VIDEO Mutu si Tamas revin oficial la echipa nationala - Lista convocatilor pentru partidele cu Belarus si Albania

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 30 septembrie 2011, 16:24 Sport | Fotbal

Adrian Mutu, omul etapei din Serie A
Foto: Hotnews
Victor Piturca a anuntat, vineri, stranierii pe care se va baza la partidele cu Belarus si Albania, contand pentru preliminariile EURO 2012, informeaza frf.ro. Adrian Mutu si Gabi Tamas revin in mod oficial la prima reprezentativa, dupa ce in urma cu doar cateva saptamani selectionerul anuntase ca ii suspenda pe termen nelimitat pe cei doi de la nationala.  

Romania va intalni Belarusul in data de 7 octombrie, pe "Arena Nationala", de la ora 21.30. La doar patru zile distanta, tricolorii isi vor masura fortele cu Albania, in deplasare, de la ora 22.00.

Selectionerul a renuntat la jucatorii Bogdan Lobont (AS Roma), Cristi Sapunaru (Porto), Dacian Varga (Kuban), Daniel Niculae (Nancy) si Ionut Mazilu (Arsenal Kiev), acestia facand parte initial din lotul largit.

Lista stranierilor convocati:

Costel Pantilimon (Manchester City), Gabriel Tamas (WBA), Dorin Goian (Rangers), Razvan Rat (Sahtior Donetk), Razvan Cocis (FC Rostov), Costin Lazar (PAOK Salonic), Banel Nicolita (Saint-Etienne), Gabriel Torje (Udinese), Adrian Mutu (AC Cesena), Bogdan Stancu (Orduspor), Ciprian Marica (Schalke), Gheorghe Bucur (Kuban Krasnodar) si Ianis Zicu (TSKA Sofia).



Citeste mai multe despre   






















1007 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    hmmm (Vineri, 30 septembrie 2011, 16:30)

    me [anonim]

    deci varga si sapunaru nu-s buni ... dar nicolita si cocis sunt...
    suntem geniali...
    • +3 (3 voturi)    
      sapunaru nu a jucat ultimele meciuri.. (Vineri, 30 septembrie 2011, 18:50)

      toto [anonim] i-a raspuns lui me

      o fi accidentat, ziaristii astia nu stiu sa dea si ei o stire completa. dar ai dreptate cu varga. are dreptate si adma, mai jos, nu i-a luat cu franta cand mai aveam o sansa, acum de ce ii mai aduce?
  • +3 (5 voturi)    
    ce poamă de om si Piturca (Vineri, 30 septembrie 2011, 17:55)

    adma [anonim]

    orgolios si infumurat cum il stim, nu i-a covocat pe Mutu si tamas la meciul cu Franta cand mai aveam sanse la calificare iar acum din senin a dat uitata toata supararea dar a dat si cu calificarea de pamant
  • +4 (4 voturi)    
    curios daca'l aduce (Vineri, 30 septembrie 2011, 19:23)

    panfilache [anonim]

    pe sanmartean.
  • +2 (2 voturi)    
    Mda (Vineri, 30 septembrie 2011, 21:37)

    I. G [anonim]

    Nu stiu ce cauta Cocis la nationala......un jucator de liga a III-a.
    Nu
  • -1 (3 voturi)    
    vine mutu (Sâmbătă, 1 octombrie 2011, 11:31)

    kiron [anonim]

    hai ca vine drogatul asta si ne scoate din kkt! o noua victorie a oierilor din fotbalul romaness!

    in ce hal suntem...vai mama noastra!
  • +1 (1 vot)    
    piturca si clanul becali (Sâmbătă, 1 octombrie 2011, 11:49)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    deci in meciul cu franta, unde mutu putea face diferenta, nu l-a chemat. acum, cand nu mai conteaza, il cheama...
    alta logica si explicatie decat ca intre timp fratii becali l-au "convins" nu poate fi.