Dupa victoria cu Otelul, FC Basel a mai bifat un rezultat pozitiv in Champions League, elvetienii remizand, scor 3-3, pe Old Trafford. United a condus cu 2-0, Basel a revenit senzational (3-2 pe tabela), iar Manchester a reusit egalul in minutul 90. Dupa doua etape, echipa pregatita de Thorsten Fink se afla pe primul loc in Grupa C.

Manchester United, doar remiza pe Old TraffordFoto: Reuters

Cu mai multe rezerve in primul 11, Manchester s-a desprins rapid pe tabela, gazdele conducand cu 2-0 inca din minutul 17 (Welbeck o "dubla"). Lucrurile s-au schimbat dupa pauza, elvetienii reusind sa conduca pe tabela dupa golurile lui Frei (58', 61' si 76' penalti).

United a evitat o infrangere rusinoasa in minutul 90, atunci cand Young a marcat din apropiere. S-a terminat 3-3, iar FC Basel este liderul surpriza din Grupa C.