VIDEO Manchester - Basel 3-3/ Elvetienii, liderul surpriza din grupa Otelului

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 28 septembrie 2011, 10:25 Sport | Fotbal

Manchester United, doar remiza pe Old Trafford
Foto: Reuters
Dupa victoria cu Otelul, FC Basel a mai bifat un rezultat pozitiv in Champions League, elvetienii remizand, scor 3-3, pe Old Trafford. United a condus cu 2-0, Basel a revenit senzational (3-2 pe tabela), iar Manchester a reusit egalul in minutul 90. Dupa doua etape, echipa pregatita de Thorsten Fink se afla pe primul loc in Grupa C.

Cu mai multe rezerve in primul 11, Manchester s-a desprins rapid pe tabela, gazdele conducand cu 2-0 inca din minutul 17 (Welbeck o "dubla"). Lucrurile s-au schimbat dupa pauza, elvetienii reusind sa conduca pe tabela dupa golurile lui Frei (58', 61' si 76' penalti).

United a evitat o infrangere rusinoasa in minutul 90, atunci cand Young a marcat din apropiere. S-a terminat 3-3, iar FC Basel este liderul surpriza din Grupa C.

Clasament Grupa C:

1 FC Basel 4 (5-4)
2 Benfica 4 (2-1)
3 Manchester United 2
4 Otelul Galati 0.  

Vezi aici Manchester United - FC Basel 3-3.


Citeste mai multe despre   























2093 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    asta ridica un pic cota Otelului (Miercuri, 28 septembrie 2011, 10:46)

    Murphy [anonim]

    sau nu?
    • +2 (2 voturi)    
      Ce cota?!? (Miercuri, 28 septembrie 2011, 11:32)

      Un stelist [anonim] i-a raspuns lui Murphy

      Asta inseamna clar locul 4 pentru Otelul! Imi pare sincer rau pentru ei.
    • 0 (0 voturi)    
      hm (Miercuri, 28 septembrie 2011, 17:57)

      DanHorea1307693823041 [anonim] i-a raspuns lui Murphy

      fiindca au fost batuti de egalii lui MU? slaba consolare...
  • +3 (3 voturi)    
    Otelul Galati... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 11:28)

    Suporter [anonim]

    Asta inseamna ca Otelul va avea o seara de cosmar la Manchester in etapa viitoare-gazdele vor trebui sa invinga pentru a ramane in cartile calificarii si s-ar putea sa-si rotunjeasca cu acest prilej si golaverajul,pentru ca nu se stie acum daca nu ii va prinde bine.Cu adversar asa modest nu se va mai intalni curand si au dovedit ca daca pot- si contra Otelului se poate- marcheaza si de 8 (opt) ori intr-un meci ! Vai de steaua ... Otelului! Cine naiba i-a pus sa iasa campioni?
  • 0 (0 voturi)    
    Otelul Galati... (Miercuri, 28 septembrie 2011, 11:28)

    Suporter [anonim]

    Asta inseamna ca Otelul va avea o seara de cosmar la Manchester in etapa viitoare-gazdele vor trebui sa invinga pentru a ramane in cartile calificarii si s-ar putea sa-si rotunjeasca cu acest prilej si golaverajul,pentru ca nu se stie acum daca nu ii va prinde bine.Cu adversar asa modest nu se va mai intalni curand si au dovedit ca daca pot- si contra Otelului se poate- marcheaza si de 8 (opt) ori intr-un meci ! Vai de steaua ... Otelului! Cine naiba i-a pus sa iasa campioni?
  • 0 (0 voturi)    
    frei (Miercuri, 28 septembrie 2011, 13:01)

    svn [anonim]

    ...dupa golurile lui frei si frei ca nu doar frei a marcat, a mai marcat si frei.
  • +1 (1 vot)    
    meci pt locul 3 (Miercuri, 28 septembrie 2011, 15:16)

    toto [anonim]

    intre Manchester si Otelul :)))))))