (picat in capcana lui Rooney, pe care l-a oprit cu o interventie neglijenta, chiar sub privirile arbitrului).

"Eram intr-o situatie speciala, pentru ca nu castigasem in primele doua meciuri. Azi a fost si mai greu, pentru ca am intalnit o echipa care a luptat foarte mult. Romanii au alergat enorm, dar ma asteptam ca in partea a doua sa inscriem. Ceea ce s-a intamplat" - Alex Ferguson, antrenor Manchester United.

Galatenii au avut om in plus timp de jumatate de ceas: Vidici a fost eliminat in minutul 66, imediat dupa primul gol al lui Rooney. Otelul a incercat sa profite de superioritatea numerica, insa elanul s-a stins dupa ce Alex Ferguson a redresat sistemul defensiv, prin doua modificari succesive. Finalul a apartinut britanicilor, al doilea gol al lui Rooney fiind anticipat de bara lui Nani (sut de la 30 de metri, minutul 90).

"Este o infrangere nemeritata, in fata unei echipe mari a lui Manchester. Am fost agresivi, le-am dat sanse putine sa ajunga la poarta. Sunt mahnit ca facem greseli nepermise. Cu Benfica am jucat slab, astazi insa am facut un meci foarte bun... Este o infrangere nemeritata" - Dorinel Munteanu, antrenor Otelul.

Grupa C
Otelul - Manchester United 0-2 (Rooney 64 penalty, 90+2)
Basel - Benfica 0-2 (Cesar 20, Cardozo 75)

Clasament:

1 Benfica 7
2 Manchester 5
3 Basel 4
4 Otelul 0

Grupa A

Napoli - Bayern 1-1 (Badstuber autogol 39 - Kroos 2)
Manchester City - Villarreal 2-1 (Marchena autogol 42, Aguero 90 - Cani 4)

Clasament:

1 Bayern 7
2 Napoli 5
3 Manchester City 4
4 Villarreal 0

Grupa B

TSKA Moscova - Trabzonspor 3-0
Lille - Inter 0-1 (Pazzini 21)

Clasament:
1 Inter 6
2-3 Trabzonspor, TSKA 4
4 Lille 2

Grupa D
Real Madrid - Lyon 4-0 (Benzema 19, Khedira 47, Ozil 55, Ramos 81)
Dinamo Zagreb - Ajax 0-2 (Boerrigter 49, Eriksen 90)

Clasament:
1 Real Madrid 9
2-3 Lyon, Ajax 4
4 Dinamo Zagreb 0.
























8581 vizualizari

  • -1 (9 voturi)    
    Steel (Marţi, 18 octombrie 2011, 21:28)

    virgil [anonim]

    Ii zdrobim pe englezi!
    • -1 (5 voturi)    
      Categoric!! (Marţi, 18 octombrie 2011, 22:42)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui virgil

      Nici nu incape in discutie! Singura necunoscuta e cu cat ii zdrobim!
      • +3 (3 voturi)    
        Ii zdrobim la Fifa 2012 pe calculator... (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:35)

        ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui mihai

        In rest PENIBILI cum de altfel ma si asteptam. Degeaba ajungi in CL daca joci in halul asta...si nu ma refer neaparat la Manchester de la care cred ca nimeni nu spera la nimic, ci la celelalte adversare!

        Prevad un 0 pct dupa 6 meciuri pt. "Plastelina Galati"!
        • +2 (2 voturi)    
          Vezi matale ... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 9:44)

          Eu the first [utilizator] i-a raspuns lui ShoboLingoZauR

          ... io-s unu' dintre aia care considera ca Otelul n-a castigat pe merit campionatul. Totusi, prestatia in meciul asta mi se pare decenta, dat fiind adversarul.
    • +1 (3 voturi)    
      Otelul Galati (Miercuri, 19 octombrie 2011, 0:07)

