Mircea Sandu vrea inca un mandat la FRF - Ion Craciunescu, oficial seful arbitrilor romani

de A.I.     HotNews.ro
Joi, 13 octombrie 2011, 15:29 Sport | Fotbal

Mircea Sandu
Foto: AGERPRES
Mircea Sandu a anuntat, joi, ca va candida pentru inca un mandat la sefia FRF, "Nasul" precizand ca performantele viitoare se vor face pe ceea ce va lasa el in fotbalul romanesc. Dupa mai multe saptamani de asteptare, Ion Craciunescu a fost validat in functia de presedinte al CCA (Comisia Centrala a Arbitrilor).

"Voi candida si in 2014. Daca mai vine un alt candidat, nicio problema, ne luptam. Puterea nu se da, se ia. Performantele viitoare se vor face pe ce lasam noi acum la FRF", a declarat Mircea Sandu intr-o conferinta de presa.

Ion Craciunescu - numire oficiala la CCA

"Craciunescu va avea un contract pe perioada in care am fost ales eu, deci 2010 - 2014. S-au facut cateva modificari de regulament. S-a aprobat ca incepand cu returul campionatului 2011/2012 baremul de arbitraj la Liga I sa fie varsat de LPF din drepturile de televiziune direct Comisiei Centrale a Arbitrilor. La Liga a II-a si a III-a, arbitrii vor fi platiti de cluburi direct in cont. Nu se va mai lucra din returul acestui campionat cu <cash> pentru arbitri si observatori", a declarat Mircea Sandu.

Craciunescu s-a mai aflat la conducerea CCA in perioada iunie 2003 - octombrie 2005, fiind atunci indepartat de Mircea Sandu pentru ca l-a sprijinit pe Gica Popescu in alegerile pentru sefia FRF.


Citeste mai multe despre   






















1116 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    la.. (Joi, 13 octombrie 2011, 15:47)

    yyyxxx [anonim]

    ..al 1000-a congres Ceauses...aa Sandu reales
  • +8 (8 voturi)    
    care fotbal romanesc? (Joi, 13 octombrie 2011, 16:02)

    Lupu [anonim]

    "...precizand ca performantele viitoare se vor face pe ceea ce va lasa el in fotbalul romanesc"

    Nu mai exista fotbal romanesc, ci un fel de circ cu balonul, pe bani multi. Deci, ce va lasa? Ce-i aia "performante viitoare"? Care-i ultima performanta a "fotbalului romanesc"? Egalul fabulos cu albania sau infrangerea echipelor de club de catre diverse echipe de amatori pescari in cupele europene?
    • +4 (4 voturi)    
      Nu fi rau (Joi, 13 octombrie 2011, 16:29)

      cetateanul mentat [anonim] i-a raspuns lui Lupu

      Basescu e de vina...

      Sau Boc?

      ...parerea mea...
  • +6 (6 voturi)    
    Asta e prea de tot! (Joi, 13 octombrie 2011, 16:18)

    Colette [utilizator]

    Prin acesti indivizi, care cred ca indiferent ce ar face, pot sta linistiti pe scaunele lor pana pleaca intre patru scanduri de pe ele, atingem niste culmi ale tupeului si nesimtirii pe care nu le credeam posibile in ziua de azi! Nu sunt microbista, dar acest Mircea Sandu, inteleg ca un om cu mari probleme de sanatate, pare ca nu a aflat in viata lui ca nimeni nu este de neinlocuit, ca nu e suficient sa vrei tu sa ramai pe un post, trebuie sa fi si dorit acolo si mai ales ca vine un timp in care trebuie sa te retragi, sa-i mai lasi si pe ceilalti sa faca niste schimbari, macar prin prisma varstei daca nu din alte motive!
  • +5 (5 voturi)    
    de acord (Joi, 13 octombrie 2011, 16:30)

    microbIST [anonim]

    cu o conditie: pitzurka sa ramana tehnicianul, antrenorul, omul calificarlor viitoae ! :-)
    • +4 (4 voturi)    
      Uraaa, uraaaaa, uraaaaaaaa (Joi, 13 octombrie 2011, 18:00)

      cetateanul mentat [anonim] i-a raspuns lui microbIST

      In frunte cu conducatorul iubit, vom obtine fiecare calificare intr-un cincinal!


