Armata a refacut gazonul din Ghencea - Steaua e invitata acasa

de A.I.     HotNews.ro
Luni, 3 octombrie 2011, 17:13 Sport | Fotbal

Stadionul Steaua
Foto: Hotnews
​Clubul Sportiv al Armatei a anuntat, luni, ca stadionul din Ghencea este pregatit sa gazduiasca partide de fotbal, gazonul fiind refacut. Steaua este invitata sa revina acasa, singura conditie fiind aceea ca Gigi Becali sa plateasca datoria de 2.444.462 lei.

"Refacerea terenului de fotbal s-a realizat prin plantarea semintelor de gazon, a caror achizitionare a costat aproximativ 8.000 lei (echivalentul a circa 2.000 Euro) si prin priceperea tehnicienilor militari in intretinerea corespunzatoare a gazonului. In prezent, stadionul este pregatit sa gazduiasca meciuri de fotbal.

Clubul Sportiv al Armatei, administratorul de drept al Complexului Sportiv Ghencea, imobil aflat in proprietatea publica a statului, doreste ca echipa de fotbal Steaua Bucuresti sa joace in continuare pe stadionul din Ghencea. Echipa de fotbal poate reveni pe acest stadion, in conditiile legii, dupa ce Societatea Comerciala isi va achita datoriile catre statul roman, in valoare de 2.444.462 lei, conform obligatiilor asumate prin contractul nr. A-7220/23.12.2009" - se precizeaza intr-un comunicat de presa al CSA Steaua.

Raspunsul lui Gigi Becali:

"Pe mine ma costa stadionul doua milioane, Dinamo nu plateste nimic catre Interne. Ei au fost intr-o relatie stransa de zeci de ani cu Ministerul de Interne. La mine a fost MApN un tata care batea copilul. Si copilul invata, mergea la Olimpiada, castiga olimpiada la matematica, lua note mari, si Ministerul il batea. Acum l-a si gonit de acasa, chiar daca lua note mari. Acum daca a facut bani, l-a chemat inapoi acasa.

Le raspund: taticule, am facut bani, dar nu ti-i dau tie. Nu am sa iti dau asa de multi bani cum zici tu. Vrei sa ma hingheresti, sa ma ciugulesti, dar nu o sa iti dau bani. Cred ca nu sunt sanatosi la cap, de unde scot ei 600.000 de euro? Ei oare au habar ce inseamna 600.000 de euro? Ei aud sumele la mine si spun ca e o nimic toata. Daca eu le las nocturna in proprietate si celelalte bunuri, vor fi de acord sa compensam?" - Gigi Becali (gsptv).

In sezonul 2011-2012 al Ligii 1 la fotbal, Steaua a evoluat la Ploiesti (Stadion "Astra"), Buzau (Stadion "Gloria") si Cluj ("Dr. Constantin Radulescu") in partidele disputate pe propriul teren.


Citeste mai multe despre   






















5478 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Care note mari?! (Luni, 3 octombrie 2011, 17:27)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Cate un punct in medie pe an?
    Sa fim seriosi!
    Echipa aia merita sa joace in Ghencea, la cati morti sunt in turma lui berbecali!
    • +4 (12 voturi)    
      De ce nu e retrogradată Steaua dacă are datorii?! (Luni, 3 octombrie 2011, 19:17)

      meioza [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      Că bănuiesc că datoria nu a apărut brusc...
  • +9 (13 voturi)    
    Afara ciobanul! (Luni, 3 octombrie 2011, 17:42)

    shuly [utilizator]

    Ministerul nu trebuie sa se roage de Berbecali.Acest om crede ca poate sa isi bata joc de oricine in tara asta.Mai bine aduceti echipa lui Hagi in Ghencea sa faca o alta echipa Steaua.
    Adica oierul vrea sa aiba conditii dar sa nu plateasca nimic ca este el Gigi cu stea in frunte!
    El compara pe Dinamo si Rapid cu ce baza are armata in Ghencea?Pai Rapid foloseste doar stadionul ca se antreneaza la Prorapid iar Dinamo are un lighean de stadion si in rest se folosesc de salile celor de la celelelte discipline pentru care se da spaga cam cum a incercat si Becali sa faca.
  • +9 (13 voturi)    
    tara de kkt.... (Luni, 3 octombrie 2011, 17:45)

    me [anonim]

    sa-i puna sigiliu pe vilele din pipera pana plateste...
    ciobanu nu intelege ca sunt DATORII!!!!
    numai in romania (si alte tari la fel de "civilizate") smenarii, bisnitarii si mafiotii fac ce vor fara sa le pese de legi
  • +6 (10 voturi)    
    Oiere plimba-te cu cortul prin tara in continuare (Luni, 3 octombrie 2011, 17:49)

    Frankie [utilizator]

    Ghencea nu e de tine, fa-ti stadion comunal in Pipera si antreneaza tu FC Stana aia penibila pe care o conduci.
  • +12 (12 voturi)    
    Altceva mi-a atras atentia :)) (Luni, 3 octombrie 2011, 18:32)

    Radu [anonim]

    "Refacerea terenului de fotbal s-a realizat prin plantarea semintelor de gazon, a caror achizitionare a costat aproximativ 8.000 lei (echivalentul a circa 2.000 Euro) si prin priceperea tehnicienilor militari in intretinerea corespunzatoare a gazonului. In prezent, stadionul este pregatit sa gazduiasca meciuri de fotbal."