      Ted [utilizator] i-a raspuns lui virgil

      Ai uitat sa spui pe care "englezi" ii vom zdrobi!
      Nu ar fi avut nici o sansa; Otelul e echipa subtire si fara experienta internationala.
      Asta e cum ai lua echipa noastra, Los Angeles Galaxy si ar juca cu ultima clasata din campionatul romanesc... Vor termina cu O puncte,
      din pacate...
  • -3 (5 voturi)    
    Comentatori TVR de toata jena! (Marţi, 18 octombrie 2011, 23:36)

    keepwalking [anonim]

    Foarte penibili comentatorii TVR care au tinut neaparat sa ne exaspereze cat de mari fani Manchester sunt ei si cat de slabi si jegosi suntem noi, romanii.
    Rusine TVR, rusine celor doi comentatori vadit partinitori.
    • +1 (1 vot)    
      ha? (Miercuri, 19 octombrie 2011, 0:11)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui keepwalking

      pai ce-ai fi vrut, sa laude MAI MULT Otelul? si asa le-au cantat osanale cat de formidabili au fost ei in prima repriza; macar in a doua au comentat mai realist, ca altfel imi venea sa le scriu ceva de dulce pe site-ul TVR
      • +1 (3 voturi)    
        tipic pentru romani (Miercuri, 19 octombrie 2011, 10:53)

        stefan [anonim] i-a raspuns lui srpc

        invidia doare tare, se vede dupa comentarii...rautate cat cuprinde, ati fi vrut sa fiti voi si acolo si sa faceti exact aceleasi rezultate...otelul chiar a facut o figura frumoasa. oare echipele voastre favorite din romania (dupa comentarii, echipele voastre sunt din bucuresti, timisoara?vaslui etc) ar fi facut mai mult intr-o grupa din asta? ma intreb oare rapidul cu cat a pierdut cu eindhoven de exemplu, si eindhoven nu-i man utd. nu prea am auzit critici nici pe la tv nici pe forumuri....
        • 0 (0 voturi)    
          Otelul (Miercuri, 19 octombrie 2011, 13:52)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui stefan

          Si mie mi-a placut echipa Otelului aseara. Bineinteles, raportat la nivelul nostru. Se vedea clar diferenta de clasa insa jucatorii otelului chiar au dat totul pe teren, ceea ce nu se poate zice de "granzi" care cand pierd, mai pierd si rusinos.
  • -3 (3 voturi)    
    Castigara diavolii rosii la Bucuresti anul asta (Miercuri, 19 octombrie 2011, 7:47)

    dusted [anonim]

    La anul castiga diavolii roscalii politic :)))
  • -1 (3 voturi)    
    hOtelu n-are nici-o vina... (Miercuri, 19 octombrie 2011, 11:20)

    ysoagar [anonim]

    vina o au cei care i-au facut campioni: marius stan + dragomir si sandu + arbitrii care au arbitrat anu trecut pt ei goluri din ofsside, 11m la greu.....
  • +1 (1 vot)    
    Otelul vs Nationala (Miercuri, 19 octombrie 2011, 12:39)

    Ionut [anonim]

    Am vazut aseara o echipa majoritar romaneasca care a alergat in medie mai mult decat Banel, o echipa cu caracter, care nu s-a dat batuta dupa primul gol.
    Am mai vazut un antrenor care n-a schimbat un atacant cu un fundas ca sa conserve "un rezultat bun impotriva unei forte a fotbalului".
    Macar pentru asta si merita aplauze;)

    Aaa...ma intreb si daca Dorinel i-ar fi reprimit pe Mutulica si Tamas.
    • +2 (2 voturi)    
      Cam asa (Miercuri, 19 octombrie 2011, 13:58)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Ionut

      Sunt de acord cu ce zici. Atitudinea din tere a jucatorilor a contat. Puteau sa piarda si cu 8-0. Decat un 0-0 rusinos "a la Pitzi" mai bine un joc deschis, barbatesc.

      PS: ref la "Mutulica si Tamas" nu sunt de acord. Din pacate fara acesti doi drogati, betivi, numiti-i cat si cum vreti, rezultatele Nationalei sunt penibile. Va dati seama, daca astia doi sunt locomotiva Nationalei, ce sa mai zici de restul?