VIDEO OFICIAL: Ilie Stan, noul antrenor al Stelei

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 30 septembrie 2011, 11:33 Sport | Fotbal

Ilie Stan, inlocuitorul lui Roni Levy
Foto: AGERPRES
Ilie Stan este, incepand de vineri, noul antrenor al Stelei, informatia fiind confirmata de catre patronul echipei bucurestene. "Am discutat pe un an de zile, dar la finalul turului vom face o analiza, sa vedem ce jucatori ii mai trebuie", a precizat Gigi Becali.

"A venit Ilie Stan la mine acasa, am discutat toate detaliile si acum mergem sa ne intalnim cu Edi Iordanescu si cu Gabi Margarit, dupa care ne vom deplasa direct la Mogosoaia, la echipa, sa intre direct in treaba. Ilie Stan nu vrea sa fie deranjat pana la finalul turului. Noi am discutat pentru un an, dar la finalul turului vom face o analiza. Nu am discutat de bani, inca. Pe Ilie Stan il cunosc bine, doar l-am avut antrenor la Buzau. Este recomandat pana si de Dan Petrescu, care mi-a zis ca e disciplinat, lucru pe care nu-l stiam. Este o surpriza placuta", a declarat Gigi Becali la sport.ro.

"Am vorbit cu Gigi Becali si am acceptat sa antrenez Steaua fara sa stau prea mult pe ganduri. M-a sunat la miezul noptii si m-a intrebat daca sunt pregatit. Normal ca vin pentru ca asta e visul meu, sa antrenez Steaua. Cine nu vrea sa ajunga la cea mai galonata echipa din Romania?", a precizat Ilie Stan pentru gsp.

Ilie Stan a evoluat la Steaua in perioada 1987-1995, plus o scurta perioada in 1997. De-a lungul carierei de antrenor, Stan a pregatit echipele Al Seeb, UTA, FCM Targoviste, Gloria Buzau, Dunarea Giurgiu, Victoria Branesti si CS Mioveni.

De ce nu a reusit Roni Levy la Steaua

"E posibil sa gresesc, dar cred ca a fost lipsa de comunicare intre antrenor si jucatori. Nu e posibil ca Steaua sa joace atat de prost. Paradoxul e ca nu castigi meciuri, dar n-ai ce sa reprosezi jucatorilor. Ei alergau ca bezmeticii, n-aveau busola care trebuia sa vina de la antrenor. Levy imi mai cerea jucatori, pe cine sa mai aduc acum. Mai avea nevoie in atac? Avem trei atacanti pe banca. Mai trebuie ceva la mijloc? Pai el juca cu 5 mijlocasi cu Larnaca. Acum eu sa mai aduc alti jucatori? O sa aduc de la Barcelona", a conchis patronul Stelei la gsptv.



Citeste mai multe despre   





Citeste pe Stirile ProTV

VIDEO "Imi spunea ca are o pata pe creier". Prietenii lui Daniel si familia acestuia au 2 povesti diferite despre infectarea cu HIV

Familia tanarului de 24 de ani din Segarcea care a murit in urma cu o saptamana, rapus de SIDA, sustine ca baiatul s-a imbolnavit la spitalul din localitate, cand avea cinci ani. Ba mai mult, rudele spun ca si alti tineri din Segarcea au avut soarta lui Daniel, din cauza ca in vremea aceea instrumentarul medical nu era sterilizat corect.








3557 vizualizari
  • +7 (7 voturi)    
    nu vrea sa fie deranjat... (Vineri, 30 septembrie 2011, 11:41)

    microbistu' [anonim]

    waw... ce chestie... "Ilie Stan nu vrea sa fie deranjat pana la finalul turului. " si becali ce face pana atunci? ...buna gluma.
    • +3 (3 voturi)    
      poate deranjat la stomac (Vineri, 30 septembrie 2011, 12:03)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui microbistu'

      Toti antrenarii Stelei si'au dorit asta, s anu fie deranjati, dar ala cu banu' nu prea gandeste. El vrea ca e l sa faca echipa, sa critice cand vrea si pe cine vrea si echipa sa mearga. Uite ca echipa nu poate fi facuta de unul care nu se pricepe decat la tunuri cu terenuri, ai nevoie de manager si antrenor; iar becali nu are habar de niciuna. Pina cand nu va intelege ca trebuie sa lase profesionsitii sa'si faca treaba, echipa va avea de suferit! EU cred ca becali e putin masochist, mi'e imposibil sa inteleg cum isi poate bate joc in halul asta de banii investiti. Asta daca nu cumva el urmareste sa apara la TV si nu sa faca echipa performanta ...
  • +3 (3 voturi)    
    Roni (Vineri, 30 septembrie 2011, 12:11)

    mitru [anonim]

    Realitatea e ca Steaua nu juca nimic.
    Era bezmetica.
  • +3 (3 voturi)    
    steaua (Vineri, 30 septembrie 2011, 12:16)

    cici [anonim]

    Si JOSEP GUARDIOLA daca ar veni tot nu are sa reuseasca cu Steaua …cat timp este la conducere BECALI …un parvenit ce umbla numai dupa publicitate ….mi-e lehamite de acest individ,iar daca dorim sa traim in mediocritate la infinit ….nu ne ramane decat sa-i cantam in “struna” acestui individ care e precum gardul vilei …..poleit la exterior cu aur
  • 0 (0 voturi)    
    Nou antrenor-al catelea oare, mai tine cineva evid (Vineri, 30 septembrie 2011, 12:46)

    Suporter [anonim]

    Marele patron, finantator,manager,antrenorsi de ce nu, jucator, a gasit in sfarsit ce i se potrivea-antrenor ILIE STAN!Mare antrenor, ce sa zic, si ca performante in Liga I si ca echipe antrenate, numai una si una! Era firesc deci sa fie promovat la Steaua!Care Steaua, la cum joaca nici nu merita mai mult!Trebuie insa ca patronul sa fie f.f.f. atent la BANI, sa-i dea un salariu atractiv, ca altfel il lasa cu ochii in soare si pleaca lansat de faptul ca a antrenat echipa celui mai titrat club -Steaua- direct la Real Madrid sau Barcelona, care deja se bat pentru el!HAI RETROGRADARE !!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Cine stie, poate acum. (Vineri, 30 septembrie 2011, 13:11)

    Damocles [anonim]

    Mai copii, nu fiti rautaciosi! Legile statisticii spun ca pana la urma, Steaua, fie va avea mai mult noroc, fie va nimeri un antrenor norocos, fie ambele! Cum pana acum doar a atra varianta s-a potrivit, adica si fara noroc si fara antrenor bun, sunt sanse mari ca Steaua sa inceapa sa creasca. Oricum, mai jos de-atat nu se poate!
  • 0 (0 voturi)    
    Oare ? (Vineri, 30 septembrie 2011, 14:05)

    Suporter [anonim]

    Eu zic ca se poate- in LIGA A II - A !O merita nu atat fotbalistii si suporterii, cat PATRONUL !
  • 0 (0 voturi)    
    Becali nu a invatat nimic... (Vineri, 30 septembrie 2011, 19:41)

    egroeg [anonim]

    poti sa schimbi 100 de antrenori,dar o faci degeaba daca n-ai si jucatori.Are destui pe care poate sa-i vanda si sa aduca macar 3 jucatori de adevarata valoare,care sa faca diferenta in teren.Cand va intelege acest lucru,Steaua va mai conta si ea in campionat.