    Cat a costat bataia de joc de la National Arena?
    • +1 (1 vot)    
      hai sa nu exageram... (Marţi, 4 octombrie 2011, 9:52)

      me [anonim] i-a raspuns lui Radu

      mai mult ca sigur s-au furat bani in stadionu national... da nu asa cat se crede...
      gazonu a fost adus acolo pentru ca erau in criza de timp... aici nu erau...

      de exemplu... stad national a costat cu ~ 100 milioane mai putin decat allianz (nu bag aici diferenta fata de stad din cluj...) asta inseamna ca nemtii au furat?!

      pana cand sa stim daca (cel mai probabil cati) bani s-au furat trebuie sa stim exact calitatile stadioanelor...
      si meganeul si mercedesu au 5 stele la siguranta... diferenta de pret e de cateva zeci de mii de euro... asta inseamna ca mercedesu e la fel de bun ca renaultu?!

      nu il apar pe oprescu, dar ar trebui sa ne gandim putin mai mult inainte sa acuzam un om de anumite greseli... oprescu a facut destule prostii, dar nu consider ca stadionul e una dintre ele
      • 0 (0 voturi)    
        care criza de timp? (Marţi, 4 octombrie 2011, 11:56)

        K.V [utilizator] i-a raspuns lui me

        puteau sa puna un gazon si a doua zi sa se joace pe el
  • -2 (10 voturi)    
    E exact invers (Luni, 3 octombrie 2011, 20:13)

    Bastos [anonim]

    Asta cu 2000 de euro seminte e o mare minciuna.Cine a pus gazon stie ca nu se poate sa faci din seminte de 2000 de euro un gazon de calitatea si cantitatea asta.
    Gogoasa numarul doi e asta cu tehnicienii militari care au ingrijit gazonul. Daca avem tehnicieni militari care se ocupa cu ingrijitul si crescutul gazonului il rog repectiv pe minitrul sa-i dea afara.
    Pai de asta ii platim noi pe militari ? Sa planteze gazon ? A inebunit lupul !
    • +5 (7 voturi)    
      Stiu. (Luni, 3 octombrie 2011, 22:08)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui Bastos

      Cred ca ai inebunit tu.Sau poate vrei sa-i salvezi onoarea lui Oprescu.Da.Armata are si astfel de tehnicieni.Cred ca nu stii nimic despre armata.Sau poate confuzi armata cu majurii care protestau si insultau imnul si insemnele militare.
  • +1 (1 vot)    
    armata (Marţi, 4 octombrie 2011, 6:59)

    menandy [utilizator]

    sa puna mana sa-i refaca pasunile lui joji, ca e jale cu seceta asta!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Becali (Marţi, 4 octombrie 2011, 12:23)

    ploiesteanu [anonim]

    e beneficiarul terenurilor din Pipera la schimb cu pasunile lui, fara valoare. Pascu (adica armata) l-a facut milionar. Acum pleaca si nu-si plateste datoriile. De ce nu se muta pe national arena cum a promis ? Nu-l lasa UEFA ? Sau dupa meciul asta cu Belarus li se da voie Rapidului, lui Dinamo si Stelei sa joace pe N. A .?
  • 0 (0 voturi)    
    Retrogradarea! (Marţi, 4 octombrie 2011, 14:19)

    unul [anonim]

    Steaua are datorii? In liga a 3-a cu ea.
  • 0 (0 voturi)    
    Datorii Steaua (Marţi, 4 octombrie 2011, 15:16)

    Suporter [anonim]

    Unde a fost si ce a pazit VIOREL DURU ?Cum a dat licenta cu asa datorii la stat ale FC Steaua Bucuresti?Legea si regulamentele sunt doar pentru fraieri?(Poli Timisoara, U Craiova, Gloria Bistrita, FC Bihor )DNA sa se sesizeze si sa-l ia mai mult la intrebari pe acest individ! Statul ARE NEVOIE DE ACESTI BANI, BECALI SA-I PLATEASCA,iar STEAUA RETROGRADATA! GRESELILE SE PLATESC, LA FEL SI AMBITIILE PERSONALE !
  • 0 (0 voturi)    
    Steaua nu mai este a suporterilor! (Marţi, 4 octombrie 2011, 19:13)

    rochiri [utilizator]

    Atata timp cat la Steaua va fi semianalfabetul Gigi Becali nimic bun nu se va intampla!
    Pur si simplu omul este limitat! In mod normal ar trebuie sa fie o caricatura... dar in Romania, la ora actuala, este vazut de multi un erou , un slavator un exemplu de urmat doar pentru ca are bani si se descurca!
    Atat timp cat Romania trimite asemenea oameni in PE nu vad ce pretenti sa avem!