      La al paispelea congres nea Nasicu reales! (Numa' sa nu fie inainte de craciun).

      ...parerea mea...
  • +5 (5 voturi)    
    paraziti (Joi, 13 octombrie 2011, 16:43)

    Ionut [anonim]

    Acest individ e un parazit al fotbalului romanesc, alaturi de multi altii mai mici.
    Cat timp angajeaza antrenori care se multumesc cu egaluri cu Albania ce pretentii sa mai avem de la altii.
    Sportul romanesc trebuie revoluitonat si aduse alte persoane cu spirit de invingator si cu valori nationale.
    Vrem performanta si mandria de a vedea echipe romananesti care ne reprezinta cu succes.
  • +3 (3 voturi)    
    Propun instituirea functiei eterne (Joi, 13 octombrie 2011, 18:05)

    Bastos [anonim]

    Functia de presedinte al federatiei sa se numeasca "Mircea Sandu", strada unde isi are sediul federatia sa se numeasca "Mircea Sandu", echipa nationala a Romaniei sa se numeasca echipa nationala "Mircea Sandu", stadionul national sa se numeasca desigur "Mircea Sandu", mingile de fotbal cu care se va juca in campionat sa fie inscriptionate cu numele "Mircea Sandu", cupa Romaniei sa se numesca Cupa Romaniei "Mircea Sandu", la meciurile echipei nationale sa se strige doar Hai 'Mircea Sandu", toate instantele de judecata care indraznesc sa primeasca plangeri penale de la cluburile de forbal sa emita automat decizii de dezafiliere conform legii "Mircea Sandu". De Ceausescu am scapat sa vedem ce facem cu Mircea Sandu. Si apropo, responsabilitatea necalificarilor eterne cine o poarta ?
  • +3 (3 voturi)    
    Aoleo (Joi, 13 octombrie 2011, 18:13)

    io [anonim]

    Asta-i din acelasi neam cu Ghaddafi. Are impresia ca tot poporul il iubeste. Mi-e scarba de astfel de indivizi.
  • +2 (2 voturi)    
    propun, eu cu mine, ca functia de la frf.. (Joi, 13 octombrie 2011, 18:33)

    danarad [anonim]

    pe care o detine nasu,sa fie pe viata si transformata in monarhie,asa macar il lasa durerile de fund,de frica pierderii scaunului !
    asta trebuia operat la obraz,ca i sa ingrosat de atita nesimtire,nu la...
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Joi, 13 octombrie 2011, 18:56)

    anca [anonim]

    d-nule draga, dvs, sfidati bunul simt si inteligenta . nu-mi vine sa cred ca aveti tupeul sa iesiti cu astfel de declaratii. nu ati facut niciodata, nimic bun pentru fotbalul romanesc !!! in cate limbi doriti sa va spunem sa plecati si sa ne lasati in pace ?????????????????????????????
  • 0 (0 voturi)    
    Paine si circ! (Joi, 13 octombrie 2011, 21:39)

    Leix [anonim]

    Exista in aceasta tara doi domni care sunt responsabili de ceva vreme de paine si de circ. La paine e responsabil Isarescu...iar la circ e samsar Sandu. Ambii sunt pastoriti de potentii de la putere - indiferent de culoarea politica. Daca pica unul ce ne facem? Ca doar nu vrem sa dam piept cu realitatea!
  • 0 (0 voturi)    
    ce face "puterea" din om (Vineri, 14 octombrie 2011, 3:17)

    florin [anonim]

    Culmea tupeului: sa nu-ti asumi nici unul din esecurile in lant ale fotbalului romanesc pe care-l conduci de atata vreme(21 de ani!), sa sfidezi criticile si sa-ti asumi "performantele viitoare".

    Ce sa mai zici? Pregatiti bine alegerile ca ar fi pacat sa nu fiti reales si in 2014, d-le Mircea Sandu! Ocupati-va in continuare de "performantele viitoare", noi le "savuram" pe cele de acum!