Gica Hagi, pe lista pentru a prelua nationala Bulgariei

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 13 octombrie 2011, 16:43 Sport | Fotbal

Gica Hagi
Foto: AGERPRES
Ramasa fara selectioner dupa despartirea de Lothar Matthaus, nationala Bulgariei este in cautarea unui tehnician care s-o duca la Mondialul din 2014. Pe lista pentru a prelua prima reprezentativa bulgara se afla si Gica Hagi, informeaza Novinite.

Bulgaria nu i-a prelungit contractul lui Matthaus dupa ce a incheiat pe ultima pozitie grupa de calificare la EURO 2012. Interimatul este asigurat de Mihail Madanski, dar cu siguranta acesta nu va ramane pe banca tehnica pentru preliminariile Mondialului din 2014. 

Hagi este una dintre solutiile pentru redresarea fotbalului bulgar, "Regele" intalnindu-se, dupa precizeaza Novinite, deja cu oficialii federatiei de la sud de Dunare. 

Pe langa Hagi, alte nume vehiculate sunt Milen Radukanov (antrenor TSKA Sofia), Klaus Schafer si Bora Milutinovic.


Citeste mai multe despre   






















1099 vizualizari

  • +1 (11 voturi)    
    Iar se face de ras (Joi, 13 octombrie 2011, 16:51)

    relu [anonim]

    pentru bani .Un clown.
    • +3 (11 voturi)    
      comentezi si tu sa te afli in treaba (Joi, 13 octombrie 2011, 17:11)

      toto [anonim] i-a raspuns lui relu

      Chiar daca nu a reusit in antrenorat pana acum si cu siguranta nu va fi ca antrenor ce a fost ca jucator, cred ca si-a ales prost momentele cand a preluat echipe in criza, Galata, Steaua, Poli. Daca preia pe bulgari o face intr-un moment bun, are la dispozitie un an pana incep calificarile, are tot timpul sa planifice. Zici tu ca o face pt bani, daca era asa nu accepta sa mearga la Steaua si nici la Galata. El vrea, pur si simplu, sa aiba succes ca antrenor, o face pt a-si castiga gloria. Insuccesele de pana acum nu-i dau o imagine buna, dar Hagi este Hagi, este al nostru si sper din tot sufletul sa reuseasca. Asta e atitudinea pe care trebuie sa o avem pt el, nu sa-l facem clown.
      • 0 (2 voturi)    
        m-ai facut sa plang !si eu credeam ca e un clown (Joi, 13 octombrie 2011, 20:27)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui toto

        dar citind emotianantul tau ferpar , am remuscaturi de constiinta! nu e clown sa nu fie o nulitate ....
  • +3 (13 voturi)    
    e bine asa (Joi, 13 octombrie 2011, 17:03)

    menandy [utilizator]

    macar vom fi siguri 1-2 ani ca nu-i vine iar ideea cu nationala noastra!
    • +4 (8 voturi)    
      bine ca suntem noi destepti (Joi, 13 octombrie 2011, 17:10)

      bnd [anonim] i-a raspuns lui menandy

      Lasa ca noi facem treaba cu Piturca...
    • +2 (6 voturi)    
      si piturca? (Joi, 13 octombrie 2011, 17:16)

      minos [anonim] i-a raspuns lui menandy

      ce sanse avem cu el, unul care zice ca putea fi mai rau cu albania si caruia ii era frica de meciul cu luxemburg? pai, macar hagi are mentalitate de invingator, l-as fi preferat pe el, decat pe pitzi.
  • +4 (10 voturi)    
    aaaaaoleuu, fugiiiiiti (Joi, 13 octombrie 2011, 17:05)

    zambara [anonim]

    Vad ca si bulgarii sunt masochisti.
    Si ei vor sa aiba echipa de fotbal tot in secolul XXII :))))))
  • +4 (12 voturi)    
    Gicule! (Joi, 13 octombrie 2011, 17:10)

    spanac [utilizator]

    Bulgarii au terminat pe ultimul loc in grupa de calificare. Gica, ce vrei sa le mai faci? De ce vrei sa-i nenorocesti de tot? Ce ti-au facut oamenii astia? Crudule!
  • +4 (8 voturi)    
    da! super!!! (Joi, 13 octombrie 2011, 17:10)

    george [anonim]

    suuuuper, nationala noastra nu mai face 2 bani da macar o sa fim peste bulgari! hi hi hi

    Domnule Gica Hagi, cauta modestia pe unde ati pierdut-o si luati o echipa de divizia B, ori echipa fara petrenti de Liga I, (fara presiune, fara cine stie ce obiective) demonstrati acolo ca sunteti antrenor, dupa care mergeti la echipe de top, echipe nationale samd.

    Pana una alta scuzati adresarea pe sleau dar: pana acum totul indica ca sunteti un antrenor foarte, foarte slab!
  • +1 (7 voturi)    
    hagi (Joi, 13 octombrie 2011, 17:14)

    gechi [utilizator]

    du-te, Gica, du-te!!!

    PSA: il vrei la steaua?
  • -2 (8 voturi)    
    Ha, ha, ha! Marele autointitulatul rege! (Joi, 13 octombrie 2011, 17:34)

    Sandu [anonim]

    Ha, ha, ha! Marele autointitulatul rege, puturosul puturosilor, se duce sa faca praf echipa bulgarilor !
    • -1 (7 voturi)    
      Cum (Joi, 13 octombrie 2011, 18:01)

      Jar [anonim] i-a raspuns lui Sandu

      de nu va crapa obrazul de rusine,ciocoflendurilor!
      Doamne,de ce ai lasat atatia nesimtiti si prosti in gradina Maicii Domnului!
  • 0 (2 voturi)    
    succes! (Joi, 13 octombrie 2011, 20:35)

    buha [utilizator]

    Mult succes Gica!