Anghel Iordanescu se intoarce la Steaua - Motivul principal: revenirea in Ghencea

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 5 octombrie 2011, 10:18 Sport | Fotbal

Anghel Iordanescu, din nou la Steaua
Foto: AGERPRES
La putin timp dupa despartirea de Mihai Stoica, Steaua si-a gasit alt manager general, Anghel Iordanescu urmand sa se intoarca la echipa unde a cunoscut cele mai mari satisfactii. "El (nr. Puiu Iordanescu) vrea sa vina ca un sfatuitor pentru Ilie Stan", a precizat patronul ros-albastrilor. Prin aceasta mutare, Gigi Becali este foarte aproape de o revenire in Ghencea (Iordanescu este unul dintre apropiatii lui Gabriel Oprea, ministrul Apararii). 

"Puiu Iordanescu va fi manager din iarna la echipa. De acum nu se poate pentru ca este vorba de o incompatibilitate cu functia de senator cu cea de manager Trebuie sa gasim o solutie din iarna, chiar si fara contract. Trebuie sa fie aproape de echipa. Nu a dorit sa vina acum pentru ca i-ar umbri munca lui Ilie Stan si nu este corect pentru ca o sa spuna toti ca Puiu Iordanescu a facut. El vrea sa vina ca un sfatuitor al lui Ilie din iarna" - Gigi Becali la Digisport.

Miza cea mare - revenirea in Ghencea

"Am vorbit cu Iordanescu si m-a asigurat de sprijinul ministrului Gabi Oprea, ca o sa gasim intelegere. Vor intra mai multe lucruri in intelegerea asta. Eu ca sa arat deschidere m-am aratat dispus sa ofer 3.000 de bilete militarilor, gratuit. E vorba si de o chestie de imagine, Steaua fiind apropiata Armatei. El a zis ca o sa gasim o modalitate prin care sa ne intelegem. De-abia acum cred ca e adevarata dorinta lor de a se intoarce Steaua in Ghencea, din ce mesaje am primit din partea lui Gabi Oprea", a precizat Gigi Becali la Digisport.

Iordanescu a imbracat tricoul Stelei timp de 15 ani (1968-1982 si 1986). A castigat doua titluri, patru Cupe ale Romaniei si Cupa Campionilor Europeni (1986, Sevilla).

Cariera de antrenor:

De-a lungul timpului, Iordanescu a pregatit echipele Steaua (1984-1986 secund, 1986-1990), Anorthosis Famagusta (1990-1992), Steaua (1992-1993), Romania (1993-1998), Grecia (1998-1999), Al-Hilal (1999-2000), Rapid (2000), Al Ain (2001-2002), Romania (2002-2004), Al Ittihad (2004-2006) si Al Ain (2006).


Citeste mai multe despre   























2167 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    mi se pare normal... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 10:25)

    hot news [utilizator]

    Tata Puiu e in UNPR si deci aliat al PDL, Becali are nevoie de stadionul Ghencea (adica trebuie sa intre pe sub pielea lui Gabi Oprea)

    In plus, intrarea alaturi de PDL in alegeri i-ar asigura probabil un loc de senator/deputat lui Jiji.

    Si uite asa la final toti isi dau mana in numele interesului comun (al lor, nu al nostru)
    • -5 (5 voturi)    
      nu mi se pare normal... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 11:07)

      matrix [anonim] i-a raspuns lui hot news

      nu vedeti decat conspiratii... pentru voi totul se rezuma doar la interese de partid...
      nu luati deloc in calcul ca omul (nea Puiu), a fost si va fi intotdeauna un mare stelist, care a pus si va pune mult suflet cand vine vorba de echipa Steaua...Steaua este numai una, indiferent cine este patron la echipa...pacat
      • +4 (4 voturi)    
        ... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 11:34)

        diablo [anonim] i-a raspuns lui matrix

        Exista un proverb: "frate , frate, dar branza e pe bani" . Oricat de multa simpatie ar avea nea' Puiu pentru steaua, tot la interesele proprii se va gandi inainte. Asa ca ipoteza lui Cosmin s-ar putea sa fie valida.
      • +3 (3 voturi)    
        A fost un bun fotbalist, e un antrenor mediocru si (Miercuri, 5 octombrie 2011, 12:43)

        .... [utilizator] i-a raspuns lui matrix

        un mare profitor. Cred ca in privinta ultimei "calitati", doar nea Pitzi il mai poate concura pe nea Puiu.
        • +1 (1 vot)    
          ai dreptate dar... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 15:16)

          hot news [utilizator] i-a raspuns lui ....

          tre' sa recunosti ca Pitzi nu are finetea lui Puiu...
  • +2 (2 voturi)    
    daa (Miercuri, 5 octombrie 2011, 10:56)

    saabo [anonim]

    PUPAT PIATA INDEPENDENTEI!!
    NENEA IANCU...SA NE TRAIESTI!!...COANE!!!
  • +1 (1 vot)    
    Steaua in Ghencea (Miercuri, 5 octombrie 2011, 12:53)

    Suporter [anonim]

    Trebuie sa fie clar pentru toata lumea, inclusiv Becali, ca Steaua are niste datorii catre statul roman,nu catre "Gabi" Oprea,ministru al Apararii in acest moment!Datorii calculate pe baza unui contract valabil,semnat si asumat ca atare de ambele parti, inclusiv de acelasi Becali!Statul roman are nevoie de acesti bani care i se cuvin, iar ministrul Apararii nu poate face diverse aranjamente, asa cum insinueaza Becali pe la diverse televiziuni,si pentru simplul motiv ca legile tarii nu-i permit asa ceva.Iar a risca sa-ti pui in cap presa, ANAF,DNA , suporterii adevarati ai Stelei doar pentru a-i satisface pretentiile ridicole ale lui Becali nu cred ca este genul Domnului General Gabriel Oprea!Il cunosc ca un om corect,echilibrat si cu respect pentru lege, asa ca Becali poate visa frumos in continuare la televizor,la posturile la care isi plateste zilnicele aparitii si spectacole,dar sa caute bani pentru a plati DATORIILE! Iar DNA sa-l cerceteze pe Viorel Duru de la FRF, de ce a admis sa licentieze echipa Steaua, cu asemenea datorii fata de statul roman?
    • +1 (3 voturi)    
      o mica scapare... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 15:12)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Suporter

      nici eu nu pot uita cum povestea Becali ca Gabi Oprea plangea de fericire ca senatorul Voicu l-a scapat de puscarie...
  • 0 (2 voturi)    
    Povestile lui Becali... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 15:57)

    Suporter [anonim]

    Oare cand va veti plictisi de ele?Azi apar, maine sunt negate de "emitator"(asa am auzit,mi-a zis cineva,etc)Cat o sa mai inghititi pe nemestecate tot ce va indruga ?
  • +1 (3 voturi)    
    ce urit miroase... (Miercuri, 5 octombrie 2011, 18:37)

    danarad [anonim]

    amestecul politicului in sport , or fi si alte dedesubturi, steaua prinsa in flagrant cu valiza, totul musamalizat, ca astazi jiji sa acuze pe altii, ca de obicei hotul striga hotii !